Google SERP promjene rangiranja

ali opet to ne objasnjava zasto su odjednom pozicije pocele drasticno padati

I meni na adult sajtu isto padaju, i to sad izgleda da je dosao kraj. Mesec dana postepeno pada, ali zadnjih dana ubija.

Pa ako si kao sto kazes zapustila stranicu to sada ti je rezultat nerada.

a ok. al cudno mi je da je to tako naglo doslo. i to taman u vrijeme kad sam pocela ponovo objavljivat clanke i radit na stranici. A ko ce razumjet tog Googlea

Sve stranice su mi nestale iz prvih 100 stranica Googlea, a kad tražim site:domena.com preko mobitela mi pak ni ne pokazuje stranice, kao da nije indexirana. Znači ili neki Google penal ili problem sa robots.txt ili sitemap. Neki dan sam mijenjala plugin za sitemap jer mi je XML Sitemap plugin prestao radit kad sam prešla na https i eto mi sad.

Sad sam vratila stari plugin za sitemap ali kad odem na domain.com/sitemap.xml me odvede na homepage. Baš čudno

U WMT se pojavila greška pod Sitemaps:
Pogreške
Nedostaje XML oznaka
Obavezna oznaka nedostaje. Dodajte je i ponovno pošaljite
Sitemap: /sitemap-posttype-page.xml
Nadređena oznaka: urlset
Oznaka: url

Nemam pojma što to znači

Ok, popravila sam :smiley:

Zadnjih 15 dana mi posjeta pala za duplo, a u nekim danima bude i tri puta manje. Malo sam eksperimentisao na nekim tekstovima sa h tagovima, ali opet ne moze zbog par tekstova pasti posjeta za duplo ili jos gore troduplo. U webmasteru nema nikakva poruka, zadrzo sam iste pozicije. Jedino sto primjetim je to da je vise impresija bilo u januaru, nego zadnja dva mjeseca, a opet za neke rijeci sam dosta napredovao pa bi sve trebalo da bude tu negdje. Zadnje sto sam radio postavio sam jedan guest post, ali odatle sam vec imao link tako da ne bi trebalo biti problema, par linkova na forume i malo sam pojacao FB posjetu.

Moze li biti da me google dance pogodio ? Koliko je relevantan sajt http://pixelgroove.com ? spominjao se u nekim starim postovima, a on mi izbaci “site is possibly penalized or sandboxed by google!”

8.3. je Google napravio neku vecu promjenu u algoritmu i velik postotak stranica je dozivio pad posjete tako da je 100% do toga.

Pogodjeni su sajtovi koji imaju nerelevantan sadrzaj.

Kakav je to nerelevantan sadrzaj? :smiley:

Mozda da je to kod nekih spamera ili ovi sto objavljuju senzacionalne vijesti. Kod mene je normalan sadrzaj informativnog karaktera.

Google Fred update je izašao početkom mjeseca…možda je to razlog?

Kad koristis odredjene KWe u tekstu samo da bi ih rangirao a nista ne kazes ma tu temu.