Hostgator shared vs vps

Molio bih da mi upućeni pojasne snagu između Shared i VPS hostinga kod hostgatora.

Shared hosting mi nije dovoljan za jedan sajt, izdrži 10-20 dana i dobijem mail da troši previše, da moram opteretiti sajt.

Sad me zanima kako mogu saznat karakteristike shared hostinga kad nigdje ne pišu (CPU, RAM). Kod VPSa to sve lijepo piše i sam biram snagu.

Da bi zakupio VPS moram prvo usporedit sa shared da vidim koji paket kupit.

Što preporučate, Hvala!

Šime…

Kod dijeljenog hostinga nemožeš nikad saznati specifikacije i mogućnosti bilo kojeg paketa ako to hoster nije izričito naveo.
Svi hosteri to kriju, iz jednostavnog razloga da ako dođe do opterećenosti da imaju mogućnosti za eventualno suspendiranje računa ili kao mogućnost prelaska na jači paket.
Kako naši tako i strani hosteri hostaju veliki broj računa po 1 serveru ta mogućnost opterećenosti kako CPU-a i MySQL-a je relativno velika.
Za Shared hosting bi bilo realno navesti minimalne specifikacije šta korisnik može iskoristiti, a da ne bude trenutno suspendiran ili isključen iz mreže.

Što se tiče VPS-a neki bi hosteri mogli pojasniti kako VPS funkcionira.

OpenVZ nebih nikome preporučio, dozvoljava overselling te tako što po jednom serveru umjesto 10 VPS-a hoster može imati daleko više a time vi dobijate slabije perfomanse.

Po meni jedino rješenje je VPS baziran na XEN tehnologiji.
Ne dozvoljava overselling na ram ali je moguće na CPU.

Mana VPS-a je mjesečni Bandwidth što je ograničen i nije dobro za sajtove koje troše veliki promet, a dodatni 1 GB se plaća od 0,20$ na dalje zavisno od hostera.

Za imalo kvalitetniji VPS danas možete dobiti vlastiti Server za istu cijenu a u mogućnostima je velika razlika.
Ostaje jedino administracija servera.

Šime za cca 120$ možeš dobiti server sa cPanelom i sve svoje domene smjestiti te biti neovisan o nikome.

Mateuss hvala na odgovoru. Svi moji sajtove rade bez greške osim jednog, smješteni su na 5-6 hostinga i nije mi najmera ih micat jer bi izgubio dosta vremena, a i nemam potrebe kad več mjesecima nemam nikakvih problema.

Vidim sada da vps nije rješenje mog problema jer najskuplji nudi samo 3150 GB Bandwidtha a sajt troši 30gb dnevno…
Iskreno ne razumijem kako hosting od koji ima sve neograničeno može koštat 5$ a ovaj od 200$ nudi sitniš da nemože biti manji…

Molim te možeš li pojasniti i dati link za taj server od 120$ mj…

[quote=“sime_zd”]
Iskreno ne razumijem kako hosting od koji ima sve neograničeno može koštat 5$ a ovaj od 200$ nudi sitniš da nemože biti manji…

Molim te možeš li pojasniti i dati link za taj server od 120$ mj…[/quote]

Taj jeste jeftiniji ali ima ograničenja u performansama, broj konekcija ili slicno, što će u monogome ograniciti razvoj portala do neke granice.

Ako budes kupovao server razmislio o onim iz Njemačke jer su vrlo povoljni.
Mogu ti poslati linkove ako si zainteresovan.

Pošalji, nudi li ih hostgator, tamo sam domaći?

Ja koristim Hetzner Servere i veoma sam zadovoljan LINK

Burstnet je u USA i također sam koristio njihove servere LINK

Ima ih još ali ovi su cijenom povoljniji.
I ako budeš uzimao server obavezno si konfiguriraj RAID 1 bilo soft ili hw.

[quote=“Mateuss”]Ja koristim Hetzner Servere i veoma sam zadovoljan LINK

[/quote]

Evo link je vec tu :smiley:

Uf, samo ne njemački, ili koji je to jezik ;), uz to ne znam kako bi se snašao, nikad nisam imao svoj server.

ima i engleski
http://www.hetzner.de/en/

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja