Hosting pitanje

Koja je razlika između servera smještenog u Hr i onog u SAD ili u Francuskoj?

Konkretno – koristim Hostgator Business i sve je unlimited (Bandwith/Disk Space) + WordPress, sada me zanima da li to utječe ako mi sva posjeta dolazi iz Hrvatske a server je smješten u Americi/Brazilu?

Konkretnije — da li bi server radio s Hrvatskim posjetiteljima bez poteškoća uz 1,000,000 uploada mjesečno po ca. 250kB i ca. 5,000,000+ otvaranja stranica ili bi za to server trebao biti na HR lokaciji?

Već duže vrijeme mozgam o tome i raspitujem se po svuda i dobivam vrlo različite odgovore. Problem je u tome što imam spremnu marketing kampanju ali nikako krenuti jer se bojim da ne bacim lovu u vjetar ako stranica zablokira… pa ako netko ima iskustva…

Jedna od najvećih prednosti servera u Hr, je bolja i brža podrška, no sve je danas relativno i ovisi od providera do providera, te o cijenama naravno. takav host nebi bio jeftin baš. ako sam dobro izračunao cca 240gb uploada mjesečno cca. loše

[quote=“MileR”]
Konkretno – koristim Hostgator Business i sve je unlimited (Bandwith/Disk Space) [/quote]

Nista nije neograniceno, mozda pise ali cim bi napravio veci promet sigurno bi bilo posljedica.

za manje novaca ćeš dobiti bolji server vani koji će lakše nositi tu posjetu nego skuplji server u hr. Ima svojih prednosti server u hr ali je još uvijek prevelika razlika u cijeni a i što se tiče supporta stranci su puno bolji(sve rješavaju u roku od 5min)!

Hvala na odgovorima. Jako sam zadovoljan sa Hostgatorom za sada, unlimited je naziv računa i toliko znam da ne postoji neograničeno, a nigdje nema podatka koliko može podnijeti - a to me i muči.

Pokušat ću im poslati upit.

Nije mi toliko problem u cijeni koliko u sigurnosti i mogućnostima.

Kad investiraš dosta nofca u nešto onda ti baš i nije svejedno :kriza:

S time da sam kiksao već par puta…

[quote=“MileR”]Konkretnije — da li bi server radio s Hrvatskim posjetiteljima bez poteškoća uz 1,000,000 uploada mjesečno po ca. 250kB i ca. 5,000,000+ otvaranja stranica ili bi za to server trebao biti na HR lokaciji?

S time da sam kiksao već par puta…[/quote]

I opet ćeš ako uzmeš Shared Hosting bilo gdje sa ovom statistikom nema šanse da vas bilo tko drži na serveru.

Jedino rješenje bi bio Dedicated Server, a u početku bi bio dovoljan i VPS.

[color=“Red”]Ipak razmislite dobro prije nego krenete u realizaciju[/color].??

Upravo sam taj odgovor dobio od njih. $279 / mjesec je predloženo kao jedino moguće rješenje, najmanje.

Intel Xeon 3210 (Quad Core)
4 GB DDR2 Memory
2 X 500 GB Hard Drives
2,500 GB Bandwidth
13 Dedicated IPs

[quote=“MileR”]Upravo sam taj odgovor dobio od njih. $279 / mjesec je predloženo kao jedino moguće rješenje, najmanje.

Intel Xeon 3210 (Quad Core)
4 GB DDR2 Memory
2 X 500 GB Hard Drives
2,500 GB Bandwidth
13 Dedicated IPs[/quote]

Moze ovo puno jeftinije… pogledaj kod ovih Svaba:
http://www.hetzner.de/

[quote=“nike”]Moze ovo puno jeftinije… pogledaj kod ovih Svaba:
http://www.hetzner.de/[/quote]

E, serveri su ludnica za te pare inace, bar na papiru. Isprobao ti to? Nekak mi je to puno muzike za malo para, obicno kad na to ides zavrsis na Ceci s nogometasima oko sebe, pa de reci buraz - jesi koristio hosting kod tih deckiju?

Jer, recimo, serverloft.com mi je manje vise jedini “jefitiniji” dedi provider koji nađoh a koji ima dosta dobre servere a ovi su ono 2x jeftiniji u najmanjem paketu i 4x jaci u konfiguraciji. Cisto ono, za one unlimited shared se zna da je bullsh*t spika, al nekak mi je cudno da ces se pokrit s 49€ mjesecno za stroj koji kosta 5.000€.

[quote=“Nosf”]E, serveri su ludnica za te pare inace, bar na papiru. Isprobao ti to? Nekak mi je to puno muzike za malo para, obicno kad na to ides zavrsis na Ceci s nogometasima oko sebe, pa de reci buraz - jesi koristio hosting kod tih deckiju?

Jer, recimo, serverloft.com mi je manje vise jedini “jefitiniji” dedi provider koji nađoh a koji ima dosta dobre servere a ovi su ono 2x jeftiniji u najmanjem paketu i 4x jaci u konfiguraciji. Cisto ono, za one unlimited shared se zna da je bullsh*t spika, al nekak mi je cudno da ces se pokrit s 49€ mjesecno za stroj koji kosta 5.000€.[/quote]

Ja imam više Servera kod njih.
Prvi server koji sam naručio kod njih je bio EQ 4 više radi testiranja i koristim ih već 1 godinu u tu godinu dana je uptime 100% za sve servere.

Šta reći o Serveru, ništa osim da su to mrcine i za tu cijenu što nude nema na planetu nigdje bolje.

U te cijene uračunat je porez, za zemlje koje nisu članice EU Unije odbija se porez od 16% i više nije 49€ nego 41.7€.
Setup servera je 150€ i postavljanje je u par dana.

Zadnji server koji sam naručio čekao sam 7 dana a razlog je nestandardna konfiguracija, diskovi HV Raid 975 CPU dodatne IP Adrese.

Uz server dobijete ekstra 100GB za Backup u istoj cijeni.
Mizernih 6.9€ po 1 TB dodatno prometa nema nigdje.

Neograničenu instalaciju OS-a Raid 0-1 iz Panela, drugdje se naknadna instalacija OS-a naplaćuje 50$.

Promijenio sam dosta Server kompanija ali oni su definitivno najbolji izbor.

Da, Hetzner izgleda super. Btw, porez je 19% :doki:, 16% je bio prije 10 godina
Zapravo ja koristim Hostgator zbog jednostavnog “one-click” postavljanja WordPressa, moram pronjuškati kako se to radi bez te opcije.

Mislim da je i veliku plus što je server smješten u Njemačkoj.

Hvala za info.

Ovo je zanimljiva SEO opcija za 10€uro kod Hatznera —

Top 10 placement is valuable.
We make sure that your homepage stays in the top 10.

Success monitoring: Every month a search is carried out with the master search word
Success protocol: You receive a summary listing the latest placement of your homepage in every top search engine.
Guarantee of success: You also only pay for actual top 10 placement. For every master search word we charge 10 € per month per top search engine with which a top 10 placement is achieved.
The premium subscription lasts as long as you wish. You can also select individual search engines in your subscription.

Ovo je odgovor od Hatznera:

We don’t have any experiences with wordpress but an EQ6 should be okay.

58€ mjesečno + 125€ setup fee - stvarno ne može bolje i koliko sam primjetio svi koji ga koriste su jako zadovoljni.

[quote=“MileR”]Da, Hetzner izgleda super. Btw, porez je 19% :doki:, 16% je bio prije 10 godina
[/quote]

Nadam se da imas racunovodju…

Ako na netto dodas 19% dobijes bruto.

Da bi od bruto iznosa dobio netto moras odbiti 16%

[quote=“MileR”]Ovo je zanimljiva SEO opcija za 10€uro kod Hatznera —

Top 10 placement is valuable.
We make sure that your homepage stays in the top 10.

Success monitoring: Every month a search is carried out with the master search word
Success protocol: You receive a summary listing the latest placement of your homepage in every top search engine.
Guarantee of success: You also only pay for actual top 10 placement. For every master search word we charge 10 € per month per top search engine with which a top 10 placement is achieved.
The premium subscription lasts as long as you wish. You can also select individual search engines in your subscription.[/quote]

E ako daju referencu sto su tocno izveli idem im odma dat mastericu i nek ju potrose za “sex”, “games” i slicno.
Imaju li referenci s successful top 10?

Hetzner je ok, svi sajtovi su mi hostirani na serveru koji se nalazi u njihovom DC-u.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja