h1

H1 mi nudi povoljniji paket (net/tel) i jeftiniji nego Optima na kojoj sam sad. Ima li ko iskustva s njima? Zanima me kvaliteta usluge! Ako se sićate ovakvo pitanje san ima i za Optimu kad san prelazija kod njih, :slight_smile:

Šogor ih ima i nema nikakvih problema s njima. Korisnička služba ljubazna i voljna pomoći, sve 5.

Creatif, hvala! Zanimaju me i deruga mišljenja pa samo pišite.

Prijatelj, koji inače ne živi u gradu već je na selu, je podnio zahtjev u veljači (kada mu je istekao ugovor sa T-Comom) i nakon 2 tjedna je počeo zivkati svakih par dana i uvijek je nešto bilo. Usluga je bila dostupna, međutim odgađali su stalno radi nekih tehničkih poteškoća sa njihove strane (u to vrijeme). Krajem ožujka su ti tehnički problemi sa njihove strane napokon bili pri kraju te su najavili izlazak na teren kroz neko vrijeme. Do dan danas ništa nije bilo od toga, iako je zvao još jednom i pitao mora li opet podnijeti zahtjev (jer mu nije problem ako treba, tj ako se zagubio negdje) i ako ih je nazvao sigurno 7-8 puta u svibnju.

Do dan danas je bez interneta, 24.6. je ponovno poslao zahtjev T-Comu pa eto ovih dana se očekuje T-Comov kombi.

Inače sam isto čuo da im je usluga sasvim solidna (kod onih koji je i dobiju :slight_smile: ).

Sused mi je imal h1 tel/internet/tv i neko vrijeme je super radilo i onda ga je pocelo zezat stalno prekidalo…

Hvala, drago mi je čuti i takva iskustva. Na linuxzasve.com kažu drukčije.

ja sam ih zvao jos prosle godine kad su krenuli sa 15 eura mj. telefon/flat
ali nisu mogli van velikih gradova pruziti uslugu nego su, kao, mogli pocetkom
ove. Kad sam ove godine zvao zena veli da je situacija identicna i da nije
do njih nego tecom-agencija-optika-nesto. Ako se odlucis i ne pruze
sto je ugovoreno raskines ugovor i jos ih tuzis za dusevne boli nedostupnosti
maila, skajpa … :slight_smile:

kad spominjes linuksa jel postoji organizirani sajt sa prodajom kao sto
je bio mojCD.com je zatvoren! ?

Nije mi poznat niko osim zatvorenog MojCD, To niko više ne treba sa ovakvim brzinama neta. Svi sami skidaju. To je bilo jako dobro i korisno u vrime dial-upa.

• podnio zahtjev 31. siječnja,
  • ugovor potpisan 8. veljače
  • telefonija preusmjerena 14. 6.
  • adsl preusmjeren 23. 6.
  • tv…

Ukoliko potpišeš sa H1 a oni nemaju svoju centralu nego sve ide preko zica od t-coma onda ces placati VLR odnosno duplu pretplatu (prekrivenu pretplatu)

1 pretplatu 77kn - t-comu
2 pretplatu 77kn ili 79kn - H1

• razgovore, internet i tv H1

necu reci u kojoj sam bransi ali savjetujem ti da neprelazis niti na jednog drugog fiksnog operatera osim na T-com, Iskon, Bnet, optima i to na

optima, iskon samo gdje imaju svoje centrale

lp.

Dobro je i ovakver sugestije i iskustva čuti. Hvala!

ja sam naručio H1 Trio Bit uslugu (preko t-com centrale) i dobio višestruka uvjeravanja da sve ide na jedan račun…živi bili pa vidili

Inače ja ne gledan previše na kvalitet usluge, nisan u stanju to diktirati, nego moran naći šta jeftiniju uslugu.

Ja sam imao neko vrijeme H1. Bilo je loših iskustava. Računi su znali kasniti. (Linija je u međimurju, a računi se šalju iz Dubrovnika ako se ne varam)
Ponekad je opomena dolazila prije računa. Ponekad je račun došao prije opomene, ali je dospijeće plaćanja bilo 5 dana u prošlosti. Ne moram niti pričati da svaki put kada je došla opomena, trošak opomene je naplačen u sljedećem obračunskom razdoblju (20kn). Ali koliko danas čitam dolazi neki prijedlog zakona koji bi onemogučio takve ludorije.

Nisam pročitao sve postove, ali ovo što je VIC rekao nije istina. Pretplata se plaća samo jednom. Do nedavno su dolazila dva odvojena računa. Jedan od tih 80-ak kn t-comu, a drugi (razgovori) H1. Od prije par mjeseci to sve dolazi zajedno na jednom računu. Dakle, ne plaća se 80kn i jednom i drugom nego samo jednom. To uostalom možeš i lako provjeriti.

Što se tiče problema sa računima zvao sam ih nekoliko puta, pisao po fejsu i na kraju su mi poklonili kao 1000 minuta besplatnih razgovora što nikad nisam tražio niti sam siguran da sam to ikad dobio. Samo sam tražio da račun dođe na vrijeme ako očekuju da se na vrijeme i plati. Oni su prali ruke od toga i krivili poštu, a ja sam rekao da me niti namjanje ne zanima kojim putem račun ide od njih do mene.

Stoga prije nego što postaneš narkić (tako oni zovu svoje korisnike) raspitaj se u kvartu malo da li je netko imao sličnih problema. Razlika u cijeni nije velika jer su pozivio ionako jeftini tako da sam na kraju otkantao H1. Jednostavno mi se nije dalo plaćati 20kn mjesečno zbog nečije nesposobnosti da na vrijeme dostavi račun.

Hvala Juniore za ovo.
A da prominin temu meni Tele 2 uopće ne dostavlja račun, tj. primatelj je nepoznat i 21. u misecu me ko kriminalca obavještavaju sms-om da nisan platija svoju obvezu. Kako platiti ako neman račun?
A glede interneta bacan pogled i na ši-wi-fi - 50 kn misečno. Međutim čujem da su ljubazni samo sa HDZ-ovcima, al neznam jel to istina.

[quote=“Junior”]Ja sam imao neko vrijeme H1. Bilo je loših iskustava. Računi su znali kasniti. (Linija je u međimurju, a računi se šalju iz Dubrovnika ako se ne varam)
Ponekad je opomena dolazila prije računa. Ponekad je račun došao prije opomene, ali je dospijeće plaćanja bilo 5 dana u prošlosti. Ne moram niti pričati da svaki put kada je došla opomena, trošak opomene je naplačen u sljedećem obračunskom razdoblju (20kn). Ali koliko danas čitam dolazi neki prijedlog zakona koji bi onemogučio takve ludorije.

Nisam pročitao sve postove, ali ovo što je VIC rekao nije istina. Pretplata se plaća samo jednom. Do nedavno su dolazila dva odvojena računa. Jedan od tih 80-ak kn t-comu, a drugi (razgovori) H1. Od prije par mjeseci to sve dolazi zajedno na jednom računu. Dakle, ne plaća se 80kn i jednom i drugom nego samo jednom. To uostalom možeš i lako provjeriti.

Što se tiče problema sa računima zvao sam ih nekoliko puta, pisao po fejsu i na kraju su mi poklonili kao 1000 minuta besplatnih razgovora što nikad nisam tražio niti sam siguran da sam to ikad dobio. Samo sam tražio da račun dođe na vrijeme ako očekuju da se na vrijeme i plati. Oni su prali ruke od toga i krivili poštu, a ja sam rekao da me niti namjanje ne zanima kojim putem račun ide od njih do mene.

Stoga prije nego što postaneš narkić (tako oni zovu svoje korisnike) raspitaj se u kvartu malo da li je netko imao sličnih problema. Razlika u cijeni nije velika jer su pozivio ionako jeftini tako da sam na kraju otkantao H1. Jednostavno mi se nije dalo plaćati 20kn mjesečno zbog nečije nesposobnosti da na vrijeme dostavi račun.
[/quote]

Nije istina postoji strucni izrazi tkz.

CPS tj. pretplata je od t-coma a razgovori se pruzaju preko drugog operatera
VLR tj. pretplata se plata i t-comu i drugom opetareru na jednom ili dva racuna
ULL tj. kada je korisnik skroz iskljucen iz t-com mreze i nema veze sa t-comom vise dakle u potpunosti je na drugom operateru (optima, h1, iskon itd. idt.)

Radim za T-com kad smo dovjede dogurali pa znam kako se radi i sto se sve radi …

[quote=“Junior”]Jednostavno mi se nije dalo plaćati 20kn mjesečno zbog nečije nesposobnosti da na vrijeme dostavi račun.[/quote]Koji su to bolidi. Koji bolidni odnosi vladaju u ovoj našoj državi…

[quote=“VIC”]Nije istina postoji strucni izrazi tkz.

CPS tj. pretplata je od t-coma a razgovori se pruzaju preko drugog operatera
VLR tj. pretplata se plata i t-comu i drugom opetareru na jednom ili dva racuna
ULL tj. kada je korisnik skroz iskljucen iz t-com mreze i nema veze sa t-comom vise dakle u potpunosti je na drugom operateru (optima, h1, iskon itd. idt.)

Radim za T-com kad smo dovjede dogurali pa znam kako se radi i sto se sve radi …[/quote]

Volio bih onda cuti zasto ja nisam placao dva puta pretplatu? Ja sam donedavno placao 80kn t-comu, a onoliko koliko sam telefonirao H1 telekomu. Od prije par mjeseci tih 80kn (ili barem dobar dio toga) se preselilo na H1 račun.
Uglavnom, kad bih sve zbrojio bio bih na istom.

@Junior ti placas prekrivenu pretplatu uracunatu u razgovore a i da neznas ne samo ti svi korisnici … osim toga ljudi nisu dobro informirani, neznaju sto potpisuju i onda dolazi do ovakvih situacija zalosno ali to je nasa divlja država u biti ne divlji su ljudi

• placano

RTV pristojbu
Radisku frenkfenciju

i sve je to porez na zrak operatera a na to drzava lupi jos i PDV 25% tako da nas samo kradu

Ne zanima me sto je sve prikriveno u cijeni razgovora. Bitno je da je cijena razgovora mrvicu jeftinija nego kod HT-a kojem se plaća (odnosno plaćala se do nedavno pretplata). Ne zanima me što je sve iza toga niti gdje ta lova na kraju završi, govorim o sirovim činjenicama.

Radijska frekvencija jest glupost, čitao sam nedavno da je donesen (ili će to biti) zakon kojim se ukida naknada za radijsku frekvenciju.

RTV pristojba je nešto sasvim drugo i vidim smisao iste. Ne kažem da sam zadovoljan kako se ta lova troši, ali u teoriji itekako ima smisla. Ima već nekoliko tema na ovom forumu o tome.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja