Gugl Analitika problem - 2 Pageview Request

Ko što naslov kaže imam problem sa gugl analitikom

instalirao sam ovu chrome extenziju koja provjerava analitiku i kaže mi da imam 2 pageview request.

dodao sam analituku kao i inače što dodajem na moje sajtove preko plugina GA Google Analytics – WordPress plugin | WordPress.org
preko metode Global Site Tag / gtag.js u header ima na pluginu opcija i footeru da bude kod ali i kad stavim u footer ne riješim problem.
tracking code uzeo iz analitike i stavio đe i inače stavljam u plugin i analitika radi, ali mi je Bounce Rate
0.35%
i svaku posjetu računa kao dva pageviewa. sad na drugim sajtovima sve radi normalno bez problema jedino ovdje imam problem. 100% analitika nije instalirana dva puta i niđe se ne nalazi u temi headeru futeru dva puta no je samo jednom dodana preko plugina. i kad provjerim ostale moje sajtove sve radi ok


iako je sve isto rađeno kao i na ovom sajtu koji ima 2 pageview request. da li neko zna kako bih mogao da riješim ovaj problem. čitao sam malo da ljudi nešta prčkaju po google tag menageru ali ja to ne koristim i kad se tamo ulogujem nema ništa

ima li neko neki predlog, rješenje? ja sam guglao ali ga ne nađoh

Nema veze kako si kod dodao. Nekako ti Google još uvijek može pristupiti HTTP ili nekom drugom adresom. Nije ti https redirekcija 100% dobro postavljena …

Nije to u pitanju vjerujem jer je sve isto rađeno ko i na drugim mojim sajtovima. Kad deaktiviram cache plugin to riješi problem, ali nije mi jasno zbog čega. Pokušao sam ugasit onu opciju minify js da vidim da li je do toga, ali i kad ugasim to ostaje problem.

Jesi li migrirao site kroz neki period? Da ti nije ostao na drugom hostu?

Cache ima smisla, da radi neke konfuzije pa isporučuje 2 koda . Malo se pozabavi, . Ovako će teško netko ubosti rješenje, ali uputiti je moguće …

nije bio na drugom hostu i nisam migrirao i od početka mi je ovako, nisam previše obraćao pažnju na bounce rate i tek juče se zainteresovah i vidim da vuče dva pageview request pa tražim neko rješenje

https://www.en.advertisercommunity.com/t5/Google-Analytics-Code/Same-web-property-ID-is-tracked-twice-GA-GTM/td-p/1624405

evo ovdje ova djevojka imala isti problem, ali mi nije jasno njeno rješenje. đe se nalaze ove opcije, jel se to nešta mora radit u google tag menadžeru, čisto da pokušam

riješio sam problem tako što sam instalirao drugi plugin preko kog sam dodao tracking code https://wordpress.org/plugins/wp-global-site-tag/
i sad radi bez problema, nema 2 pageview requesta

1 Like

Zasto dodavati kod preko plugina? Kopiras kod prije closing head taga u headeru i gotovo.

Šta će ti plugin za to?

zato što ne koristim child temu pa kad apdejtujem temu moram ponovo ubacivat kod, a tema nema opciju dodavanja koda u header. uglavnom je zbog toga ai nekad davno sam pokušao dodat ručno i nešta nije štimalo i odustao sam od ručnog dodavanja

Pa ne treba ti ta opcija. Editiras header.php i ubacis kod.

Rekoh sto to ne radim

Child temu napraviš za 5 minuta. Ima plugin. To to olakša mnogo kasnije. Ja sam to prije izbjegavao, ali sam jednom isprobao i vidim koliko je lakše održavati site koji koristi child