Google sve opasniji

Kad vec govorite o facebooku, pogledajte ovo ako jos niste


A to je samo pocetak :slight_smile:

2 Likeova

Čisto se zanimam da li bi imao isto mišljenje kao sad da si umjesto pada doživio porast posjete :slight_smile:

Imaš neki konkretan primjer gdje je bolji rezultat na lošijim pozicijama ili je to subjektivan dojam?
Btw, ako je tako onda je google prepoznao tvoje stranice kao kvalitetne i s prve tri pozicije ih prebacio na 5/6/7 :slight_smile:

1 Like

Sto znaci da je vrlo lako moguce da ce i njima da se desi isto? :slight_smile:

Tacno vidim kako cemo vecinu vremena virtuelno da provodimo, e tuge ove.

Ali AdWords nije samo za odabrane, SVI imaju pristup tim pozicijama, ali… :slight_smile:
Da, treba platiti, a oni koji plaćaju vjerojatno imaju neki ROI. A ekipa koja bi bila na prvim pozicijama bi samo kupila novce preko adsensa, affiliate ili direktnom prodajom oglasnog prostora.

1 Like

Može ako se neko pojavi kvalitetniji :). Sada da ja zbog nekog glupog razloga prestanem koristiti Google i pređem na yahoo ili bing koji kada tražiš nešto izbaci nešto posve treće, ne hvala :D. Uostalom, što uopšte neće smetati googleu, nas ovdje na forumu koliko ima, neka 20 prestane koristiti, šta to googleu znači?

Naravno da ne treba svako koristi ono sto mu odgovara, ali nekad izgleda nije ni to dobro :slight_smile:
Jer to ti je kao ova politika nasa, navikli na jednoga pokra sve i glasaju ga opet i znamo svi da je lose ali opet guramo isto. E to ce bit problem ubrzo i sa ovime, znamo svi da je lose, ali i dalje koristimo i ne damo drugima sansu, nek su i gori ali bolje i druge koristit nego jednima davat toliki znacaj. Zasto ne bi dali domacoj sceni i koristili domace aplikacije i proizvode nego samo od jedne firme sve, eto to kazem nista drugo. Jer im mi sami time omogucavamo da nas posle uslovljavaju, pocelo je sa SEO, evo sad sa telefonima uskoro ce doc vrijeme da ce i sajtove da uklanjaju sa pretrage, a kroz neku buducnost mozda bude se usvojio neki zakon pa ih kroz Chrome budu i blokirali pristu, kao sto su torenti, warez sajtovi, forumi kojima gospodarima ne odgovaraju itd.

Kako možeš porediti političare koji su loši i google koji trenutno je najbolji? Daj prijedlog probati ću. Probao sam i yahoo i bing i nemaju šanse pored Googlea.

Sve su to igre koje mi ne razumijemo, a ovo malo sto shvatimo primamo k srcu. Nije to dobro.

Nema za sad alternative, ne kazem ja da je nesto dobro i lose, ima i dobrih ljudi u politici jel niti poredim sa time u tom smislu, vec tako ce ti na kraju biti i kad nesto ne rade kako treba mi cemo i dalje to koristit eto to sam htio kroz to rec.

Nekada je Apple bio pred bankrotom, trebao se ugasiti ili rasprodati za sicu pa se glavni konkurent Bill Gates povukao za novcanik i bacio milijuna koliko je trebalo… Zasto?
Kaze on da voli znati tko mu je konkurencija, biva prepao se nekog novog. Mozda je istina, mozda ne, ali opet kazem - igre su to koje necemo dokuciti.

1 Like

Da to je dobra tema, to sam bas sinoc gledao snimke i nesto razmisljao, u pravu si zasto? mogao je da pusti boli ga uvo i to su mu dali nerealne uslove oni njemu ne on njima. Ko ce ga tu znat sta je pozadina svega toga.

Ovo je tragedija posao

Kada se nagomila proizvoda (oruzja) i nemas gdje sa njim.

1 Like

Jedva cekam da izadje Google Pixel u Bosni ili Srbiji da ga kupim

Black 32gb <3

Kako se pokazalo Google će od sada priređivati dvije različite inačice Androida, jednu za svoje Pixel mobitele, te drugu za sve ostale uređaje, drugih proizvođača.

A nexus kao nije njihov uređaj?

Za razliku nekih od vas, ja Googlea vidim kao najvećeg pozitivca današnjice, divim mu se i klanjam mu se.

Mnogima od vas je kao prvo Google omogućio da imate “leba” …ali “leba” naravno nikada nije dosta. No pljuvati po onome tko ti daje?

I ne samo da daje “leba” …nego korisnicima diljem svijeta daje hrpu besplatnih korisnih alata. Naravno da bi toliko mogao dati, da se negdje mora i naplatiti. Ako itko to čini decentno i nenametljivo, to je onda Google. (Ovo govorim iz perspektive prosječnog korisnika koji koristi hrpu tih besplatnih alata) …a oni koji kroje svoju zaradu na leđima Googlea, njima se naravno čini da nikada nije dosta. Logično i Google mora uzeti dio kolača da omogući sve to što je omogućio…i što će još u bližoj i daljoj budućnosti omogućiti.

Pošto još nisam uočio loše strane i namjere Googlea, nimalo me ne smeta da bude ultimativni No.1 na tržištu.

Pogledajte sve te alate:
G.Adsense/Adwords
G.tražilica
G.analytics
G.documents
itd… lista je zapravo ogromna…

Svaki od tih alata praktički možete razmatrati kao vlastiti organizam koji živi unutar organizma zvanog Google. Svaki od alata ima u velikoj mjeri: svoje financije, svoje developere, svoju politiku itd. Kažem u velikoj mjeri, jer svaki od tih alata od “Master” Googla nasljeđuje njegov osnovni DNK ustroj. I taj DNK ne omogućuje da nastane Google pekarna, Google Konzum …itd. Postoje točne odredbe kakve projekte će Google pogurati.
Taj DNK također uvjetuje kako će strukturalno ti odjeli funkcionirati. No mozak nije u tom Master Googleu, svaki odjel kreira svoj mozak i donosi vlastite odluke.
I svaki odjel mora preživjeti na tržištu pod zadanim uvjetima od master Googlea.
…i svašta nešto iza kulise…što su osmislili da bi funkcionirali globalno kako funkcioniraju.

To je ono što je Google. Google je dobar i pametan ustroj koji omogućuje tom organizmu Google-u da raste kao gljiva poslije kiše. Slično kao što su nekada Židovi (možda i danas) radili, uvijek su financijski pomagali svoje i gdje god su se pojavili, biznis im je jednostavno cvjetao. Jer su pametno strateški potpomagali svoju zajednicu …sve dok to Hitleru nije stalo na žulj.

Vjerujem da unutar tako pozitivnih okolnosti, mogu nastajati samo i pozitivne namjere! Jer nitko u duši nije loš, ljudi su samo loši kada nemaju boljeg izbora…ili ne znaju za bolji izbor.

Pa bas zbog toga sto je njihov uredjaj zamisli kupio si ga, i oni ti posle par mjeseci objave ovo. Sad na sve nacine pokusavaju da ih zamjene, koliko je to dobro za neke je i lose. Nemam ja nista protiv njih daleko bilo, ali ovo su neke stvari gdje treba imat ljudi koji ce da se pobune da bi u buducnosti zaustavili kao ovo sad sto ce izlazit dvije verzije, ali njihova stvar ja mislim da im je ova politika losa. Jer mislim da vremenom idu ka tome da rade nesto sto je od pocetka uradio Apple, razvice od Androida svoj OS koji ce bit prilagodjen samo za njihove uredjaje, a ovo sto svi sad koriste ce polako da uguse. Jer time onda ce velik broj bit primoran da koristi njine uredjaje, opet ne kazem da je to lose, ali nije ni dobro.

Znas kako, svi su opasni. Nije to samo Google. A razmisljati sta bi neko kao Google mogao da uradi u buducnosti je ravno paranoji. Jbg, tako je za svaku veliku IT firmu.

Bolje ne razmisljati o tome. A sto se tice Nexusa, ako nekome smeta, neka ga ne kupuje i gotovo.

Eto ja sa osmog mjesta jucer dosao na sedmo,danas na sesto,penguin 4.0 ocito nije zavrsen do kraja.

Pa po novome rezultati bi trebali stizati u stvarnom vremenu, tako da skakanje po pozicijama ne bi trebalo biti ništa čudno, možda za igrice to neće biti toliko istaknuto ali za stranice sa dinamičnim sadržajem bi svakako mogle profitirati.