Hrvatska policija 🚓

[quote=“gorrc”]a zemlje u kojima od socijalne pomoći se može bolje živjeti nego tu sa fakultetom o tim primjerima se šuti. .[/quote]Evo primjer. Imam prijatelja, zemljaka radno nesposobnog s dvojnim državljanstvom. Hr i Belgijskim. Od Belgije dobiva socijalu 800 Eura, a ja s 13 g. staža mirovinu 1800 Kn. On se stalno seli, ali je veći dio godine u Hr. i s tim primanjima solidno živi.

Dobro je neko neki dan rekao…

Od surovih kapitalista, jedino su gori komunisti.
Ovi prvi se trse i muče, prodali bi i staru za profit i vlast, a ovi drugi bi to sve isto samo da ne mrdnu qrcm.

Inače, ideju o 200 bogatih obitelji predstavila je Vesna Pusić 1986. u djelu Industrijska demokracija i civilno društvo. A Gigolo spominje 200 Franjinih obitelji, ajd neka nabroji 100 imena ako može, to je pola od izrečene floskule. Fascinira ta količina indoktrinacije.

Franjo je uspostavom nove države rekao akademiku Bilanđiću da bi svu privredu dao 200 obitelji. Bilanđić je rekao: Odlično, ideš u kapitalizam pa napravi tako.
Imena se nisu spominjala al su sigurno bila podobna.

Usput čitaj malo stranu štampu. Vidim da imaš pristup netu.

Inače prije rata san razumjeva Srpski, Engleski, Talijanski, Slovenski, Francuski, a tijekom rata sam zaboravija i materinji!! Još ponešto mogu pročitati.

Ok Gigolo.

Ja sam jednom trčao i pišao

Eto europa nam je bliža nego neke daleke zemlje ali nekako nam je finiji taj daleki kapitalizam. Ipak povijesno i kulturno pripadamo europi.

Uzevši u obzir da je kod nas varanje države nacionalni sport, čisto sumnjam…

[quote=“digits”]Ja sam jednom trčao i pišao[/quote]Ja sam puno puta ronio i srao.

Gigiolo, iskreno mi je žao što si u takvom stanju.
Ali, zar ne misliš da si već naporan sa svojim objaviljivanjem, u pravilnim vremenskim intervalima, svoje financijske, zdravstvene, moralne… pozicije. Pusti svoje partizane i komuniste, pusti omražene neprijatelje (policiju, hv, hadeze…) nisu vrijedni tolikih frustracija. Popij si pivu i nemoj puno razmišljati što znaći zvijezda na zelenoj boci ili crvenobijele kocke na smeđoj.
Možda bi ti bilo pametnije da vrijeme koje provodiš uz ekran iskoristiš za povećanje kućnog buđeta ili kakav humanitaran rad.

[quote=“poros”]Gigiolo, iskreno mi je žao što si u takvom stanju.
Ali, zar ne misliš da si već naporan sa svojim objaviljivanjem, u pravilnim vremenskim intervalima, svoje financijske, zdravstvene, moralne… pozicije. Pusti svoje partizane i komuniste, pusti omražene neprijatelje (policiju, hv, hadeze…) nisu vrijedni tolikih frustracija. Popij si pivu i nemoj puno razmišljati što znaći zvijezda na zelenoj boci ili crvenobijele kocke na smeđoj.
Možda bi ti bilo pametnije da vrijeme koje provodiš uz ekran iskoristiš za povećanje kućnog buđeta ili kakav humanitaran rad.[/quote]A možda si u pravu al tema povuče i pisanje o svakodnevici. I moga si izostaviti u svom postu HV, njih jako volim iako im nisam pripadao. HDZ nema veze s njima!!

http://www.jutarnji.hr/-policajcima-koji-su-pred-djecom-priveli-tatu-prijeti-kazna-zatvora-/1016376/

Tipičan način na koji balkandžije rješavaju probleme: nije im komotno parkirati se 100 metara dalje i dovesti dijete u školu, pa krše prometne propise i ugrožavaju sigurnost svoje i druge djece. Kada dobe kaznu, oblajavaju policiju, odbijaju se legitimirati, svađaju se s policijom gurajući djecu pred sebe i na kraju bježe u školu sakriti se. Nakon toga se uspaljena javnost digne na policiju.

Prosječni I.Q. Hrvata je, na žalost, oko 90. I zato je tako teško shvatiti u čemu je problem, pa ovakve novine kao Jutarnji s lakoćom napaljuju priglupu raju.

Gdje nema pameti, nema ni sreće.

Ali raja ima i kratko pamćenje, pa će do sutra ionako zaboraviti na što su jučer šizili. A Jutarnji zaradio svojih 7 kuna i neće se ugasiti kao Vjesnik.

Čudno razmišljaš tsereg. Najprije, natprosječno sam inteligentan. Drugo, ako ta kako jwe ti zoveš policija vidi da nije dobrodošla u ovim krajevima šta se ne preselu? Zašto se nameću? Ako ja ne diran pandura, zašto bi on dira mene. Ja nikad nisan legitimira nekoga od njih, a hrv. policija je mene 3 puta. Yu milicija nikada. Inače masu milicionera iz Yu milicije je infiltrirani u policiju. Di in je obraz?

http://www.tjedno.net/2012/03/nasilnim-policajcima-prijeti-do-pet.html

To će in biti izgovor da ne slušaju Vladu, šta bi moglo biti dobro za narod. Oni će reći da nesmiju raditi jer će u zatvor. Ma kako bilo nadam se da je zakon retroaktivan. Osobno san zainteresiran da najebu oni koji su tukli gladne radnike. Dakle one koji su ih hranili.

Prvo je žena prekršila zakon, onda se pojavio stranac koji želio nešto “izmuljati”, a murjaci nisu mogli jer su bili pozvani od susjeda pa su morali nešto učiniti.
Onda kad je murji lik počeo ići na živce htjeli su ga legitimirati onda je nastalo sranje.
Zamisli jednu usporedbu da okorjeli međunarodni kriminalac odbije se legitimirati i pobjegne u vrtič. Murja će ga čekati pred vratima? Pozvati pojačanje?
Dali murja na odbijanje legitimacije mora pretpostaviti da se radi o ocu koji vodi djecu u vrtič?.
Dali su očevi koje vode djecu u vrtić izuzeti legitimacije?
Toliko glupih pretpostavki izlazi iz pokušaja opravdavanja ovog slučaja da je to nevjerovatno.

Sve je to poprilicno relativno, recimo imam rodjaka u SJP… uglavnom okej decki, naravno uvijek se i nadje netko tko muti nesta; vise manje oni koji se prave bahati i glume silu neku su ovi kvartovski sto su zapravo nitko i nista i placu zapravo dobivaju putem vlastitih frustracija maltretirajuci ljude koji ih se boje, klince koji cugaju po parkicima i sl.; uglavnom vishe vise po birtijama nego na duznosti… inace, zakonski prije bilo cega uvijek imate pravo traziti broj znacke… obicno nakon toga malo smire hormone.

Nadodao bih jos na ovo da je puno murje trenutno jos i iz doba domovinskog rata, kada se upadalo u istu i bez skole i sl. Mislim da dalje nemoram nista pricat vise.

  1. Ne možete očekivati da na takvoj plaći i takvoj poziciji budu sve neki idealni stereotipovi. Ako zahtjevate bolju selekciju, zahtjevajte također i bolje uvjete rada, bolje plaće.

  2. Ključno je da razumijete da taj policajac u ophodnji ima najmanju ulogu u cijeloj priči. On samo bilježi što je bilo na licu mjesta, a slučajeve onda obrađuje “druga linija”. I, naravno, nemojte zaboraviti - taj ima prvu ulogu kada se glava nađe u torbi.

  3. Policajac se mora identificirati, naravno, ali nemojte se praviti pametni i odbijati ga slušati sve dok vam se ne legitimira, pogrešno misleći da je traženje identifikacije nekakva magična riječ koja mora zaustaviti policajca u mjestu i sada on “ne smije ništa” dok se ne izvoli vama predstaviti. To bi bio izvrstan recept da prvo popijete od njega, a onda još i od suca. Policajac je, naime, legitimiran onog momenta kada mu je izvješena značka na kojoj piše njegov broj - tome ta značka i služi. Nikakvu drugu informaciju vam nije dužan dati. A za sve druge neprilične radnje, bahatost ili čak zloupotrebu ga slobodno prijavite - imat će problema čak i da nije kriv.