Google search consola - potvrda vlasništva

Kaže google search consola da potvrdim vlasništvo nad stranicom, kaže ovako:

  1. Prijavite se kod pružatelja naziva domene (npr. godaddy.com ili namecheap.com)
  2. Kopirajte donji TXT zapis u DNS konfiguraciju za www. …

Ja i dalje ne kužim gdje kopiram taj codi koji mi nudi. Moja domena je registrirana na Regici i tamo samo mogu setupirati DNS servere. Od DNS 1 do DNS 5. Pokušao sam dobiveni code staviti pod jedan od DNS-ova (iako nisam puno od toga očekivao xd) …i vrisnula je neka greška na Regici kod spremanja promjena.

Ne kužim…što trebam?

Postoji i druga opcija potvrde vlasništa; dodavanje šifriranog koda u index stranicu koji ćeš dobiti tamo na G. :wink:
Izaberi to, jednostavnije je. :o:

Tako sam prije radio…ali ne nudi mi sada tu opciju :confused: (Ili je barem ja ne vidim)

To slazes na tom serveru prema kojem vode zapisi sa regice.

Bome prema gornjoj poruci se ne čini tako. Tamo eksplicitno piše da idem na servis gdje je registrirana domena.

Ovo da idem na svoj server…onda bi tamo dodavao nekakav verifikacijski file …najvjerovatnije paralelno uz index.php …kao što je c3po spomenuo.
Ja bi rado da mi nudi tu opciju…ali ju ne nalazim.

Pi*** im ona stvar…jesu ga zakomplicirali.

Da, postoji i dalje način da se potvrdi sa HTML file-om, ali to su tako uspješno sakrili da ne znam što bi rekao kreatoru istoga.

Hebote, umjesto da kod načina potvrde ponude fino izbornik sa načinima potvrde i uz svaku opciju stave upitnikić koji te vodi na objašnjenje toga načina potvrde…

…oni su to napravili na takovi način da iskreno ne znam sada ni opisati korake kojima sam išao… užas.

Sada sam baš išao isponova da se posjetim…i skužio sam da ako se u prvom koraku ode nehotice “slijepom” ulicom, onda te cijelo vrijeme forsira na taj DNS način potvrde… a vješto prikriva ostale opcije.

Meni je taj nacin sa txt zapisom vrlo jednostavan, kopiras i uz postojece zapise dodas taj, 30 sekundi ukupno. Tko se imalo razumije u domene i server zna gdje se postavljaju A, CNAME, txt i ostali zapisi.

Slobodno pojasniš gdje se postavlja taj zapis onda :slight_smile:

Btw. jednostavan je i ovaj sa file.html koji služi kao verifikacija i koji se uploada paralelno uz index.php

Koju vrstu servera koristis?

Reako bih da se radi o appache, sagriješio bih kada bih rekao da sam 100% siguran :smiley:

…ono, valjda klasika server za PHP skripte

Imas kakav panel, cpanel, plesk ili nesto takvo gdje dodajes poddomene i slicno?

Evo ovako:
Taj code sto si dobio za verifkciju stavi u META tag

-Ovu liniju ubacis u svoje index.html stanice
-Odes ponovo u Search Console i upises ime svoje domene desno u ULRprefix (http://www.)
-CONTINUE

gotovo

Plesk je u pitanju

Koji metatag?

Koju liniju? :slight_smile:

…fala vam što pomažete. Neće škoditi da skužim i taj drugi način…mada sam ja sasvim fine i sa time što sam uspio to odraditi na meni ranije poznat način…sa file.html-om koji se postavi iz index.php

xxx = pogledaj sliku

1 Like

< meta name=“google-site-verification” content=“xxx” />

taj META tag upisi u svoju “index.html” stranu odmah ispod oznake “< head >”

-zatim ponovo odes na Search Console i desno upises svoj domen (URL prefix)

Sada je definirano kada si napisao koje attribute ima meta tag (name i content)…ovo kada si samo rekao da treba u metatag je bilo nedefiirano :wink:

…al pretpostavljam da ti je to forum bio progutao dio posta :wink:

jest, forum nije dozvolio da posaljem HTML oznake (iz sigurnosti)…

jesi li rijesio?

Da…skuzio sam da ti je svašta nešto progutao u onom postu. :slight_smile:

A rješio sam ja …još u 4 svom postu na temi sam napisao da sam rješio…skužio sam kako se radi na stari način sa dodavanjem verifikacijskog filea: xyz.html

…tako da nisam pokušavo ovo tvoje, ali skužio sam sve što si napisao. Sada znam i to, fala :wink:

Do sada sam uvijek potvrdu radio na ovaj nacin i nije bilo nikakvih problema.

Sada je takodjer potvrda vlasnistva uspjesno prosla ali mi i dalje stoji da entitet nije potvrdjen?

Ovo sam pokusao dodati vlasnistvo putem txt zapisa u dns zone editoru za domenu. Nije uspjelo kao sto vidite. Nakon ovoga sam ponovo uradio potvrdu sa prve slike i prosla je, ali i dalje stoji sa slike 2 da nije potvrdjeno.

Sitemap.xml je takodjer prihvacen i stoji da je uspjesno procitan.

Robots.txt nisam dodao, njega do sada nisam nikada ni dodavao, pa mi nije jasno zasto bi jedino kod ovog sajta pravio problem.
https://domena/robots.txt - Moze li mi neko ovdje napisati tacno sadrzaj .txt-a za robots, sta bi trebalo pisati u njemu da i to postavim

User-agent: *

Disallow: /wp-admin/

Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

Sitemap: https://www.tvojastranica.com/sitemap_index.xml