Guest Post na blogovima

Čitam malo po netu i ovdje i ima raznh pristupa, pa sam više nisam dosta pametan.
Interesira kako vi to radite?

Sta se nicka tice;
Koristite li uvijek isti nick ili ga mjenjate?
KORISTITE LI ZA nick neki KW ili neko bezvezno izmisljeno ime
Imate li neki pool nickova( recimo 5-10 komada) koje koristite

Url sa nicka;
Da li na nick stavljate URL ka vasoj strani
DA li za jedan NIK koristite uvijek link ka jednoj strani ili linkate i na neke druge strane na vasoj domeni
Da li stavljate kao NICK neki KW pa onda linkate na neku od svojih stranica na kojoj se borite za taj KW

Posting
Stavljate li anchore pa link na vasu stranu
Da li anchori vode uvijek na istu stranu ili to mjenjate
Koristite li tagove u postovima ako su moguci (podcrtano, koso ili bold)

Dosta se pise da u postovima nebi trebalo stavljati nikakve linkove, nego KW samo koje mozda samo boldati.
Opcenito sa tim guest postovima sam nov pa ako moze ko malo da me uputi.

Hvala

Mješaš guest posting sa komentarima. Guest posting je kad ti vlasnik nekog bloga omoguću da na njegovom blogu objaviš post a obično zauzvrat dobiješ link ili dva u tom postu te tako on dobije dodati sadržaj a ti back link.

Ja sam morao do sada na dva websajta izbrisati iz koda comment box zbog spamera čiji je cilj dobiti backlink. Glavni razlog je pad cijelog hosting servera, po 2000 komentara na dan, strašno!

Mislio sam na komentare na blogovima, pitanja ostaju ista.
Ali kad vec spominjes i postove u blogovima, interesira me i za to.

Hvala

Guest posting se ocenjuje kao najnaprednija i najbolja SEO tehnika u teoriji pronadješ neki blog o npr receptima,kontaktiraš vlasnika i ponudiš mu da kako bi njegov blog bude bogatiji sadržajem umesto njega napišeš jedan ili nekoliko originalnih članaka a da ti zauzvrat dobiješ link iz članka.Kod domaćih sajtova ovo vrlo slabo prolazi mada će ti i za one na engleskom u većini slučajeva zatražiti novac za obavu članka i linka u njemu.Kod domaćih sajtova možeš umesto novca ponuditi indirektnu razmenu članaka koja može imati isti efekat kao i pravi guest bloging posebno ako jedan od učesnika u razmeni ima sajtove na više IP adresa (hostova).
Najbolji sajt za kontakt sa stranim blogerima ponudu i potražnju postova po meni je Guest blogging: Looking for guest bloggers or guest post? Join MyBlogGuest!.
Za objavu članaka o receptima javi se na PM.