GPS transfer podataka

Pozdrav!
Imam gps uređaj Xexun tk 102 i zanima me da li postoji način da se “preusmjere” podaci (koordinate, vrijeme…) na moju web stranicu te ako postoji gdje se ti podaci spremaju i kakvi resursi bi trebali za hosting?

Hvala!

Pozdrav,

to nije problem rješiti, treba se malo poigrati, istestirati. Za pocetak treba vidjeti kakve ulaze, odnosno izlaze ima taj tvoj GPS (nisam gledao po netu specifikacije), no ako ima USB, bluetooth, ili nesto s cime se moze spojiti na racunalo, onda je moguce. Treba isprogramirati windows aplikaciju i driver koji komunicira sa uredjajem i onda da ta window aplikacija salje podatke na web, odnosno u neku bazu podataka iz koje se moze kasnije radit s podacima sto hoces (obrada, prikaz na web i dr.).

Javi se na PM, ako te zanima, pa cemo se dogovoriti.

Lp

Onako na prvu, sam pronasao fotku

to je to ?

Vidim da ima serijski izlaz pa nebi trebao biti problem to sloziti.

Gledao sam po netu i ima sms komanda da se promjeni ip i port e sad ne znam da li mogu stavit svoj ip (od moje web stranice) i koji port treba

Ako u tom cudu postoji SMS kartica, odnosno mini gateway, onda se vjerovatno i moze podesit da se lokacija periodicki salje na neki SMS broj. Opet i s time nisi nista dobio, buduci i da to sve postoji trebas opet neki telefon koji ce primat te SMS-ove, i onda telefon spojit s racunalom, isprogramirat aplikaciju koja ce citata SMS-ove i slati iz u neku bazu podataka odakle ces ih ti na kraju i prikazivati na webu.

Slicno onome sto sam opisao u prethodnom postu.

Taj uređaj ima karticu i preko mobitela mu saljem komande te postoji komanda da promjenis ip i port. pa me zanima od cega je to ip i port…

Nebih znao … ali mozda uredjaj ima neki svoj API za slanje podataka na web … mozda ima svoj software koji se postavi na web ili drugi servis (nemora biti http) i onda preko njega salje svoje podatke tom servisu. Moguce je svasta … ali to bi trebali citat manuale, dokumentaciju i sl.