Hrv. slova u title tagu

Imam jedan problemčić.
Koristim slovo “š” u title tagu i sve to meni u browseru fino prikaže i content-type je postavljen na windows-1270 no ali prilikom traženja mojeg sita ne googlu umjesto slova “š” prikazuje mi ovo “š” - prije nisam imao nikad takav problem.

Pogledao sam na ostale tražilice Yahoo i Bing tamo radi normalno.

Ako mislis na “Ludi Humor - Video Portal Zabave - smiješni video klipovi - igre igrice
”…ja na googlu vidim sve uredno…
Mozda ti je Google Interface krivo postelan…

Ne ne nije taj site, jedan drugi. E u tom je stvar što ne vidim zbog čega bi mi na drugim siteovima radilo a sad ovo ne.

btw. LH nije više moj site.

[quote=“Borg”]Ne ne nije taj site, jedan drugi. E u tom je stvar što ne vidim zbog čega bi mi na drugim siteovima radilo a sad ovo ne.

btw. LH nije više moj site.[/quote]

jel joomlu koristiš možda?

Jesi siguran da je “windows-1270” ispravno? Sigurno nije “windows-1250”?

A ako ti je “š” zamijenjeno s dva znaka, moguće je da ti je stranica pohranjena zapravo u UTF-8.

Zašto jednostavno ne koristiti utf-8 encoding?

[quote=“tsereg”]Jesi siguran da je “windows-1270” ispravno? Sigurno nije “windows-1250”?

A ako ti je “š” zamijenjeno s dva znaka, moguće je da ti je stranica pohranjena zapravo u UTF-8.[/quote]

Na mom siteu je windows-1250 prilikom pisanja slučajno krivo napisao.
Site nije Joomla, custom CMS.
Stvar je u tome što title tag vuće ispis iz baze, možda tamo moram nešto podesit?

[quote=“Borg”]Stvar je u tome što title tag vuće ispis iz baze, možda tamo moram nešto podesit?[/quote]Baza ima svoj znakovni skup (npr. UTF-8). Prilikom otvaranja spoja na bazu se također može definirati i znakovni skup spoja - tada će se pri prijenosu podataka spojem automatski obavljati pretvorba iz izvorišnog u odredišni slovni skup.

Ne znam je li to problem kod tebe (ako ti se ispravno pokazuje kada ti otvoriš web-stranicu, nvj. nije), ali vezano uz to možeš goolgeati.

Evo ispravilo se samo od sebe, navodno dok sam ja nešto radio ili isprobavao content-type nije bio podešen kako treba pa me baš u tom trenu Google očitao, no nakon par dana pokušavam otkriti u čem je greška i evo sada hoću vidjeti vidim piše ispravno.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja