Hljeb i sve o hljebu

Pozdrav,

maksuz otvaram ovu temu čisto da dignem svijest o hljebu i bolesti zvanoj - hljeb.

Dovoljno je da odgledate ovaj klip od komplexasha:

2 Likeova

mislio sam da je u stvari o uhljebima…

Hrana za siromasne :smiley:

Kompleksash je inače sjajan lik, davno sam ga gledao kako crta i klipove o bodybuildingu. Ne sumnjam da je pokidao i sa klipom oko hleba. :slight_smile: Ja ga inače ne jedem već 7 godina, tada sam prvobitno zbog treninga prešao kratko na crni hleb a onda potpuno izbacio svaku vrstu hleba iz ishrane.

Ne znam kako ljude ovde ne mrzi svaki dan ići u prodavnicu po taj hleb, ako nijedan drugi razlog bar to :smiley:

2 Likeova

Ja isto nisam jeo hljeb neko vrijeme, ali sad ga jedem. opet testiram nesto, cini mi se da je hljeb mit. Problem je u ovim hljebovima koji nisu vidjeli brasno i kvasac. Pa jos imaju nutra sirupe i stati jaznam koje sve ne pojacivace okusa.

jedan primjer:
Hljeb je hebena hrana. Pustimo sad nutritivnost, brasno, gluten i ostale spike, ja kad bacim u dovriste mojim psima kilu kruha oni se doslovno pokolju za njim. Kruh im je kao slastica, inace jedu konzerve i one kuglice, rijetko kad se svadjaju za to, ali kad bacim kruh, do krvi bi isli, a dobri su.

kokosi, ona ide tom psu uzimat kruh, hebe joj se sto bi joj to mogao biti zadnji kruh. Ovce? Da vam ne kazem sto one rade, ona gura psa da mu uzme kruh.

Eto toliko o kruhu od mene, pa eto i ja ga sad jedem opet pa da vidim oce li mi stetit.

Tesko da psi vole hljeb… Jedu vjerovatno zato sto su gladni

komplexash kaže: “hljeb je slani kolačk” i jeste … stvara ovisnost, bukvalno … ali nema nikakvu hranjivu vrijednost

1 Like

OMG, ti mislis da su moji psi gladni? Pa jedu ko lordovi. jaki su ko volovi, ovaj veci ima snage vijat zeljezo na ledjima. (tako je zbrisao dok se gonio)

Jedu svakodnevno konzervu i plus jos onih kuglica u velikim kolicinama, zagrabim s tom istom konzervom, znaci duplo dozu a na konzervi pise da je ta jedna dovoljna na dan, a oni dobiju duplo.

I nakon sto se najedu ako im bacim kruh, koljaza.

@korisnik9758789
Slazem se, i ne slazem se. Slazems e s recenicom i teorijom, a u praksi cisto drugacija slika. Baustelci, oni cijeli dan rade na bausteli sa sendivcom od pola kile, nemislite valjda da ga onaj parizer jeftini untra drzi cjeli dan na nogama?

Druga stvar, ameri pokaju po mesu jako, oni su najdeblji, neznam dali oni uopce jedu kruha, jedu te neke njihove gluposti, ali kruha ko mi ne.

Sta pricate da je kruh za siromahe, sta onda svabo jede kruha vise nego mi:

Tako sam i ja mislio, dok nisam vidio da na konzervi s mesom pise da za mog psa treba 2 KILOGRAMA onog mesa iz konzerve DNEVNO. To nije malo :smiley:

Gle, nisu gladni vjeruj mi, jer im dadem hrane i onda gospoda ne pojedu nego im kokosi jedu, pa necu hranit kokosi sa pasjom hranom. Jos imam i ovce, i one guraju glavu u te krekere. ponekad svi zajedno jedu…

A neznam sto je sa tim kruhom, pise se da pas nesmije jesti kruh, niti ovca,ajd mozda kokos smije… Ali majke ti pa zar pas nezna da nesmije jest kruha?

Sad cu testirat, sutra ujutro kad budu gladni, cu dat konzervu i kruha pa cemo vidjet sto ce uzeti prvo.

Inace ne hranim pse niti ovce sa kruhom nego kokosi, i to ono bacim i onda ova mala labradorica sve rastjera i neda nikom da dira kruh… uglavnom dok se zivotinjama pokaze kruh, nastane kaos.

pa upravo to i govorim … odgledaj video komplexasha sve će ti biti jasno … da, u toj situaciji upravo hljeb drži radnika, zacementira mu stomak … hljeb daje čistu energiju koja se pretvara u salo kada je ne iskoristiš … u slučaju bauštelca i radnika koji na njivi radi 12 sati hljeb je odličan … ali osim te energije koju daje hljeb ništa zdravo ne daje … ukoliko nisi aktivan kao bauštelac, hljeb ti ne treba …

ljudi u americi jesu gojazni, ali to je pojava kod svih zapadnjaka, ne samo kod amera … amerikance ubija fast food (hljeb) … zato što im je hamburger 1$ i zato što je u hamburgeru puno hljeba i malo mesa … a da ne spominjem puno masne hrane mimo hljeba

pas ne smije čokoladu, a ne zna da ne smije … smazat će je svakako

pitanje je uopšte koliko je tu mesa … baš će to meso biti zaista “meso” :smiley:

Izmiksano… kontam da jeste meso… samo neka znj kvaliteta al ga pas obozava :smiley:
Inace ne voli one okruglice, to mu kokosi pojedu,

Pa nemozemo reci da je to kruh u hamburgeru, ja sam to davno jeo, prije 10 godina i sjecam se mozda i krivo da to nije bas kao kruh, vise kao neko staro pecivo zagrijano. To sigurno nije zdravo.

iskreno nisam gledao video, pogledat cu ga kad stignem. Ja sma o kruhu previse vremena potrosio i zakljucio zasada, da je kruh kao kruh mali problem, rekao bi zanemarivi. Ima on svoje prednosti i nedostatke, kao i sve u zivotu.

A o debljini, ne debljas se zbog kruha u to sam 10000% siguran. Niti zbog mesa da odmah kazm, niti zbog secera ili bilo cega, pa cak se usudim reci da jedes smao hamburgere da neces biti debeo ako se drzis formule:

Calorie Input < Calorie Output

Rekao bi da jedes govna i da se drzis ove formule gore da bi imao normalnu tezinu, dobro sad ovisi sto jedes tako ces izgledat, pod izgledom mislim, starije ili mladje, izmuceno ili frisko i tako…

Nisu sve kalorije iste. Nece ti misici narasti zbog ugljikohridrata

Neces valjda reci da moram jesti meso?

brate, sve što je od škroba (pšenice) ne valja

naravno, ali postoje loše (truhle) kalorije koje se nalaze u jeftinoj hranu (hljeb) i koje daju energiju ali nisu zdrave … i ljudi unose puno jeftine kalorične hrane a realno ne mogu biti toliko aktivni da sve sagore što unesu

recimo amerikanci…

da ne spominjem puno masne hrane mimo hljeba … plus nešto što oni zovu corn sirup … nešto strašno … kada se sve sabere, industrijska hrana je haos svugdje, samo što amer nema vremena da pravi domaće jer je sve postavljeno naspram posla … i otac i majka rade, kada dođu s posla naruče nešto iz hiperprodukcije da jedu i eto … a ovima što prave hranu naveliko cilj je da što više hrane proizvedu za što manje pare … a to je obično hrana prebogata lošim kalorijama

kod nas još to nije uzelo maha u tolikom broju, plus ljudi s našeg podneblja imaju dobru genetiku jer smo izmiješani nema s kim nismo …

da ne govorim opet o alkalnim i kiselim namirnicama i da čovjek pri svakom obroku treba da ima 70% alkalne hrane (voće, povrće, badem, med, limun) a 30% kiselih namirnica (hljeb, meso, šećer, so) … da bi održao alkalnost organizma jer tijelo treba da bude alkalno jer je krv alkalna (da kisik kroz krv dobro prolazi, da ne dođe do zakrčenja sudova, vena, kapilara, žila, bogova)

čuli ste sigurno svi za nekog čovjeka iz vaše okoline koji je mlad umro od srca/dijabetesa/holesterola/masti i svi ga žale a frajer je svako veče rokao suho meso i pio rakiju … i svi se čude kako je umro mlad, šta ti je sudbina :smiley:

eno sport je prepun sportasa vegana

http://www.beegans.com/vegan-celebrities/

Ima nas, jaci smo, "we will conquer the world soon"

@korisnik9758789
I ja sam tako razmisljao donedavno… Slazem se jedino s time da ako uneses previse kalorija da ih je problem potrositi, e sad ti mozes pojest snitu kruha, tko je rekao da moras pojest cijelu kilu kruha. Nije kruh kriv sto si ti pojeo kilu kruha.

naravno, kriška hljeba pri svakom obroku nije problem … kao što kaže komplexash, nije smrt u supstanci već u dozi :smiley:

uglavno, umjerenost u svemu, uz malo više voća i povrća (i sam se borim protiv samog sebe, pa ovo neka bude rasprava mene sa samim sobom, gledam da se što zdravije hranim) :smiley:

Da, pa ovo je birtija, ja se isto malo salim. Zato sam i ubacio one vegane gore, u sali, dobronamjerno, ne u negativnom ili napadackom smislu, mada tako zvuci, haha

Malo da se zacini topic.

No nisma ni ja na cisto sa kruhom, da kruh nije postojao mi nebi bili ovo sto jesmo to je sasvim sigurno. A opet ima toliko istrazivanja koja su protiv ali i sad u novije vrijeme koje su za kruh.

Ali ja osobno sve volim probati i vidjeti. Dosad sam jedino zakljucio da je najteze biti bez zitarica. Dobro ovi koji lupaju po mesu oni mozda i mogu bez zitarica (siguran sam da mogu), ali nejedem meso pa nemogu. Kad sma izbacio zitarice iz prehrane nije bilo dobro, ali sam gurao kroz taj zid koji imamo u svemu i u nasim glavama i u nasim tjelima, ali ni nakon 90 dana nije islo.