Hrvatska policija šŸš“

Gigolo, nije milicija nego policija. I nisu nasilnici i oloÅ” kako si ih već ovdje nazvao nego su to, većinom, obicni obiteljski ljudi koji imaju nesreću da svakodnevno ā€œradeā€ sa narkomanima, lopovima, nasilnicima, ubojicamaā€¦
Već mi je pun kufer tvoje kuknjave i omalovažavanja. Morao bi već jednom shvatiti da se zvijezda neće vratiti. Čak i ako se vrati, mirovinu ti neće povećati.

[quote=ā€œsime_zdā€]Ne volim ja komunjare [/quote]Ni ja zemljak moj!

[quote=ā€œporosā€]Gigolo, nije milicija nego policija. [/quote]Masu YU milicionera je infiltrirano u kako ti kažeÅ” policiju. Osobno ih poznam jer su mi dobri prijatelji. Onda je to ostala milicija koju ja smatram HDZ-ovim servisom represije i zastraÅ”ivanja.
Crvena petokaraka nije za danaÅ”nje doba već za muzeje da je ljudi posjećuju s poÅ”tovanjem.
I na kraju biti ćeÅ” i ti umirovljenik, a možda i imaÅ” kojeg u familji.

Kad smo mi za vrime rata u sistem sali nazdravljali hrvatskoj policiji (sićate se fraza: sve je pod kontrolom jakih snaga MUP-a) jedan moj, danas pokojni, kolega nije htio piti. I kad smo ga pitali zaÅ”to, rekao je: A Å”ta imaÅ” voliti miliciju? Pendrek jugoslavenski ili hrvatski - jednako boli.
A u to su se uvjerili ljudi ni krivi ni dužni zbog kojih je pokrenuta ova tema.
Ne čujemo li ili čitamo svako malo o policijskoj brutalnosti?
Ovo ljeto sam bio u bolnici i jedno popodne pričamo o svačemu, pa i o policiji. I jedna starica kaže: Ko ide u policiju, nemože biti dobar čovik.
A starost i mudrost se uvik povezivala.

Klanjanje petokrakoj?! ā€¦ daj molim te, čemu gnojenje svako malo s tim jugo nostalgicarskim spikama, miliciom i slicnimā€¦

Vjerujem da nemaŔ namjeru ali, molim te shvati, javnim veličanjem komunizma, ili kako kažes, petokrake, možeŔ uvrijediti čovjeka jednako kao i veličanjem bilo koje druge tiranije.

Ti kao čovik visokih moralnih nacela ces to lako ubratā€¦

Digits, crvena petokraka je simbol pod kojim je izvojevana sjajna pobjeda nad naci-faŔističkom nemani.
I opet ponavljam: nisam komunist.

Ajmo se mi neŔto dogovoriti. Iako je ovo birtija, pa nije tako strogo zaboravimo ovu temu. Nema smisla se prepucavati oko nečjih stajaliŔta. Ti misliŔ jedno, a ja drugo.
Ajmo mi svi na ovom forumu biti kolege i prijatelji.

[quote=ā€œGigoloā€]Ti misliÅ” jedno, a ja drugo.
Ajmo mi svi na ovom forumu biti kolege i prijatelji.[/quote]

Slazem se :slight_smile:

:cmok:

[quote=ā€œdigitsā€]Vjerujem da nemaÅ” namjeru ali, molim te shvati, javnim veličanjem komunizma, ili kako kažes, petokrake, možeÅ” uvrijediti čovjeka jednako kao i veličanjem bilo koje druge tiranije.
[/quote]

Di ces vece tiranije od kapitalizma. :hico:

Najgori vuk je onaj koji se krije u janjecoj kozi. :smiley: :smiley:

Nije komunizam los kao ideja, realizacija je uglavnom zastekala (kao i u demokraciji, bar kod nas :slight_smile: ).

Kada se malo pogleda u povijest, uvijek sve zapne na realizaciji.
Ideje su uglavnom briljantne. :slight_smile:

[quote=ā€œtrnacā€]Kada se malo pogleda u povijest, uvijek sve zapne na realizaciji.
Ideje su uglavnom briljantne. :)[/quote]

Za razliku od komunizma u kojem je realizirano 90% zakona, pogledaj Ŕta se deŔava u kapitalizmu :S niti jedan zakon ne može da se realizira kako treba. Lijepa stara vremena.

Ma toliko san želija viŔe ne postati u ovoj temi, ali 3 zadnja posta me neodoljivo vuču.
Ja nebi o komunizmu koji nikad nigdje nije zaživija jer je nemoguć u ovoj fazi razvoja homo sapiensa, već bi o socijalizmu ko prelaznoj fazi.
Da u pravu ste, ideja je jako dobra i slažem se s vama da je omanila provedba. A ako se pitate zaÅ”to je tako, odgovor se sam nameće - KADAR. S kim te ideje provoditi u stvarnost? Ljudi koji smo imali u Yu su divljaci izaÅ”li iz Å”ume. Nisu mogli ni ovce čuvati, a kamoli voditi državu i narode.
Nemojte misliti da blatim partizane, svi su moji bili tamo, ali naveo bi primjer mog pokojnog ujca. Bija je prvoborac, diga je ustanak, u ratu se istakao i bio 3 puta teÅ”ko ranjavan. Nakon rata je skinija uniformu i uvatija se svog posla. Bija je knjigovođa. A većina partizana koji su bili neuki seljaci su zasili u rukovodeće fotelje. Ne ide to tako drugovi! To Å”ta je socijalizam kolabrira, kriv je nesposobni kadar.

Pitanje od milijun kuna - zaÅ”to bi sposoban kadar koji na osnovi svojih sposobnosti okreće grdne pare u kapitalizmu sve to odbacio, srozao si vlastiti standard i iÅ”ao raditi na stvaranju socijalističke države?

[quote=ā€œvoajerā€]Pitanje od milijun kuna - zaÅ”to bi sposoban kadar koji na osnovi svojih sposobnosti okreće grdne pare u kapitalizmu sve to odbacio, srozao si vlastiti standard i iÅ”ao raditi na stvaranju socijalističke države?[/quote]Zbog pravilnog stava o pravdi i poÅ”tenosti.

Ah da, vječna dilema - uživati u plodovima svoga rada ili se žrtvovati u službi poremećene ideologije.

Uistinu, težak izbor.

EDIT: Nego, postoji li ijedna ideologija čiji pobornici ne misle da je ā€œpravednaā€ i ā€œpoÅ”tenaā€?

[quote=ā€œvoajerā€]

EDIT: Nego, postoji li ijedna ideologija čiji pobornici ne misle da je ā€œpravednaā€ i ā€œpoÅ”tenaā€?[/quote]

Čerčil je bija zagovornik kapitalizma i stalno govorija da je nepoÅ”ten i nehuman.
A dok god mi budemo podržavali i sljedili sluge kapitala biti će nam ovako kako je. Neki mi spominju SDP ko alternativu. A to je ista paÅ”ta ko HDZ. I SDP želi kleti kapitalizam, NATO, Nekakvu Europuā€¦ Sve je to jadno.

Stvarno? Evo baŔ sam sam preletio stranicu o njemu na Wikipediji i znaŔ koliko se često spominje riječ kapitalizam? Samo jednom, i to u linkovima na kraju članka.

[quote=""]
A dok god mi budemo podržavali i sljedili sluge kapitala biti će nam ovako kako je. [/quote]

Kada kažeÅ” ā€œbiti će nam ovako kako nam jeā€, pretpostavljam da ustvari misliÅ” ā€œbiti će nam stoput bolje od socijalizmaā€?

[quote=ā€œvoajerā€]Stvarno?

[/quote]
Da!

[quote=ā€œvoajerā€]

Kada kažeÅ” ā€œbiti će nam ovako kako nam jeā€, pretpostavljam da ustvari misliÅ” ā€œbiti će nam stoput bolje od socijalizmaā€?[/quote]U socijalizmu nema javnih kuhinja, beskućnika, kopanja po smeću, klasnih razlika, a time nema ni klasnih neprijatelja, plaće su bahate, 13. plaća viÅ”e pravilo nego izuzetak, Å”efa možeÅ” izbaciti iz sistem sale i poslati ga u pičku materinu, a da te niko nemože potirati s posla, a možeÅ” i ne raditi, a plaću ipak dobiti, možeÅ” izaći s posla u kafićā€¦ itd itd

[quote=ā€œGigoloā€]Da!
[/quote]

To je bilo retoričko pitanje.

[quote=""]
U socijalizmu nema javnih kuhinja, beskućnika, kopanja po smeću, klasnih razlika, a time nema ni klasnih neprijatelja, plaće su bahate, 13. plaća viÅ”e pravilo nego izuzetak, Å”efa možeÅ” izbaciti iz sistem sale i poslati ga u pičku materinu, a da te niko nemože potirati s posla, a možeÅ” i ne raditi, a plaću ipak dobiti, možeÅ” izaći s posla u kafićā€¦ itd itd[/quote]

Čekaj malo, Å”to ti nabrajaÅ”, mane ili prednosti socijalističkog uređenja?

Ako je tebi mana socijalna pravednost, sigurnost radnog mista, materijalna i stambena situiranost, ležaran život bez trzavica i straha za sutra, bez nasilja i prepunjenih crnih kronikaā€¦ onda nabrajam mane.
Shvati da je socijalizam zdravo druÅ”tveno uređenje koje ne kumulira negativnosti. To je gotovo hipijevsko druÅ”tvo. Mir i ljubav. Nije bilo toliko ubojstava maloljetnika ko danas, pljački banaka i raznih nakaradnih radnji. Te radnje kumulira bolesni divlji kapitalizam.
Dobro, i u socijalizmu je bilo crne kronike po novinama, al ni izdaleka toliko koliko sada. Sad je mafija jaka i to zvjerski, a u socijalizmu ona ne može opstati zbog same strukture druŔtva.
U socijalizmu se ne izrabljuju radnici i ne bogate se pojedinci na radničkom znoju i krvi. U socijalizmu se ne može obogatiti, ali ipak imaŔ sve Ŕta ti treba.

ovdje jako fali tsereg, kuda je ova tema otiÅ”la ovo je žalosnoā€¦
dosta glupih odgovora o komunjarama i kapitalizmu, to nije tema

EDIT:

[quote=ā€œKečkoā€]ovdje jako fali tsereg, kuda je ova tema otiÅ”la ovo je žalosnoā€¦
dosta glupih odgovora o komunjarama i kapitalizmu, to nije tema[/quote]

ImaÅ” pravo, dosta je ove glupe teme.

Evo, ja se povlačim.