Hrvatska policija 🚓

Pa nitko nije tvrdio da pijanstvo jest razlog da se čovjek tuče. Samo smo izrazili sumnju da je njegova subjektivna istina jednaka objektivnoj istini, koju nikada neće biti moguće utvrditi. Srećom, čovjek će podnijeti prijavu pa će se barem utvrditi sudska istina, kombinacijom subjektivnih istina sudionika i nalaza vještaka.

Preporučujem ti Kurosawin film koji se jednostavno zove “Istina”. 3 čovika su ispričala isti događaj, svi rekli potunu istinu, a priče nemaju veze jedna s drugom.

Upamtit ću. Znaju to policajci, zato mogu lemati. :slight_smile:

Bija san jutros u PU Šibensko-Kninskoj (ured u Mandalini) napraviti Osobnu kako bi bila u skladu s propisima jedine nam i premile Domovine Europske Unije. Ulazin ja i samo gledan kako ću dobiti pendrek u glavu ili da me bacu na pod i iscipelaru do smrti ko talijanskog stomatologa Cettinu, kad ono unutra šalteri ,za svakin šalteron curica za koje je doslovno premalo reći da je Miss svih Missica, a šta je najzanimljivije nevjerojatno su pristojne i jako prijatne u kontaktiu!. Jel vi to možete virovati??!!

Dobro je dok te ne deportiraju sa teritorija premile kao sto francuzi provode a ni drugi nisu daleko od slicnih ideja samo sto se isprobava na zabarima, vinopijcima i puzojedima :slight_smile:

[quote=“Predradnik, post:204, topic:1232”]
za svakin šalteron curica za koje je doslovno premalo reći da je Miss svih Missica, a šta je najzanimljivije nevjerojatno su pristojne i jako prijatne u kontaktiu!. Jel vi to možete virovati??!!
[/quote]Mogu. I u PU u Petrinjskoj u Zagrebu su ljubazni i strpljivi. Općenito ne mogu reći da sam u posljednje vrijeme (godinu, možda dvije unazad?) imao loša iskustva na šalterima. Nedavno sam bio u HZMO-u, u Poreznoj i sl. Ima i “nadrkanih” službenika, ali vidiš da je to nešto osobno. To je pozitivno, ali baš ništa ne pomaže u pogledu apsurdnosti u koje se zapleteš kao u Kafkinom Procesu - na kraju svi razumiju, ali nitko ne može pomoći.

Iako je samo 200 postova dade se vidjeti da smo mi jos 100 godina za drvenim cesljom. Balkan je jos uvijek jaci od Europe. Pod europa mislim na kulturno ponasanje, mada i oni imaju hooligane.

Ali da se krivi policija, nemoze se. Nemozete kriviti policajce, kao sto kaze ovdje jedan da su ovo milicioneri koji su iz ex yu presli u HDZ i sto go, i sad oni tu tuku nasu djecu…

Pa taj policajac ima malo vise godina od te djece na stadionu, on je dobio naredjenje i on ga mora izvrsiti, i ovdje se radi o specijalnoj policiji koja je prosla svu obuku. On ce svoj zadatak zavrsiti pa makar mora tuci i 100 godisnjaake, zato se rijetko vidja da Specijalna policija dobije naredbu da ide u okrsaj, jer kad dobije onda je to kraj okrsaja.

Bio nedavno snimak u belgiji gdje su vatrogasci zaljevali s vodom specijalnu policiju iz protesta a specijalci su stajali 1 sat na mjestu dok ih ovi nisu zaljali s vodom i pjenom sve do vrata. Nisu se pomakli, i sad zamisli da su dobili naredbu “idemo”… Sto bi tu bilo.

Policajac u odori na stadionu radi svoj posao, jedino je mogao zakazati narednik koji je naredio da se izvlaci nekog ili je naredio intervenciju…

A da hooligane treba kazniti, naravno da ih treba. Iz nekoliko ovih postova mozes procitati da nije tako lose biti hooligan, dobijes pendrekom i svi te sazaljevaju i zaborave da to sto si radio je protiv zakona…

Jebeš ti kuvana jaja umisto mozga koji su sposobni za takve poslove. Ja sam po ustrojstvu umjetnik i to jednostavno nemogu razumiti. A šta nije ugodna glazba ili fino ulje na platnu puno prijatnije od pendreka?!
Na kraju, milicija je represivni aparat a ja nikakve represije ne trpin. 2 homo sapiensa mogu međusobno kontaktiorati samo na ravnopravnoj osnovi i kulturno. Svaki život je jednako vridan ko i neki drugi život i nema nikoga ko je poviše ili ispod!!

Ja sam drugacijeg misljenja. Specijalni Policajac je osoba kojoj bi se trebalo diviti i cjeniti je. To je covjek koji je odlucio riskirati svoj zivot bez obzira na sve. I ako bi njega zanimalo ulje na platno a ne pendrek onda bi on taj svoj dragi zivot brzo izgubio.

Slazem se da je milicija aparat represije, i to svugdje. Najveci u USA. Tamo je policija najgora.

2 homo sapiensa mogu i nemogu komunicirati. Vise je slucaja kada nemogu bez obzira na kojoj se osnovnoj i kulturnoj razini nalazili, dokazano vec na bezbroj primjera.

Predradnice i meni je svaki zivot jednako vrijedan kao i tebi, ali vjeruj mi da mnogim ljudima nije.

http://www.jutarnji.hr/poljski-bracni-par-istukao-sibenske-policajce-napali-su-ih-na-ocevidu-prometne-nesrece/1213401/

Evo ne mogu a da se ne uključim u raspravu. I sam sam radio u Specijalnoj policiji od 1993. do 2001 god. Sada sam u mirovini. No, razlog zašto sam se uključio u raspravu je taj što vidim da se na puno mjesta ovdje ali i općenito u tisku spominje Specijalna policija i pod pojmom policajac specijalac novinari a i čitatelji uglavnom misle na Interventnu policiju što nema blage veze jedno s drugim. Naime, sve ovo što vidite na malim ekranima i na slikama po novinama prilikom uspostavljanja javnog reda i mira na ulicama, stadionima, prosvjedima i sl. su Interventni policajci. Nakon preustroja 2001 god. po svim PU ustrojene su jedinice Interventne policije a Specijalna policija koju je do preustroja imala svaka PU smanjena je na nekoliko vodova i ostala samo pri PU Zagrebaškoj, PU Osječko-baranjskoj, PU Primorsko-goranskoj i PU Splitsko-dalmatinskoj - i što je najbitnije, nećete ih vidjeti na ulici niti na kakvom prosvjedu, niti na osiguranju utakmica i sl. Specijalna policija je po rangu i ustroju iznad Interventne policije (za koju svi u neznanju kažu kako su specijalci :slight_smile: Zadaća Specijalne policije je rješavanje talačkih situacija, štićenje viskih domaćih i stranih dužnosnika, visokorizične akcije gdje je upotrebljeno oružje i sl. Razlikuju se između ostalog i po odori i oznakama. Policajac specijalac nosi zelenu i crnu odoru i ima na desnom rukavu list sa mačem i dvije munje dok Interventni policajac nosi plavu odoru i ima standardnu oznaku MUP-a. Itd., itd. Znači ne brkajte kruške i jabuke - Interventna policija nije isto što i Specijalna policija.

SPECIJALNA POLICIJA

INTERVENTNA POLICIJA

Moja malenkost (obučni centar)

Druže Osama, znamo mi to. Ali sve vrste milicije radu za političare!! A kako bi bilo da su (malo za prominu) uz Narod??!! Onda ih Narod nebi mrzija. Naravno da su protiv političara.

Ma moran nešto reći. 30 godina san živija u ex-Yu. Ni jedan milicajac me nije ni pogleda (izuzev tadašnje stalne znatiželje prema hippyjima) . A nakon Yu san 3 puta bezrazuložno legitimiran.

Jedan put u rarku kraj Crkve, jedan put na glavnom gradskom trgu - Poljani. Treći slučaj slabo pamtim al ga imam u pecepciji. Znam da je bio. Inače mi pamćenje nije jača strana - poglavito vizualno. Lica uopće ne pamtim.

Ma daj ne pričaj gluposti Davore. Truješ nas tu nekim svojim sranjima a pričaš o moralu. Zar je moralno biti ljenčina, neradnik, a izvlačiti se na neku invalidnost? Godinama se nisi pomakao s mjesta da nešto učiniš za sebe i svoju egzistenciju. Nisi se potrudio naučiti kako se instalira fuckin’ wordpress…Zar je moralno kolegama na forumu preporučivati literaturu a u biti to raditi zbog neke crkavice koju ćeš dobiti klikanjem na reklame. Zar je moralno prositi na forumu? Ovo nekima možda izgleda pregrubo ali stvarnost je nešto sasvim drugo…

S druge strane, ne seri po policiji. Dupe smo ti spašavali dok si ti bio šćućuren u nekoj rupetini skrivajući se od četničkih granata

Ne seren po nikome. Nikada. Uvik govorin istinu i samo istinu. Milicija je mom rođaku 6 zubi razbila u zatvoru kad su ga pukli pendrekon po ustima jer in nije tija davati informacije o Hrvatskom Državotvornom Pokretu. Šibenik je jako gadno proša u ratu a i ja san jako gadno proša. Još me po noći budu minobacači!! Moralna načela su mi izuzetno visoka, to će ti reći svak ko me poznaje. Ne trujen nikaoga samo u adekvatnu temu pejstal link od novina. Wordpress je bljak. Nisan ljenčina i neradnik, To ti mogu reći moje koege s posla. Naprotin u mom gradu sam jako cjenjen. Istina je da je stvarnost sasvim nešto drugo od toga šta ti imaš u svojoj glavi!! Meni je “dupe spašavala” 3. bojna 113. šibenske brigade i 4. Gardijska a ne ti! Pohvalija bi generala Ademija i Gotovinu. Nepričaj više gluposti. Jesi li ti za Narod ili protiv Naroda?

Renato, nešto mi je palo napamet! Aj tuži me da san neradnik i ljenčina a ne invalid i da neopravdano primam mirovinu!!

http://www.udarno.com/policija-poslala-premijeru-priopcenje-koje-mirise-na-pobunu-policije

Citat s facebooka:

Sad zove žena, neki tip joj je prijevarom nabio 10 000 kn računa za mobitel kod vipa. Zvala je policiju, oni joj rekli da se tu nista ne može, i dali joj broj od Živog zida. Eto, područje našeg djelovanja se širi.
To je kao kad je ona žena iz Grada Osijeka, koja se bavi socijalom, poslala nama samohranu majku s 3 djece, rekla joj “samo ti ŽZ može pomoći” i još nam napisala pismo da pomognemo ženi. Naravno, mi smo problem riješili s dva telefonska poziva i eno ih, i dalje žive u toj kućici…

Prije ili poslije, ovisno o vama, moći ćemo riješiti sve vaše probleme.

_________________________________________________________________________________-

Ajde evo tračak nade!! Još da odbiju nasilno i protupravno izbacivati ljude iz stanova i odbiju ih tući ko šta je to odbila španjolska milicija neki dan i dobro je!!! ALI!!! zločinci u miliciji moraju znati da će odgovarati pred HRVATSKIM narodom za sva zlodjela!!