Google Tražilica i kopija sadržaja

Danas malo gledam statistiku posjeta i sa kojim keyword-om su došli na moju stranicu.

Google je u index pretraživanja uveo koji je kopiran sadržaj i ispod linka piše:
„Google“ kopija (znači da je sadržaj kopiran sa drugog sajta).

Znači da je odzvonilo copy/paste i to Google sada navodi u rezultatima pretraživanja da se radi o kopiranom sadržaju.

Ima li tko još kakvih više informacija koje sam ovdje naveo.??

Može screenshot da znam što trebam tražiti. :slight_smile:

Scren:

http://www.fileserve.in/?di=1512987369888

Moja web stranica je: balkanika.me

Ima ih još evo jedan:

To ruski google ?
Meni na hrv googlu toga nema

[quote=“webjumfer”]To ruski google ?
Meni na hrv googlu toga nema[/quote]
evo link:

http://www.google.lt/search?hl=lt&q="leningrad%201942%20video"&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Vjerovatno malo po malo…

Zar to nije link na najobičniji Google cache?

Da, izgleda da je to cache samo u dguom ruhu :slight_smile:

Ali naravno mnogo bih voleo da google uvede ovako nešto da odmah piše da je kopija, a kad bi već mogao uvesti tu opciju, onda bi lepo mogao i da takve sadržaje odmah nagradi sa -60 :slight_smile:

Google me je dobro cecnuo, inače u nekim pretraživanjima sa Googleovim sadržajem sam na Googleovoj tražilici iznad Googla.

Odnosi se na Googlov Video sadržaj, a kopiran je sa Youtube.

Pomislih ako Google javno u pretraživanju postavi link da je Kopija onda je za sve copy/paste banana.

Moram priznati da sam se naivno ponadao, iako vjerujem da će Google ubrzo nešto slično i uraditi:)

Ključni kriterij bi im trebalo biti vrijeme, tko prvi objavi - on je original. S tim da su tu mali problem PR članci.

[quote=“y-fashion”]Moram priznati da sam se naivno ponadao, iako vjerujem da će Google ubrzo nešto slično i uraditi :slight_smile:

Ključni kriterij bi im trebalo biti vrijeme, tko prvi objavi - on je original. S tim da su tu mali problem PR članci.[/quote]

Krajnje je vrijeme da se obracunaju sa scraperima i kopiračima sadrzaja. Koliko je tesko sjesti i napisati svoj clanak majkumu?

Vidim problem s oglasima. Baš radim sajt sa stanovima i svi koji oglašavaju nekretnine uglavnom imaju gotov tekst koji samo kopiraju po raznim oglasnicima bez modifikacija uz poneko različito polje koje moraju upisati.
Ako tu bude sankcija, biti će vrlo veselo.

samo google cache, ali na litvanskom (možda?)

[quote=“trnac”]Vidim problem s oglasima. Baš radim sajt sa stanovima i svi koji oglašavaju nekretnine uglavnom imaju gotov tekst koji samo kopiraju po raznim oglasnicima bez modifikacija uz poneko različito polje koje moraju upisati.
Ako tu bude sankcija, biti će vrlo veselo.[/quote]

Pa da, a to sigurno nije jedini problem (web je jako raznovrsan i ima jos primjera tone). Najvjerovatnije Google ima dobre razloge zasto jos ne uvodi neke sankcije u borbi protiv kopirača.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja