Google Webmaster tools - kako ga podesiti

Bok,

nakon što dodam stranicu / site, te ju verificiram. kako najbolje podesiti neke postavke
kao što su : sa www ili bez www i još neke druge sitnice bitne.
možete predložtiti i nekakav tutorial, bitno da je točan jer ih ima hrpa

hvala :blush:

samo bih nadodao, konkretnije me zanima što trebam točno napraviti da Google nebi vidio moju stranicu kao dupli content. tj. što trebam sve napraviti da stranica samo bude www.exampe.com

hvala

kad si dodavao sajt, tu si trebao navesi www. ili bez www-a … a i sad mozes podesiti … postavke web lokacije:

Željena domena
Saznajte više
Ne postavlja željenu domenu
Prikaži URL-ove kao w ww.TVOJSAJT.com
Prikaži URL-ove kao TVOJSAJT.com

nastimaj tu… koliko znam to je to

I u .htaccess moraš podesiti redirect 301 (ako imaš linux server)

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.com
RewriteRule (.*) http://www.domena.com/$1 [R=301,L]

hvala na odgovorima :blush:

daj mi recite ako postavim da Ne postavlja željenu domenu , dali je to dobro ili ne ?
ili je bolje da odaberm ili www. ili bez www.

bez www odaberi to je moj savjet, a postavke uradi neka postavi kao nonwww.com ako hoces tako i neces imat problema sa duplikatom…

znači da odmah pri dodavanju site-a
dodam adresu bez www.
te još dodatno u postavkama postavim nonwww.com ?
to je to onda ?

hvala :blush:

kad je dodas sa non www tamo ce automatski biti tako… ja inace nist ne diram i nikad nisam imao problema sa duplicate sadrzajem…

Pozz

bok,

danas sam otišao u root od stranice te sam u .htaccess file-u dodao ovo:

USER ADDED 301

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.com [nocase]
RewriteRule ^(.*) http://www.domena.com/$1 [last,redirect=301]

prije početka # BEGIN WordPress

save-o file i isprobao i redirect radi, te sam s redirect checkerima isprobao i radi.

ali tu nastaje problem, imam instaliran BulletProof Security koji mi sada javlja ovo:

BPS Alert! An htaccess file was NOT found in your root folder.

sada neznam zblog čega to javlja i što mogu napraviti ?

hvala

update :smile:

trebao sam file save-ati kao .htaccess hehe :smile:

I meni je logicnije bez www radi keywords, ali mi nije jasno zasto onda Google prvi koristi www ispred svoje domene.

Bok

molim vas dali mi možete reći dali je ovo normalan proces, dodao sam stranicu sa www.example.com u google webmaster tools, verificao sam ju. te nakon toga sam odlučio odabrati da mi bude Preferred domain sa www.
kada stisnem save, javlja mi poruku da moram prvo verificirati istu tu stranicu bez www.
onda sam u google webmaster toolsu dodao istu tu stranicu bez www i isto verificirao. nakon toga kada se ulogiram u webmaster tools na popisu mojih stranica sa kojim upravljam mi je ta stranica sa www i bez www. kliknuo sam na stranicu sa www i odabrao da mi bude Preferred domain sa www. i napravio save. nakon toga sam klikno na stranicu bez www i tamo je već bilo podešeno da mi ude Preferred domain sa www.
dali je to dobar postupak ?

hvala :blush:

jeste…moraš imati obje verificirane i onda biraš koju želiš. Ja osobno stavljam www. kao prefered.

super… znači onda je normalno da u google webmaster toolsu stoji i jedna i druga odnosna bez www i sa www stranica
s tim da sam ja odabrao www. kao prefered ?

Da. U wmt stoje obje domene -sa www i bez.

1 Like