HostGator ili neki drugi strani

[quote=“sime_zd”]Meni je godaddy dobar osim na jednom sajtu koji doduše ima dosta posjeta.

Maknuo sam sve .swf filove na jedan server a na drugi sam stavio samo html, css i slike ono što je ‘lagano’ ali mi i dalje nekad zna pisat

Doduše to bude rijetko kad i rješava se jednim klikom na refresh ali ne razumijem zašto bude jer sam server skroz opteretio, nije mu valjda problem učitati html i css!

Bilo to rješio dedicited ili neki drugi host?[/quote]

Meni se javlja HTTP Error 503 - Service unavailable :frowning: na godaddy
prvi put sam danas vidio…valjda je samo privremeno

[quote=“sime_zd”]Na istom je računu, kao i 10 drugih hostova kojih imam zakupljeno. Ostali više manje rade dobro osim tog.
Ma do sajta je, ipak se radi o velikoj posjeti, morat ću tražit drugo rješenje![/quote]

Evo ovdje je objasnjeno zasto se javlja 503 erorr Service unavailable. Ako nisi do sada citao obavezno procitaj.

http://help.godaddy.com/topic/67/article/5089

hostgator je najveci reseller najveceg hosting datacenter-a, theplanet-a.

vrlo su jeftini i automatizirani ali velika mana im je tech support koji ne znam gdje nalaze ali ja koji nisam server admin bolje radim njihov posao od njih samih.

takodjer ako samo jedan dan zakasnite sa placanjem, account skupa sa sajtom ce vam biti iskljucen.

naime to su moja iskustva sa dedicated serverima, za virtualan host nisam siguran.

Ocito cu se i ja morati seliti i to sam mislio kod hostgatora jer sada gdje hostam (imam reseller paket) ne backupiraju ama bas nista. I na moje pitanje zasto to ne rade oni kazu da si mogu i sam backupirati preko svakog zasebnog cpanela. :slight_smile:

I ja sam imao problema sa backupima na HostGatoru , presao sam na Godaddy

godaddy moze maksimalno jedno 13-14k dnevno posjeta podnijeti ako se stranica optimizira na deluxe paketu, zbog ogranicenja broja konekcija za fajlove i bazu na 100.

Ako ste na ovim posjetama vrlo cesto cete navece dobiti 503 Service Unavailable.
Zbog ovoga sam presao na unlimited sa 200 konekcija na bazu MySQL i 150 na fajlove (win 2003), dok linux ima 200 konekcija i na fajlove.

[quote=“nike”]godaddy moze maksimalno jedno 13-14k dnevno posjeta podnijeti ako se stranica optimizira na deluxe paketu, zbog ogranicenja broja konekcija za fajlove i bazu na 100.

Ako ste na ovim posjetama vrlo cesto cete navece dobiti 503 Service Unavailable.
Zbog ovoga sam presao na unlimited sa 200 konekcija na bazu MySQL i 150 na fajlove (win 2003), dok linux ima 200 konekcija i na fajlove.[/quote]

A kako stoje s backupiranjem? Rade redovni (dnevni) backup?

Eh to ne znam!

Ja cesto sam vrsim backup baza i fajlova, posto je kod mene obican hosting paket.

Hej svima,

nisam jos presao na novi host ali sad sam jednostavno prisiljen zbog jako loseg supporta kod trenutacnog.

Zanima me sljedece - kao sto sam vec gore pitao - backupiranje podataka kod reseller hostinga. Vi, koji imate iskustva sa reseller hostingom - koliko cesto vas hoster backupira podatke i da li je previse ocekivati da se backup radi svaki dan (s njihove strane) i da uvijek imam dostupne backupove unazad tjedan dana?

Bumpam temu jer tražim reseller hosting, dvoumim se između HostGator-a i HostDime-a. Sa HostDime imam dugogodišnje iskustvo sa shared hostingom, a prije nekoliko mjeseci sam uzeo HostGatro Shared Hosting da vidim kako diše (imam nekoliko manjih webova i za sada nikakvih problema). HostDime je prije bio dosta skuplji, ali cijene su sada jednake (HostGator $24.95, HostDime $25 mjesečno) pa više ne znam što da uzmem. Koristim i usluge Studio4web-a, ali ovi novi paketi su ograničeni po broju računa, a imam dosta mini webova pa mi to više ne odgovara. Što preporučate?

Želim Vas obavijestiti o o najvećem Hostgator hosting popustu koji ćete ikada dobiti…Vrijedi samo 26.11.2010…Americki Thanksgiving day, pa su darezljivi…ISKORISTITE PRILIKU… ;):slight_smile:
Evo i link :

==>
http://tinyurl.com/best-hosting-offer

Popust od 50% do 80% !

Jos malo vise od 1h do isteka ponude !
Iskoristite dok mozete:
coupone code 50% off everything --> thanksgivingday50
ili dovoljno je direkt link:
==>
http://tinyurl.com/best-hosting-offer

Jel’da nisi stavio svoj affiliate link u ovaj skraćeni link, nisi, jel’da? :zub:

Imam jos jedan kupon, a ti izaberi da li ces preko mog linka ili ne :doki:

Coupon code: thanksgivingday10
Hosting Discount of $9.94 off the package price

KLIKNI OVDE

I ovaj kupon vrijedi do kraja godine.

Ako ste propustili Black Friday ponudu, popuste od 50% - 80% mozete danas(jos samo 6 sati) iskoristiti novu veliku akciju HostGator-a - 50% na sve hosting pakete !!

  • Shared Hosting: ONLY $2.48/month
  • Reseller Hosting: ONLY $12.48/month
  • VPS Hosting: ONLY $9.98 First Month
  • Dedicated Servers: ONLY $87 First Month

Evo direktni link:

==>
http://tinyurl.com/best-hosting-offer

Nemojte propustiti i ovu ponudu !!