Google Search Adsense alternative

Ako staviš google search box na svoj site, onda zarađuješ pare tako što korisnik upiše neki pojam u searchbox kojije na tvom siteu i dobije rezultatsku listu, a potom klikne na sponzorirani link.

E sd, mene zanima koje su alternative ovom načinu zarade? Pritom mislim na ino web promet, ne na HR. Kakav je po tom pitanju Yahoo search box, MSN/Bing, Overture…? Koji sve valjaju i koliko je prosječno niža zarada po kliku kod njih u odnosu na Google Search Adsense?

Pa i adsense nije nesto tu…
ja sam znao imati po 5000 klikova a zarada 2-4 €.

Jedino ako nemas neke bas skupe kljucen rijeci, sto se tice konkurencije ne znam ni da li nudi takvo sto.

Nisam baš shvatio. Koje klikove si imao, da li na reklame tipa Display Network ili se imao 5000 search query klikova i to svih 5000 na sponzorirane linkove. Naime, 2 Eura / 5000 = 0,0004 eura po kliku što mi djeluje anblivbl!

Vjerojatno je mislio na 5000 pretraživanja i zaradu 2-4 €

Da, to je već logičnije. Ali nijenapisao kojaa je publika bila u pitanju, HR ili inozemna.

Mislio sam na klikove… nije 5k ali je 4k

Evo sacu dati statistiku,

prikazi klikovi zarada
80,985 4,008 €6.45

Publika vecinom nasa, ali ovo je ipak premalo.

To je prosječni CPC od samo 0,0016 €
Stvarno slabo!

Kod mene je ovako:

Site na hrvatskom
CPC 0,01-0,11 €, prosjek 0,02 €

Site na češkom
CPC 0,01-0,24 €, prosjek 0,07 €

Site na engleskom
CPC 0,01-0,23 €, prosjek 0,09 €

Site na hrvatskom i engleskom
CPC 0,00-1,02 €, prosjek 0,19 €

Osim različitih jezika, različite su i tematike tako da se baš i ne može uspoređivati, ali u svakom slučaju CPC je 10 do 100 puta veći nego kod tebe.
Valjda bosanski oglašivaći slabo plaćaju… :ehm:

@gambo to je samo za search, dok je cpc na standardnim oglasima puno bolji :wink:

[quote=“gambo”]To je prosječni CPC od samo 0,0016 €
Osim različitih jezika, različite su i tematike tako da se baš i ne može uspoređivati, ali u svakom slučaju CPC je 10 do 100 puta veći nego kod tebe.
Valjda bosanski oglašivaći slabo plaćaju… :ehm:[/quote]

E, a da li je tebi takva statistika za klikove na reklame koje se prikazuju na display networku ili za klikove na rezultatsku listu tvog search boxa?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja