.hr domena na stranom hostingu

Vjerojatno je bilo 100 puta i 100 odgovora, ali nisam uspio nista naci u trazilici :frowning:

Pa unaprijed sorry ako se ponavlja…

Imam dedicated server kod LiquidWeb-a.

Sad bi želio predati zahtjev za .hr domenu (HR-P). LiquidWeb će mi dati podatke za nameservere koliko sam shvatio.

1. Hoću li samog sebe napisati pod administrativno-tehničku kontakt osobu ili moram moliti amere za nekog njihovog, a ne vidim kakvog to ima smisla.

2)Hoće li biti problem ako ostavim prazno “Potpis i pečat opunomoćenika” ?

Može li netko dati savjet tko je već prošao kroz ovo?

Unaprijed hvala ljudovi!

Za HR-P ti ne trebaju nikakvi nameserveri, al bi bilo dobro da odmah pošalješ i HRTLD03.

1. Slobodno stavi sebe za adm. teh. kon. osobu.
  2. Mora biti potpisano i ovjereno od strane vlasnika domene (udruga, firma, obrt…). Ne zaboravi priložiti službeni dokument ili njegovu presliku, izdan od strane državnog tijela Republike Hrvatske, kojim se dokazuje da je podnositelj Zahtjeva upisan u JD-registar, koji to tijelo vodi.

Za HRTLD03 i HRTLD04 ti trebaju podaci o nameserverima. Upiši ih stavi svoje podatke, mislim da neće biti problema.

Hvala ti na odgovoru, koliko sam shvatio, kad šaljem HR-P, onda u biti moram i slati HRTLD03 i 04 za nameserver 1 i 2.

Proklete hrvatske riječi za nameservere :slight_smile: totalno me zbunili hehe

[quote=“Randall Flagg”]Hvala ti na odgovoru, koliko sam shvatio, kad šaljem HR-P, onda u biti moram i slati HRTLD03 i 04 za nameserver 1 i 2.

Proklete hrvatske riječi za nameservere :slight_smile: totalno me zbunili hehe[/quote]
Ne moras odmah slati i druge obrazce, ali pozeljno je da bi ubrzao proceduru. U suprotnom cekati ces na odobrenje domene, pa onda i na proceduru oko servera.

Da, da, kužim sad! Super, puno ti hvala na pomoći :zhuja:

Evo da ne otvaram novu temu, pitati ću ovdje.

Što upisati u sljedeća polja u obrascima za aktivaciju .hr/from.hr domene:
http://www.dns.hr/documents/pdf/HRTLD03.pdf

Ime osnovnog domenskog poslužitelja
IP adresa osnovnog domenskog poslužitelja
Hardware osnovnog domenskog poslužitelja
Software osnovnog domenskog poslužitelja?

Radi se o hostgatoru i gdje bi mogao pronaći te podatke koje treba upisati u obrazac?

[quote=“Shinzon”]Evo da ne otvaram novu temu, pitati ću ovdje.

Što upisati u sljedeća polja u obrascima za aktivaciju .hr/from.hr domene:
http://www.dns.hr/documents/pdf/HRTLD03.pdf

Ime osnovnog domenskog poslužitelja
Hardware osnovnog domenskog poslužitelja

Radi se o hostgatoru i gdje bi mogao pronaći te podatke koje treba upisati u obrazac?[/quote]

Ime osnovnog domenskog poslužitelja?
Primjer: ( cns1.hostgator.com - cns2.hostgator.com (zamoliš podršu HostGator-a da ti daju njihove nameservere)

Primjer: cns1.hostgator.com IP 67.19.71.21 - cns2.hostgator.com IP 67.19.71.22
(zamoliš podršu HostGator-a da ti daju za dns1 i dns2 IP adrese)

Hardware osnovnog domenskog poslužitelja?
Ovo je po meni što traže glupost, za šta im je to potrebno.
Napiši: Server Dual Xeon

Napiši: Linux CentOS ili Windows Server.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja