Hetznerov server i kasnjenje mailova

Imam neki slabiji server kod Hetznera, ali su poceli strasno da kasne emailovi (satima, ili ih uopste ne posalje) koji se salju od servera ka korsinicima, inace sam sajt otvara OK.
Instaliran je kloxo mr.
Problem se javio kada sam nedavno slao neko obavestenje na preko 30.000 mailova korisnika, javilo se neko zagusenje.
Inace se dnevno posalje mozda oko 2000 mailova od servera ka korisnicima.
Ovaj decko koji je instalirao kloxo, nema ga nesto danima, a bez slanja ovih mailova sajt nema smisla.
Kad je tu on nesto uradi i vrati se sve u normalu, ali vremenom se opet napuni i stane slanje mailova.
Da li je ovo kasnjenje izvano slaboscu servera, ili nesto nije podeseno kako treba, iako sajt otvara normalnom brzinom?
Jel zna neko sta treba uraditi u ovaj KLOXO kako bi se sve vratilo u normalu, da mogu sam to da uradim?

Preporučam da koristiš vansjki SMTP server za slanje velikog broja mailova:

Jeftini su, a bar si siguran da će velik broj mailova stići u inboxe korisnicima, a ne završiti u spam folderu.

Ja isto imam Hetzner servere, ali koristim vanjski DNS i vanjski mail server.

1 Like

Nije problem hetzner servera, vec postavki tvojeg mail servera…

@steelmaiden koristim ga i ja, nazalost losa strana je sto ostave u headeru ip masine…

Uzeo sam uslugu na ovom servisu da isprobam, salje ok, ali ono sto me muci je sto kad postavim neki bezvezni email koji ne postoji u statistici kaze da je “Delivered”.
Tamo gde trebam postaviti ovo, mnogi upisuju emailove koji nisu vazeci.
Da li se ovo moze nekako spreciti i da li ovaj servis racuna da je poslato i ako email ne postoji?