Goooshop prevara ili?

Bok,

Sigurno ste u zadnje vrijeme dobivali poruke na whatsapp tipa

Cim sam to vidio pito sam frenda zasto to radi i dal je zaradio bar 1$ od toga podrugljivo, na sta je on meni poslo:

I reko da su njegovom prijatelju isplatili 3000kn neki dan.

E sad 3 kn za lajk meni izgleda puno previse i 90% sam siguran da je scam. Ali bih volio cuti vase misljenje samo iz razloga sto su kao tom njegovom isplatili 3000kn

I bas 3000 mu isplatili??? Ima ona stara koja kaze da ljudi kada lazu a u pitanju su brojke obicno se vrti oko 3-ce…pa imas cekao sam 3 sata, zvao sam barem 3 puta (iako je zvao jednom), dosao sam kuci u 3 itd…sad ovaj veli 3000…laze za cifru 100%
Licno nisam probao taj goooshop, ali ne vidim razlog da se ne proba.
Znas li koji je prag za isplatu?
P.s. I da, 3 kn za lajk…way too much to be true…hehehe jedino da kod lajka moras ostaviti sve licne podatke i obvezati se na kupovinu seta nozeva po nevjerovatnoj ponudi od 380 kn…onda 3 kn lajk vjerovatno ima smisla

Prag je ja mislim 50kn. Ovak kolko sam skuzio cijelu pricu radi se o reklamiranju cigarata i ti prije lajka moras odgovorit na anektu sa pitanjima tipa Jesi li cuo za Malboro Touch. Pa ti zapravo ne placaju lajk nego ispunjenu anketu i lajk. Budem priceko da vidim hoce li on dobit novce :smiley:

Čini se da nije scam i da se stvarno trude: http://www.netokracija.com/goooshop-aplikacija-duhanska-industrija-120880

A za lajkove nisam najbolje skuzio shemu, mada sam instalirao app.

Preferiraju da se nešto šalje putem privatnih poruka?

Oni mogu svojevoljno zaključiti da osoba koja je lajkala je fake profil i trajno blokirati osobu koja je primila taj lajk skupa sa svom zaradom. U nj. strategiji su fejk profilu velikj zaeb…ali opet ovo pravilo im je izlazna strategija ako sto podje po zlu…

Koliko sam skuzio da bi korisnik krenuo s objavama, prvo mora skupiti 4 lajka na neki hashtag tipa #myFirstGoooshop …a vrijede se lajkovi samo osoba koje prvi puta lajkaju takav hashtag. Neznam da li je to namjerno, ali to ograničava broj ljudi koji mogu postojati u daljnjim krugovima…i svaka sljedeca osoba ce teže postati nj. Aktivan korisnik, mada će pokušati podijeliti barem jednu njihovu reklamu.

A sto se tice love, moja cura je dobila 300kn poklon bon u milleru + steka, ispunjavajuci neku anketu za philip morris (duhan jel…) …i cura koja ju uvela na anketu je takodjer slično profitirala po njoj. Hocem reći ta duhanska industrija ima love i nije nemoguće da su uspjeli zatvoriti krug s lovom i lajkovima. Ali ja osobno nisam to skuzio s privatnim porukama tj. Koliko te objave moraju biti agresivne prema prijateljima. Ali ako moraju biti agresivne, onda tri kune imaju više opravdanja i smisla…

Meni se čini to prevara. Ja sam im poslala osobnu sa prekrivenim brojem osobne. Nisu uvažili, čak su bili nekulturni u daljnjoj komunikaciji. Sve mi to smrdi na neku navlakušu da dođu do osobnih dokumenata. Pa osobna se ne daje nikome, svašta mogu napraviti s njom. kada sam pitala za šta im treba broj osobne, odgovorili su mi: laku noć. Zar je to profesionalan odgovor?

Nije prevara, sve je kako su naveli, danas sam bez problema u pošti podigao novac

Ako moze malo više detalja? Što si točno morao raditi i u kojoj količini?

Meni je njihov help totalno nejasan… Ne kontam ih. A neda mi se shvatiti metodom pokušaja.

Evo objasnit cu od pocetka do kraja sve: Znaci cilj je prijateljima dijelit sliku da lajkaju, lajk je nekada 3, 4 ili 5kn, broj lajkova nekada zna biti ogranicen,ako vam lajkaju maloljetnici, fb stranice, nepotpuni profili…tada mozete izgubit sve novce ili ce vam skinut lajkove takvih profila, jedna osoba moze lajkat samo jednu sliku pod tim hastagom, znaci vi mozete lajkat samo jednome prijatelju a ne svima(i obratno), kada istekne tadasnji hastag i dode novi onda mozete opet lajkat samo jednu sliku i tako stalno, minimalan iznos za isplatu je 50kn, profil treba 100% popuniti(cijela slika osobne, prednja-zadnja strana)
Kada zelite isplatiti iznos stisnete cash-out i mozete kupit bon za mobitel(nisam probao) ili da vam se dostave putem pošte, u roku par dana cete dobit poruku na mobitel i tamo ce vas obavijestit OD kada mozete otic u postu po novce, idete iskljucivo u postu koja pripada postanskom broju koji ste naveli u svome profilu(npr 10000 Zagreb- Glavna pošta, Branimirova ulica)
Na šalteru se identificirate osobnom iskaznicom i kazete da imate poštansku uputnicu na svoje ime.
Ako nesto nisam naveo a zanima vas pitajte dodatno :slight_smile:

Vec neko vrijeme stranica ne dopusta da se objavljuju slike jer se navodno nesto mijenja, kazu da goooshop postaje promonaut(sta god to bilo), danas sam ih pitao sta je s tim i nisu mi dali korisnu informaciju…napisali su da pratim obavijesti i da ce uskoro…