Hrpu slika u .pdf

Pozdrav, kako mogu hrpu slika iz jedne mape pretvorit u pdf file. Imam ovaj Adobe Reader 9, pretpostavljam da to mogu s njime pa molim upute.

Drugo pitanje, kako mogu automatski skinut sve slike sa nekog linka i njegovih podlinkova sa neta. Znaći htio bih skinut sve stripove sa ovog linka
http://free.stripovionline.com/DylanDog/
(svaki strip ima 100tinjak slika). Pokušao sam sa httrack programom i ide sve dobro ali nikad ne skine cijeli strip nekgo možda 10ak slika iz svakog.

Označiti sve slike, desni klik, “Combine supported files in Acrobat…” i gotovo.
Ups. Sad vidim da imaš Adobe Reader. Ne možeš s njim to uraditi, treba ti Adobe Acrobat.

Za stripove je i tako bolje koristiti cbz ili cbr format.
Jednostavno zaZIPaš sve slike i preimenuješ datoteku iz zip u cbz.
Ili pak zaRARaš sve slike i preimenuješ datoteku iz rar u cbr.
Naravno, za čitanje ti treba neki Comic Book Reader za PC i/ili iPhone.

[quote=“Bugi”]Drugo pitanje, kako mogu automatski skinut sve slike sa nekog linka i njegovih podlinkova sa neta. Znaći htio bih skinut sve stripove sa ovog linka
http://free.stripovionline.com/DylanDog/
(svaki strip ima 100tinjak slika). Pokušao sam sa httrack programom i ide sve dobro ali nikad ne skine cijeli strip nekgo možda 10ak slika iz svakog.[/quote]

Ja bih pokušao sa metodom koju je teško opisati.

BTW možda se po torrentima/Rapidshareu može naći DylanDog u cbz/cbr formatu.

Edit: ima ga na Rapidshareu

Ok, hvala ti. Treba mi u pdfu jer ga čitam na ipadu a mislim da ne mogu ovi drugi formati.

Kakav je ovo cbz format, ne mogu ga otvoriti ni u jednom programu?

http://comical.sourceforge.net/

preimenuj ga u .zip

Jedna od opcija za “konvertiranje” slika u .pdf je printanje na PDF printer.
Instalira se PDF printer, npr. Bullzip PDF Printer, ode na My Computer i selektiraju se slike koje se žele konvertirati i Print na PDF printer.

Ima i cbz čitač za ipad, samo je malo prekup

[quote=“trnac”]Jedna od opcija za “konvertiranje” slika u .pdf je printanje na PDF printer.
Instalira se PDF printer, npr. Bullzip PDF Printer, ode na My Computer i selektiraju se slike koje se žele konvertirati i Print na PDF printer.[/quote]

Uspio sam, instalirao sam PrimoPDF i za sekund pretvori slike u pdf. Još moram skužiti kako da iz .cbz fila izvadim slike.

Kako da preimeujem .cbz file u .rar. Idem na rename i dodam na kraju .rar ali ništa se ne dogodi, zapravo sam preimenovao naziv stripa a ne vrstu fila?

Eh vi generacije koje DOS-a niste vidjele…
Moraš prvo pobrisati .cbz ekstenziju. Vjerojatno ti je uključeno da se ne pokazuju ekstenzije za poznate fileove pa moraš prvo to upalit. Otvori folder pa tools - folder options - view - i manki kvačicu sa Hide extensions from known file types.
Pojavit ćeš ti se onda .cbz na file pa moš to pobrisat i stavit zip ili štogod.

Ako ne pomogne ovo što ram kaže, postoji programčić koji se zove Universal Extractor pa možeš s njim probati.

Radi :), evo sad sve imam. cbz pretvorim u obične slike a njih printam u pdf i onda na ipad!
Hvala svima.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja