Greta Thunberg; Poruka mlade aktivistice svim političarima!

Ovo si baš točno rekao. Sve pokreće nečiji interes…kod razvrstavanja otpada to je prvenstveno interes onih koji zarađuju od recikliranja.

Svakako treba imati na umu da svijet pokreće i simbioza. Ti što zarađuju od recikliranja idu u simbiozu sa ekologijom…pa im je put “otvoren”.

Ipak da idu nauštrb ekologije, nebi im baš bilo lako prodat priču.

Tako da i dalje ostaje upitno koliko se ta priča samo prodaje radi nečijih interesa, a koliko su stvarno korisne neke mjere ponašanja.

2 Likeova
1 Like

image

3 Likeova

Osobe s Aspergerovim sindromom prosto tako govore. Mi takozvani “normalni” ljudi smo kondicionirani u nekakvu normu kako se izraziti, kako kontrolisati svoje osjećaje i osjećanja. Kod ljudi s Aspergerom sve te konvencije ne postoje. Oni nikako ne glume niti su sposobni da lažu. Oni izražavaju direktno sve emocije, bez ikakvog filtriranja u društveno prihvatljive okvire.

The Planet isn’t going anywhere, we are

Sta rece cova prije 12 godina:

4 Likeova

Fantastičan. (Post must be at least 20 characters)

I ovaj autizam promovisu, do prije par godina nismo ni znali za taj pojam. Odjednom se neki autizam promovise i svako drugo dijete ga ima :sweat_smile:

4 Likeova

Dobila je sad 83,000$ nakon govora od one parodije nobelove nagrade… a mama joj napisala knjigu o istoj temi, i sad ce knjigu ispromovisati maksimalno :smiley:

1 Like

Nisam pratio to oko promocije autizma ali ako je to tačno, onda je vrlo logično jer verovatno vakcine to skaliraju do neslućenih razmera tako da se samo priprema teren.

2 Likeova

Prejak argument. Da je u pitanju crnkinja meme bi bio o rasizmu, da je u pitanju gej osoba onda bi bilo- vi ste homofobi :smiley: Uglavnom, ne dao bog da se kritukuje ono sto je receno jer si automatski sovinista, seksista, homofob, rasist, nacist, fasist itd itd sve zavisno od pozadine govornika :smiley:

Ovo dodje kao neki inverted ad hominem :smiley:

3 Likeova

Što se dogodi kad rasisti ukradu Greti šalabahter, sramota… Pitat ju nešto za što joj nisu napisali odgovor… Čisti gretenizam.

Pateticna farsa za koju jedva čekam da zamre za koji dan, isto kao i milijun drugih viralnih neviđenih šokantnih skandala. Ovo je next level glup slučaj, ali svejedno, već viđeno.

1 Like

Pa ja ne znam kako se to strucno zove ako je u pitanju dijete? Posto je pljuvacina uglavnom po djevojcici, a ne po onom sto je rekla.
Maloj je mama poznata operska pjevacica, tata glumac valjda, djed reziser. Kontam da to moze da iritira ljude. Zapita se covjek, dal’ bi tako popularna postala neka klinka da joj je mama kasirka. Pa ne bi vjerovarno. Ne bi joj ni palo na pamet da pozove na demonstracije. S druge strane, ima puno djece poznatih koju ne zanima svijet oko njih.

No meni je od Grete zanimljiviji fenomen da odrasli ljudi, ovdje a i po netu (na domacem govornom podrucju) tako bez blama i sa uzitkom zlurado blate neko dijete.
Cuj promovira autizam, gretenizam, gleta…
To nije kritika nego mrznja.
Kao da je pricala u tom svom govoru najcrnje zlo, a ne neku djeciju zabrinutost za planetu. Ne kontam fakat.

2 Likeova

Kontaš, kontaš*.

*(nego nećeš da nam kažeš)

Sad je i spisateljica koja ce ubrat dobru lovu nakog govora (a vec su uzeli skoro 100k $) :slight_smile:

Ne znam da li bi trebali spominjati povecanja poreza na gorivo (koje je sve skupa vec preko 100%) ili zabrane letova, ili zabranu voznje auta za X grupe i sl. stvari koje nismo jos ni spomenuli ovdje.

Jos nesto. Taj " konstantni privredni rast" koji je njoj “ukrao” djetinstvo, jer stotinama miliona ljudi donjeo djetinstvo. 800 miliona Kineza je za zadnjih 40 godina izaslo iz EKSTREMNOG siromastva, dobar dio toga su djeca… ona sto su bila predodredjena na povremeno gladovanje, prije privrednih reformi u Kini, sad idu studirat u USA. How do they dare?

I da, htjedoh pitati, kad neko prestaje biti djete? ako se ne varam, da je godinu dana starija i zdrava mogla bi u americi ici u vojsku :smiley:

Neko gore reče 83k. Nije ni UN ovca. Knapirali taman za kršten univerzitet.

Pardon, preko 100k, i ne od UNa :slight_smile:

Ko zeli, jednostavno je izguglati pa naci otprilike u dolar kolika je tacno cifra.

Nije ti zanimljivo kako odrasli ljudi puše patetičnu propagandu poput ove? Ja se divim djetetu kad podigne smeće i baci u kantu, a ovakvim predstavama se samo izuzetno naivni ljudi mogu diviti. Realno, ništa strašno, vjerojatno nitko ne misli ništa zlo pritom, ali dajte ljudi, sa 16 godina možete slati kolumne Modroj lasti, a ne rješavati probleme planete.

Kao što sam ranije rekao, čitamo se na idućoj skandaloznoj šokantnoj stvari, ova već polako ide u fade out. Moglo bi se reći da je odradila svoj zadatak.

4 Likeova

Sve je to gadno, nije dijete krivo, krivi su roditelji.

Sva ta farsa oko zagadjenja je izmisljena. Nemojte brkati bacanje smeca u potok i voznju automobila s unutarnjim izgaranjem.

Niti jedan ekstremizam nije dobar, pa tako niti ekoloski!

2 Likeova