Help , joomla transfer

ljudi pomagajte!

prebacujem joomlu s Filezilla , i zbacuje mi “critical error” , što se tiče time offset sam naštelo da dovoljno dugo , no nikako da mi prebaci neke podatke!

Inače da ima šta bilo kaj osim joomle toliko dobro , nebi nikad pomislio radit s joomlom , mučim se več mjesec dana s raznim glupostima!

Od jooml - smf plug-in , pa sve do prebacivanja!

Evo greške;

150 Accepted data connection
Response: 550-Quota exceeded: editor.php won’t be saved
Response: 550-6000 files used (100%) - authorized: 6000 files
Response: 550 30051 Kbytes used (1%) - authorized: 1536000 Kb
Error: File transfer failed

a šta zapravo radiš, prebacuješ podatke sa svog kompa na server ili instaliraš joomlu na server ili imaš instaliranu na serveru?! Što želiš napraviti i šta imaš napravljeno, moraš malo konkretnije navesti što radiš.
Da je tolko dobra jomla ne bi se vjerojatno tolko mučio s jedne strane a s druge nije sve tako jednostavno kako izgleda.

Na koji server prebacuješ, linux ili windows, da li imaš cpanel ako je linux?

Ma prebacujem na “byethost” , koja ima C panel (free host" za probu a onda idem na svoj site!

Želim sve s tim upoznat i shvatit , nego do sada sam testirao na local host , pošto imam dvije particije i uspio sam shvatit mjenjat putnje , no tada se opet pojavi “novi problem” , a to je greška s vremenskim zonama!

Stalno nekaj!

Ima li itko ljek za prebacivanje gotove joomle na web , kokretno me zanima radit joomlu na localhost (off line) , mislim da je brže i bezbolnije!

Mogu li ovako;

1.instalirat joomlu na web , počet ju izrađivat

2.prebacit kao back up na računalo

3.završit ju kao gotov site i prebacit tu gotovu na web i a nravno radi bez ikakvih problema!

jel to moguče

Uploadaj joomlu na web i radi na njoj. Tako ja radim, i tako je po meni najlakše!

da bi radio na svom kompu instaliraj wampserver (to ti je gotovo riješenje instalira ti apache, php, mysql, phpmyadmin i neke druge stvarčice odjednom i bezbolno)
i radiš u localhost-u.

Joomla ti se sastoji:
od podataka (sadržaja) koji se nalaze u bazi mysql.
od komponenti, plaginova, modula i teplate-a.
Najjednostavnije ti je odmah ju instalirati na server gdje je namjenjena a ujedno instalrati i komponente koje ti trebaju uz nju i to preko: cpanel–fantastico–joomla1.5.
Samo ćeš vrlo vjerojatno imati problem s našim slovima, tako da ti treba i pristup mysql bazi preko phpmyadmin-a.
U njemu trebaš (po meni najednostavnije) ići na export baze.
E sad pri postavkama za export baze trebalo bi odabrati ‘Dodaj DROP DATABASE’ a pod vrstu izvoza ‘REPLACE’.
Zatim otvoriti tu msql tekst datoteku kad ju download-uješ, s nekim tekst-kod editorom (npr. notepad++) i pronađi ‘DEFAULT CHARSET=’ gdje posle znaka jednakosti moraš zamjeniti riječ koja piše s ‘utf8’. Znači zamjeniš sve (u svim tablicama baze koje se sad nalaze u tvom text fajlu) riječi npr. latin1general… sa utf8, sejvaš i importuješ taj text fajl, opet preko phpmyadmin-a nazad u bazu.
Zatim bi trebo instalirati i hr jezične datoteke u joomlu(za administratorsku-backend i frontend).
slažem se s mrcinom ja također tako uređujem joomlu.
(ta instalacija preko cpanela kod mene se odvija nekih par minuta)

Bitno sam zaboravio, kad budeš spremao text fajl za upload u bazu, odaberi: format—encode in utf8.

Kužim , hvala narode na pomoči!

Javim napredak ili …!

Testirao i ide!

A sd evo vam demo site! , odabrao sam temu pa mi recite kaj mislite!

Sad pak imam problem sa SMF bridge , kad ga uključim on mi ruši stranicu!

Neznam jel već imaš neke podatke u forumu al znam da kod Kunena foruma sve ide skroz jednostavno. Instaliraš ju kao komponentu u Joomlu i sve peripetije oko ‘bridg-ova’ su izostavljene.

imam smf 1.1.11 (upgrade 1.1.10) , i imam podatke!

evo ova stranica i forum ;

http://www.f1cronight.com

Onda je druga stvar, nažalost tu staje moje znanje.

Kužim , ako neče ič onda nebum ni stavljal!

Nego sam zapeo na ozbiljnom problemu! , nemrem napravit drop-down menu da se objesim!

Sve sam probao pa čak i editirat u templatate.css skriptu , neš sam dobio ali trebam za ovu temu isti menu , glupo je stavljat nekaj kaj se ne uklapa;

http://www.igzyy.byethost33.com/igzyj/

Imaš li rješenje za to , sigurno treba samo ubacit koju skriptu u css , na koju liniju i gdje točno , bi ko znao?

jedina zapreka!

Prvo da te upozorim drop down menu je zaj… po pitanju SEO-a jer uglavnom šljaka preko javascript-a. Ja koristim SWmenu free i pokazao se kao najbolje rješenje. Radi tako da uzima linkove s menu-ija koje ti odabereš i možeš puno stvari podesiti u njemu. Isprobavao sam bar desetak raznih i svi uglavnom imaju neki feler.

Uzet ču njega , baš ču probat!

Bitno mi je da radi i da mi se uklopi u boje!

šta kažete na all web menu 5 joomla add-in?

Rješio sam sve sa dobrom temom!

No pojavio se iduči novi program!

poznato vam je “slimbox” ??

najme on radi off line (stranica koju dižem putem xampp na konpu) , no kad stavim skriptu a sve isto i indetično , ne radi!

Kako zašto i ima li kakvoi riješenje!

[quote=“igzyy”]Rješio sam sve sa dobrom temom!

No pojavio se iduči novi program!

poznato vam je “slimbox” ??

najme on radi off line (stranica koju dižem putem xampp na konpu) , no kad stavim skriptu a sve isto i indetično , ne radi!

Kako zašto i ima li kakvoi riješenje![/quote]

Što točno ne radi?

hvala , radi!

skužio sam caku!

Najme ako u isti folder images stavite malo više slika , neke slike če automatski prommjenit sufiks u .JPG (iz .jpg u .JPG)

to je to!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja