HR SEO Strucnjaci

Ljudi koriste taktike iz 2005 i ostale Blackhat taktike zato sto jos uvek uspevaju na domacem trzistu.

Ako konkurencija korisiti spam taktike i dobro se pozicionirala, znaci da ti ukoliko koristis iste taktike samo vise, bices bolje pozicioniran. - Cela poenta

Pozicioniram klijenta za 2 meseca u top #3 samo koristeci forume, direktorijume i par guest blogova. Prevedem par najboljih tekstova od preko, nabudzim content. Za niche prevoza, prodavnice obuce, smestaja. Jednostavno to jos uvek radi kod nas i treba to koristiti.

Sa druge strane za Americko trziste SEO je:

  • Autoritet
  • Kvalitetan content i on page SEO
  • Kontakti ( - Infulenceri, Guest Blogovi, Tvoj profil na webu )
  • Vreme

Nikad nisam gledao SEO u smislu sta je blackhat sta je whitehat i to me ne zanima.
Zanima me ono sto radi. I ono sto radi to treba korisiti.

1 Like

Na sve sam ti već odgovorio, ali ne vidiš.
Ja pobogu nigdje ne tvrdim da neke stvari ne šljakaju…samo velim da za dugoročno planiranje neke stvari nisu bitne, a možda ni poželjne.

sta konkretno nije poželjno od onog šta sam ja naveo? uglavnom, nije ni bitno, ne slažemo se, pa da ne ubjeđujemo jedan drugog.

1 Like

Ovdje bar 95% vas ima stranice s igricama i/ili je bar imati stranici u toj niši. A nitko, ali baš nitko osim jedne stranice nije imao ugrađene tagove za video, jer i .swf pripada u video kategoriju.

Znači smo je moja www.bombaigre.com i ako se ne varam igre123.net imala to na stranici. Šteta što je Google odlučio izbaciti thumb iz SERP-a pa je i CTR daleko niži.

To je samo jedan primjer od tehničkog SEO-a, uz pomoć njega sam došao do toga da sam u SERP-u bio među top 5 za većinu pojmova, odmah iza igre.hr i igre123.net. I to sve bez gradnje linkova, a autoritet je postignut uz par PR članaka.

Da, to sljaka za tebe, ti klijenta dovedes na prvu ili koju god vec poziciju i on sav sretan. Ti placen i veseo ides dalje trazit drugu budalu. On sretan da je treci, dok dodje sljedeca zivotinja i odjednom ga nema nigdje… Sta onda?

Ja ovdje ne pricam o SEO za klijente, znam da mnogi SEO strucnjaci varaju svoje klijente na ovaj ili onaj nacin. Ja pricam o stvaranju webstranica koje ce postojat i donosit zaradu na duze vrijeme, a ne samo do prvog kriticnog Google updejta.

I slazem se s ovim da je Google kod nas blazi. zato i vidim da prolaze ovakve gluposti kao stuffanje keyworda. Ali nekako vjerujem da na sljedecem updejtu takvi ce popusiti ban ili penal minimalno. Jer to je jednostavno isprogramirat, jednostavno je isprogramirat crawlera koji ce to automatski pratiti i kaznjavati…

Shvacam sto je image alt tag, ali sto bi bio tag za video ? Prvi put cujem za tako nesto. Govoris da si bio u top 5, a zasto vise nisi ?

Bio je implementiran schema.org mark-up za video, i to je omogućilo da dobijem video thumb u SERP-u.
Onda samo radili nekakve izmjene u strukturi URL-ova, došlo proljeće, ljeto, site se zapustio i eto tako već dvije godine se ne radi ništa na njemu.

Jel si ti to sanjao?

Prvo ja ne trazim budale i ovo sto radim nije lose. Ko vara klijente da li si ti zdrav? To mozda ti mislis tako. Svi klijenti stoje vec poslednjih godinu dana zakucani tamo gde sam ih ostavio. Covece pa ne radim ja spam taktike da blastujem 1000 linkova, cloackujem ili slicno.
Jednostavno gradim linkove po forumima u relevantnim temama, postavljam u direktorijume za koje znam da nisu spam i radim guest blogove. Mislis da ce zbog ovoga neko da nestane sa pretrage? Pa kako ti mislis da radis linkbuilding drugacije kod nas? Ili si ti jedan od onih sto veruju da linkbuilding nema veze i da linkovi nekom magijom dolaze sami od sebe?

Ako ti gledas na SEO tako da ce neko da nestane sa pretrage zbog ovog iznad navedeno, onda sa tobom nema sta se prica.

1 Like

Samo jedna opaska za sve koji još uvijek koriste direktorije.
IMO;

Direktorije u današnje vrijeme poznaju samo njihovi vlasnici i ekipa koja radi SE optimizaciju. Direktoriji su se koristili u doba kad tražilice nisu bile aktualne pa su služili posjetiteljima da lakše nađu neku informaciju ili topic jer su stranice bile poslagane po kategorijama. U to doba su se firme i internetske stranice pravile da budu na vrhu liste u direktoriju, ciljalo se na to da im početno slovo bude A, pa je tako nastala i firma za koju sam jedno vrijeme radio - http://arabba.hr

Nazivam direktorijume sva mesta na internetu na kojima mozes da postavis svoj sajt i biznis sa linkom.
Pod time svrstavam i sajtove kao sto su navidiku.rs , 011info.com itd. , ne spam direktorijume koji traze reciprocan link i koji imaju veliki obl.

1 Like

Ne mesajte babe i zabe, nije isto raditi SEO za domace i US sajtove. Ja vec godinu dana trazim kvalitetnu SEO agenciju za gradnju backlinkova za strani sajt i niko ne nudi nista kvalitetno za budzet od 200-300 dolara, a jezim se kad vidim one mesecne pakete.

moram priznati da si zbilja optimistican…

1 Like

Po čemu je to on optimističan? :slight_smile:
Misliš da je to premalo novaca? :frowning: Ti bi dodao još jednu nulu?
Ovdje su mnogi od vas zauzeli stav kao da im je adresa ustvari na Malibuu. :slight_smile:

Wizarde, evo što kaže naš kolega:

Siguran sam da bi se tvoj proračun itekako uklopio u njegovu ponudu, samo, on je valjda samo za domaće tržište. Ako nije, eto, ne tražim postotak. :slight_smile:
Javi mi na PP kako je ispalo. :blush:

Imas evo ove https://www.rankusnow.com/ koristio ih Anteloff i pisao je o njima pronadji negdje u temama.

Da, ali poghledaj im cijene:
https://www.rankusnow.com/packages

Valjda za te pare moras dobiti ono sto trazis. Samo neznam sto znaci mjesecno placanje, sto ako treba godina dana za ranking, jel to onda 12x mjesecna cijena paketa?

Pa naravno. :slight_smile: I obrazloženje.
To je za one koji ne znaju ništa o SEO, a imaju gomilu novaca. :blush:

Ajajajaj, 250 dolara mesecno? Pa da imam toliko, zaposlio bih se na kiosku za jos 200 evra i adios Internet marketingu! :smile:

Tako je, već sam ih koristio, a evo koristim ih i na novom projektu kojeg sam pokrenuo prije 10ak dana. O tome sam već počeo pisati tutorial koji će za par dana biti objavnjen na ovom forumu.

Ja koristim paket od $450 mjesecno, koristit cu ih 2 ili 3 mjeseca. Da se razumjemo, to nije ništa neophodno i vi možete rangirati i bez kupovanja ikakvih SEO usluga, tj linkbuilding možete raditi sami. No eto, ja si malo olakšam, pa linkbuilding radimo i ja i oni tako da sve to malo brže ide… Što mi znači tih 450$ mjesečno kada ću toliko zarađivati na dnevnoj bazi kada projekt bude u punoj pari (ako bude po planu). Bitna je računica, naravno da nećete trošiti novce na ovo za stranicu kojoj je maksimum 200, 300$ mjesecne zarade…

Rankusnow customer reviews

EDIT: ja sebe ne smatram SEO strucnjakom, da ne bi bilo zabune :wink:

lp

1 Like

meni su na wmw preporucili one seo ninja kaj se ne dizu iz kreveta bez 5000 dolara haha… ma jbs sve to… kad sam radil kontrolu kvalitete za gugl bila je jedna stvar kao korisnost odgovora na odredjeni upit a onda su ko novo uveli i kvalitetu stranica…sve bi se to seo nebuloze mogle sazeti u tri recenice… cini mi se da oni namjerno potenciraju famu oko tog upravo tim tajnovitim brijama… jer u konacnici taj algoritam im je glavna stvar…niko mi nemre rec da sve guglove usluge nisu povezane i utjecu jedna na druge …ako to ne rade onda su moroni milenija…

1 Like

Po budžetu. 200-300 dolara za kvalitetan link building za strani site? Meni se to čini kao žešća utopija. Ako netko nađe nek mi odmah javi, zainteresiran sam. Čak i za domaće tržište.

Dakle ne pričamo o većoj ili manjoj gomili spamerskih linkova koji će potopiti site za vjeke vjekova nakon prvog G updatea, već pričamo o priči koja će dugoročno fercerat.