Hetzner VPS serveri - iskustva i cijene?

Pozdrav ljudi,

razmisljao sam da kupim vps server kod kompanije Hetzner.de jel ima neko iskustvo snjima? kako naruciti ispadne cpanel licenca 31 EU, pa me interesuje jel neko kupovao server i koliko kosta onako solidan sa mjesecnom whm (licencom) npr do 30-tak EU sa whm-om kakav mogu uzeti vps?

Hetzner je odlican! Koristim ga vec godinu dana, nikad down, nikad problem.
Ovo je moja konfiguracija http://prntscr.com/9esyh6 , 32$ mesecno.
Nisam uzeo c-panel posto sve radim preko terminala.

Info koji imam, iz prve ruke, dedi koji se koristi 29 evra/mesec (mislim da je 16 Gb RAM) radi super, nikad down, za godinu i nesto dana.

Ljudi hvala vam! A jel mi moze neko reci koliko bi kostalo sa cpanelom (whm) mjesecno neki solidan server, jer fakat ne mogu da se snadjem tamo…

Po meni Hetzner opcenito je jedna od vodecih tvrtki u svojoj kategoriji , za onoga tko zna sta hoce od servera i koji zna administrirati server za njega je to veoma dobra opcija , no tko ne zna ili slabo zna o tome bolje da ga ne uzima jer nece dobiti neku podrsku Bog zna kakvu , Što ? Pa zato što ima dosta ljudi koji koriste Shared i zele preci na VPS misle da su sa tim rijesili sve svoje probleme , e pa nisu , shared je lahko koristiti a VPS nije isto , nije to samo uzeti VPS staviti cPanel ili neki drugi panel i to je to ,server se mora odrzavati redovno. Ima tu jos dosta posla , kod shareda se provider brine za server , update ,security , etc , etc a tu se vi sami morate brinuti o svemu…I onda se ti isti zale po forumima kako Hetzner ne valja,kako OVH ne valja , mada firme su dobre i ispravne , tu je stvar do vas koji ste mislili da cete sve rijesiti samim kupovanjem istoga , Nadam se da me razumijete i da ne smatrate ovo kao neki napad ili sta ja znam , čisto dobronamjerno…
Pozz

Svaka ti je na mjestu, ali to sto si uradio je off topic.

Da razumijem te , u pravu si ali morao sam ovo napisati zaista , jer i sam si mozda vidio dosta njih koji kupe VPS i onda blate Hetzner , OVH , Kimsufi i sta ja znam al ustvari oni ne znaju kako da koriste uslugu. A to za cPanel licencu sto kazes to je preskupo zaista , evo pogledaj ponudu na http://transip.eu imaju trenutno neku akciju , cPanel je 10 eura licenca , pogledaj ponudu probaj server sigurno ce ti se svidjeti i bices zadovoljan , Tehnologija Virtualizacije je KVM , resursi su zagarantovani…Pozz i bez ljutnje drug…Sretno dalje…

Ni hetzner ni transip ne nude garantirani bandwidth na VPS-u. Znaci dijelis mrezni hardverski port na serveru s ostalim vps-ovima sto povlaci da kad neki drugi VPS nagazi mrezu ti to osjetis… Zato su jeftiniji od VPS-a koji nudi garantirani bandwidth…

Da to potpisujem u pravu si 100% , zato neka uzme sebi neki drugi server na kojem bandwidth nije shared i cao…Ali meni na primjer i takvi VPSovi sa shared bandwidthom odgovaraju za neke stvari gdje mi nije kljucni taj faktor , a negdje Ne i zato hvala Bogu ima danas ovih providera , pa svako moze sebi naci idealan server…A sa ovim TransIPovim VPSom sam bas par puta prebacivao neke fajlove na i sa drugih servera i nisam osjetio neko prigusenje , uvijek sam imao maximalnu brzinu Down i Up ali ipak ne osporavam tvoj odgovor gore za ono sto si napisao…