Hrvatska policija 🚓

Ma htio sam reći da bakljama ili bilo kakvim pirotehničkim sredstvima nije mjesto na utakmici, među masom. Ako nema drugog načina, onda je represija robijom možda najbolji način.

Pa ima nešto u tome.
U principu, dok god biramo razne hdz-ove, sdp-ove, hns-ove, hss-ove, ids-ove, đapićevce i takve, dotle smo isti kao oni. Ona stara: ako je a = b, a b = c, onda je a = c (ili barem teži prema 100% :D).

Druga je mogućnost, naravno, glupost.
Ali, svatko će radije da ga smatraju huliganom ili pljačkašem nego glupanom… :smiley:

Ima nešto u tome kaj sljaker govori, bio sam ove godine na svakoj utakmici Medveščaka i imao sam prilike vidjeti neke provokatore, ali stvarno bi ih okolina ušutila u minuti :slight_smile:

[quote=“Sljaker”]
U principu, dok god biramo razne hdz-ove, sdp-ove, hns-ove, hss-ove, ids-ove, đapićevce i takve, dotle smo isti kao oni. [/quote]Ispravno! Zato nevalja davati svoj glas slugama kapitalizma i neoliberalizma već poštenim ljudima koji će stati na stranu radnika, umirovljenika, studenata… , koji će ukiniti ovaj nakaradni kapitalizam i privatno vlasništvo. Dok god ima kulaka koji teroriziraju svoje zaposlenike i bogate se na njihovoj krvi i znoju, dok god postoji trka za profitom i tržišna ekonomija slabo nam se piše. Potrebne su temeljite reforme.

Kapitalizam donosi pare…pare pokrecu sve…sve cini tebe zadovoljnim…the end

[quote=“The Ja”]Kapitalizam donosi pare…[/quote]Kome? Zašto ne donosi meni?

[quote=“The Ja”]pare pokrecu sve…sve cini tebe zadovoljnim…the end[/quote]Tipičan zapadnjački materjalizam! Prestani biti kotačić potrošačkog društva i okreni se duhovnosti. Ako možeš.

Ocito zbog tvog stava prema njemu, znas onu staru…oko za oko

Jesam,moja duhovnost je neusporediva valjda s tvojom. Za duhovnost je potrebna vjera, ja je imam previse zato sam i napredovao od kotačića do motorica. :hico:

Ako smijem pitati, dobijaš li mirovinu?

… nije u soldima sve … :smiley:

Materijalne stvari te ne mogu zadovoljiti, bar ne za trajno. Pravo zadovoljstvo i sreca je produkt unutrasnjeg stanja covjeka, kroz nevezivanje za materijalno. To je otkrio jedan mladi princ jos prije par tisuca godina, al neki to jos ni dan danas ne kuze. :zub:

P.S. To ne znaci da se materijalno treba napustiti, niti zapostaviti. :wink:

[quote=“ivan.skugor”]… nije u soldima sve … :smiley:

Materijalne stvari te ne mogu zadovoljiti, bar ne za trajno. Pravo zadovoljstvo i sreca je produkt unutrasnjeg stanja covjeka, kroz nevezivanje za materijalno. To je otkrio jedan mladi princ jos prije par tisuca godina, al neki to jos ni dan danas ne kuze. :zub:

P.S. To ne znaci da se materijalno treba napustiti, niti zapostaviti. ;)[/quote]

Upravo to!

Kuce, auti, stanovi, ćupovi zlata…to je trenutna sreca…

Slobodno vrijeme koje ti donosi novac…e to je stalna sreca.

Tada se mozes opustit, razmisljat, filozofirat, ucit, posjetiti Tibet te dostici neizmjernu duhovnost i psihofizicki mir. :tribina:

[quote=“The Ja”]Upravo to!

Kuce, auti, stanovi, ćupovi zlata…to je trenutna sreca…

Slobodno vrijeme koje ti donosi novac…e to je stalna sreca.

Tada se mozes opustit, razmisljat, filozofirat, ucit, posjetiti Tibet te dostici neizmjernu duhovnost i psihofizicki mir. :tribina:[/quote]

Eto zašto je Kina protiv Tibeta. Ako će se svi kinezi produhoviti, tko će raditi za šaku riže. :slight_smile:

:smije:

“Dis krenuo? Ti…ti…celavi jedan narancasti”:nono:

Da. 1900 i nešto sitno Kn + invalidninu kojom mi se rugaju.

[quote=“ivan.skugor”]… nije u soldima sve … :smiley:

Materijalne stvari te ne mogu zadovoljiti, bar ne za trajno. Pravo zadovoljstvo i sreca je produkt unutrasnjeg stanja covjeka, kroz nevezivanje za materijalno. To je otkrio jedan mladi princ jos prije par tisuca godina, al neki to jos ni dan danas ne kuze. :zub:

P.S. To ne znaci da se materijalno treba napustiti, niti zapostaviti. ;)[/quote]

Dobro kažeš.
Moj stav prema materjalnom ili novcu je da ga nevolim baš, jer da ga volim imao bih ispod štramca ili ko broj na knjižici, ali volim imati novac jer mi pruža sitna zadovoljstva.

:doki:

momci, ugodan vikend! Odjava…

Ne treba na Tibet ic, nema tamo nesto sta tu nema. :smiley:

Stovise:

:smiley: :smiley: :smiley:

Što baklje imaju sa svatovima? Što baklje imaju s dočecima novih godina? Što baklje imaju s proslavama završetka škole? S proslavama rođendan? Da ne nabrajam dalje.
Baklje ako se pravilno koriste nisu nimalo opasne. Uopće kad je itko na HR stadionima stradao od istih? Nikad! Tko ne voli baklje ima tribina di se baklje ne pale, di ljudi sjede, grickaju špice i piju sokiće, ne mora dolaziti među najžešće navijače kojima su baklje ritual već 30 godina. I bit će još 30.

Naravno da baklje mogu biti opasne, ali dobro je rekao Perasović. I cigla može biti opasna ako ju koristiš da ozljediš nekog, a ne da napraviš zid.

Baklje u svatovima, proslavama završetaka škole i rođendana? To još nikad nisam doživio. A i za Novu godinu također, vidio sam prskalice i rakete, ali baklje ne :zbunj:

Svi sistemi koji su trebali zadržati “socijalno zadovoljstvo” (sretne ovčice na broju) su propali pa tako i komunizam. Kako i zašto je propao to je priča za sebe, muslim da bi se tu većina nas složila. U suštini svakom sistemu dođe kraj, mislim da je bitno napraviti poređenje dva različita sistema, na taj način ćemo dobiti jasniju sliku. Naravno svi imaju prednosti i mane.

Razgoovarati o komunizmu u negativnom kontekstu nikad neću shvatiti. Komunizam je “prezirao” kriminal i kriminalen radnje što je kapitalizam legalizovao, kriminal je samo jedan od instrumenata kapitalista (političkobiznismenski lobija koji čine svaku državu u cilju šišanja naroda - tj ovčica). Priča o tome kako je u kapitalizmu lakše doći do veće svote novaca (kapitalistička utopija) je pruiča za narod, svi oni koji nisu zaradili veću svotu vjerovatno misle na drugačiji način (medijska manipulacija etc.), pokušajte pokrenuti veliki biznis pa ćete otkriti sve “čari” kapitalizna (čitaj teško vama).

Jedno je sigurno, osnovni postulati kapitalizma će u najvećoj mjeri biti ukorjenjeni u savremenim sistemima, živi bili pa vidjeli, možda ne dočekamo taj dan, sli sve ukazuje na to.

Uglavnom nama preostaje samo ekonomija kao jedini način pomoću koga se uspješno možemo prilagoditi svim sistemima državnog upravljanja. Za one koji ne znaju pravu definiciju ekonomije sljedi def: “Ekonomija je nauka koja nam objašnjava na koji način prevariti državu u svoju korist”.

Svi vi koji prezirete komunizam zapitajete se zašto ga mrzite. Lik sam majice je revolucionar prije svega, ako su njegovi “masovni pokolji” nepodnošljivi, šta kažete na pokolje i pustošenje siromašnih država od strane kapitalista?

http://www.radnickaborba.org/2010/04/24/pismo-citatelja-hrvatskoj-trebaju-temeljite-promjene/#more-580

Jako dobro pismo, samo šta smo skrenili s teme o miliciji, kako je naziv teme.

Znamo da ne voliš HDZ, mislim da nebi trebao uvodit politiku na forumu. Ne volim ja komunjare pa to držim za sebe.