Google webmasters tools

Pozz,
prije nešto više od godinu dana sam radio kompletnu reorganizaciju sajta i naravno večina linkova se promjenila. U prvi mah se na Google webmasters tools pojavio veliki broj Not found stranica što je bilo i za očekivati. Međutim i danas, poslije više od godinu dana se tu još uvijek nalazi veliki broj linkova koji ne postoje.
Probao sam da ih obrišem (mark as fixed), ali ne ide. Koliko dugo to traje?

Ne znam da li je bitno, ali u pitanju je stranica NaSigurno

Kada radiš takve promjene trebaš stare URLove 301 redirektat na nove ako postoji novi URL koji mjenja taj stari sadrzajem ili funkcionalnoscu ili je barem slican. U tom slucaju ce nestat 404 iz GWT-a.

Ma probao sam to uraditi ali mi nije funkcionisalo. Ubacim u .htaccess ovaj kod:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nasigurno.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.nasigurno.com$
RewriteRule ^component/content/frontpage/?(.*)$ “http://nasigurno.com/poslovni-imenik/nas-blog$1” [R=301,L]
ali mi i dalje sve linkove poput component/content/frontpage/frontpage?start=5800 prikazuje kako 404 custom page i neće da ih preusmjeri na/poslovni-imenik/nas-blog.
Ne znam u ćemu je greška

Neda mi se trazit greska u rewrite ruleu jer nije ni trebo bit koristen za ovaj slucaj. Pretpostavljam da ti appenda “frontpage?start=5800” na URl na kraju /nas-blog/ odnosno da ti na kraju redirecta na /nas-blog/frontpage?start=5800 sto je nepostojeci URL i baca 404.

Trebas svaki URL redirectat na njemu pripadajuci. Znaci linija po linija:

Redirect 301 /stari-url1.html Example Domain
Redirect 301 /stari-url2.html Example Domain

I tako dalje.

I tako dalje za svih 65000 stranica :slight_smile:
Hvala u svakom slučaju

Na google web master toolsima ti se pojavilo 65000 not found stranica?

da, u ovom momentu malo manje.oko 61000

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact