Hrvatska policija 🚓

kaj ljudi oceju ? Isplaceni su kreditima a nitko ne bu placal
njihove socjalisticke nadnice. Ima se azijata i mehanizacije
koja radi po 5$/h. Ak zena zanoveta uveze se iz bilo kog dela
sveta kaj ce ckomet, delat i bit sretna da ima hrvatlina za
coveka :slight_smile:

[quote=“ninohr”]kaj ljudi oceju ? [/quote]Isto šta prosvjednici diljem planete. To je šta oće, a siguran san da neće lopovski kapitalizam.

http://www.radnickaborba.org/2012/05/03/priopcenje-prilikom-dolaska-interventne-policije-na-brac/

[quote=“Gigolo”]Isto šta prosvjednici diljem planete. To je šta oće, a siguran san da neće lopovski kapitalizam.

http://www.radnickaborba.org/2012/05/03/priopcenje-prilikom-dolaska-interventne-policije-na-brac/
[/quote]

  • “ocu nesto” je odlika i privilegij djece ili intelektualna zaostalost
  • da ti radnici dodju u poziciju vlastodrzaca "lopovskog kapitalizma"
    bili bi jos i gori
  • svakog radnika se placa po potrebi i zasluzi ne zato sto ga se
    voli nego zato da ne dodje na ideje da sam radi isto uzrokujuci
    novu konkurenciju ili prelaskom u postojecu
  • da nema danasnje komunikacije i informacije ti “nuzni” radnici
    ne bi trebali nikom
  • nitko ne sprjecava bilo koga da napravi bolji uredjeni sustav
    od postojeceg pa tako ni socijal-nekaj idealistima feat. onima
    "kaj oceju"

kratka pamet i zaboravljivost s jedne i nepotrebna sila s druge
strane

Ma moš ti pisati šta oćeš u meni nećeš pobuditi ljubav prema kapitalizmu.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Jadrankamen-Privedeni-radnici-pusteni-Drpic-Vlada-nas-je-izigrala

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/lazima_o_slobodnom_trzistu_hrvatsku_su_uvukli_u_mrezu_liberalnog_kapitalizma__/701298.html

na zalost i njihovu stetu socjalizam su projektirali i izgradili
kapitalisti pa tvoje socjalno pravedno drustvo, jednakost
i bratstvo mozes samo sanjati. Na srecu razvili su i drugu
stranu na kojoj se sa relativno malo moze oprihodovat
relativno puno ako se uzme u obzir pocetne pozicije i sto
stvarno imaju za razliku od “kaj oceju” :slight_smile:

sustavni problem kod nas je da patvoreni i deklarirani
socjalnekaj nisu u stanju ni kopirat dobre modele a niti se
percipiraju kao nekaj a ljude to zdere “kak neki se mogu
derat i dobro zivet a kad mi urlicemo nitko nas ne sljivi 5%”

ono sto vecina ljudi u biti zeli je zlata za napravit telca oko kojeg ce
tancat, dovoljno napoja i droga da se ubiju, hrane tek toliko da ne
svisnu od glada i slobodu da rade sto zele. Identicno je sa obje strane
i ja apsolutno i bezrezervno podrzavam da se ljudima pusti na
volju. Za kratko vrijeme ce se razveselit, nakon toga potuc izmedju
sebe a ostatku populacije ostaje cisto bilosto i sloboda biti medju
normalnima i bogatim :slight_smile:

Di si ti ikad u povjesti Zemlje vidija socijalizam (ko prelaznu fazu prema komunizmu)? Svi ti “socijalisti i komunisti” su se odrekli Marxa i izdali njegovu misao.
Spominješ “moje bratstvo”? A prema kome?
A socjalno pravedno drustvo (dobro ga nazivaš) je težnja svakog inteligentnog bića. U socijalizmu san bija brotiv nejednakosti pa me jedan UDBAš optužija da san za uravnilovku. Ja san za čast i poštenje. Korektne poštene odnose. Čitan na netu da Šuker pojide tonu mesa godišnje. Ajde reci iskreno koliko ga ti pojideš? Jeli Šuker bolji ili zaslužniji ili vridniji od tebe?

A zašto u Švicarskoj/Austriji/Danskoj/Finskoj/Njemačkoj/Švedskoj ali u ostalim zapadnim (germanski!?) narodima funkconira kapitalizam, a u drugim ne.
Mislim da nema smisla pričati o našem viđenju kapitalizma jer prema kapitalističkim standardima hrvatska je već 20g. u krizi.
Nikad ustvari niti nismo izašli iz krize poslje rata.
I baš nedavno gledao malo od koga smo mi pokupili tako bajan izborni sustav. Nisam našao primjera u razvijenim zemljama, toliko o demokraciji i kapitalizmu.
Lako je onom tko nije odgojen u demokraciji prodati priču demokracija je višestranačje. Gdje? Gdje to piše da je temelj demokracije višestranačje. Ako se i logički pogleda da bi suvremena demokracija funkcionirala uopće netrebaju stranke jer postoje neovisne liste.
Znači za sam pojam demokracije ne treba ti ni stranka:)
Gledam u Švicarskoj svaki pojedinac ima pravo osporiti zakon ili ustav. Kao i kod nas, zar ne. Karikiram da imamo Švicarski sustav, svaka županija ima dovoljan broj glasova da skupi za referendum o zakonu ili ustavu. ŽUPANIJA! Kod nas cijela Hrvatska jedva može skupiti za jedan referendum.

Zašto je bitna rijeć demokracija. Da bi imali kapitalizam, moramo imati demokraciju. Ako nema demokracije nema niti kapitalizma.
Ako u hrvatskoj ne postoji demokracija (nebi bio prvi koji ovo kaže) kako može postojati kapitalizam (pod uvijetom da kapitalizma nema bez demokracije naravno).

gorrc, lipo si to napisa. A šta reći? Sjever ( nordijske zemlje ) su uglavnom kraljevine, bogate države zadovoljnih radnika. Al nije ni tamo bajno. Zna se i tamo štrajkati zbog radničkih prava.
Kod nas je premijer “socijaldemokrat” a di je socijalna država? SDP=HDZ!! Isti su, pogoduju krupnim kapitalu nauštrb svojim biračima. Njih tlaču! Kaže Milanović: Nemožemo unedogled prodavati struju ispod tržišne cjene. A kako će ljudi to platiti? Di je socijalni moment? Ovo je bezobrazluk i nepravda kakve nema.

A pročitaj ovo:

[quote=“gorrc”] Kod nas cijela Hrvatska jedva može skupiti za jedan referendum.
[/quote]

A ovo u teoriji nebi trebalo biti jedva, ali u praksi jest. Zašto, zato jer treba “samo” 10% birača.
U praksi je 40% birača politički pasivno.
Igra velikih brojki zar ne treba ti 10% birača za referendum a 40% ih politički pasivno. Jel u tome problem zašto u 20g. nije bila referenduma raspisanog od stanovništva, ili je bilo ali nisam pratio.
Jedan rom za 78 glasova ulazi u sabor. To je ustanova koje uređuje naše kapitalističko društvo. Onda nema smisla srati po kapitalizmu kad je tako.
Koliko cijenimo tu ustanovu takvo i društvo imamo, zar ne?

[quote=“gorrc”]A ovo u teoriji nebi trebalo biti jedva, ali u praksi jest. Zašto, zato jer treba “samo” 10% birača.
U praksi je 40% birača politički pasivno.
Igra velikih brojki zar ne treba ti 10% birača za referendum a 40% ih politički pasivno. Jel u tome problem zašto u 20g. nije bila referenduma raspisanog od stanovništva, ili je bilo ali nisam pratio.
Jedan rom za 78 glasova ulazi u sabor. To je ustanova koje uređuje naše kapitalističko društvo. Onda nema smisla srati po kapitalizmu kad je tako.
Koliko cijenimo tu ustanovu takvo i društvo imamo, zar ne?[/quote]

Bilo je neki dan na telki, u Švicarskoj je provedeno hrpa, stvarno puno referenduma. Nisam točno zapamtio ali brojka o kojoj mi u HR možemo samo sanjati. Vjerojatno svako važnije pitanje ide na referendum.

[quote=“Gigolo”]gorrc, lipo si to napisa. A šta reći? Sjever ( nordijske zemlje ) su uglavnom kraljevine, bogate države zadovoljnih radnika. Al nije ni tamo bajno. Zna se i tamo štrajkati zbog radničkih prava.
Kod nas je premijer “socijaldemokrat” a di je socijalna država? SDP=HDZ!! Isti su, pogoduju krupnim kapitalu nauštrb svojim biračima. Njih tlaču! Kaže Milanović: Nemožemo unedogled prodavati struju ispod tržišne cjene. A kako će ljudi to platiti? Di je socijalni moment? Ovo je bezobrazluk i nepravda kakve nema.
[/quote]
Da to je isto jedna zanimljivost za primjetiti zapadna europa su većinom kraljevine a ne republike. Pa čak i kanada još uvijek spada pod krunu.
E mi imamo socijalni moment već 20g. Vrijeme da se narod otrijezni. Dok je lik pljačkao a davao plaće sve je bilo OK. Sad kad je krađa došla na naplatu kriv je Milanović. To je moje viđenje priče.

A razlog je tome što društvo u tim državama uređuje politčko uređenje. Mi ovdje imamo situaciju u kojoj je politička elita uredila društvo. Kako to nazvati demokracijom. Za primjer čitam uređenje nekih sustava jedna od glavnih stvari u uređenju jest da niti jedna politička stranka ne smije imati (u teoriji) većinu. Mi iako imamo loš sustav to se ne događa ali onda u igru updaju “jokeri” zvani nacionalne manjine. Onda upadaju u igru “jokeri” zvani imigracija.

Ljudi bi htjeli nešto a u onim osnovnim koracima nemaju uvjeta da ostvare svoje demokratsko pravo, pa se udomačilo metoda, ajmo mi malo prosvjedovati i neka budu krivi svi oko nas. A kad se ide na izbore ide se radi reda. To je naš pojam demokracije.

gorrc, pa nek Milanović naplati pljačku lopovu, a ne narodu!
Ponavljam gornje: Milanović je “socijalfemokrat”? Triba li tu išta dodati?

Ipak dodajen ja: M. se godinama bori za premjersku fotelju. Sad je ima. I šta? Radi stvari zbog kojih je sotonizira Sanadera. Svi su oni isti i sve su to sluge kapitala!

Međutim moram naglasiti da Milanović ne krade ili to novinari još nisu uočili.

I još, Milanović ostavlja dojam marionete, a Čačić i Linić su igrači. Donekle Pusićka. Svi ostavljaju dojam arogantnosti, zla i neosjetljivosti. Šta moš oćekivati od njih? Samo da tiraju vodu na svoj mlin. Neće oni raditi da bi nama bilo dobro.

[quote=“Gigolo”]gorrc, pa nek Milanović naplati pljačku lopovu, a ne narodu!
Ponavljam gornje: Milanović je “socijalfemokrat”? Triba li tu išta dodati?
.[/quote]
O socijaldemokratskoj ulozi SDP nema smisla pričati u hrvatskoj postoji samo jedna stranka sa jednom ideologijom. Čak niti nije važno kako tu ideologiju nazvati.
No sa pravne strane što bi Milanović ili bilo tko drugi trebao učiniti u ovom slučaju.
Ono što se čini zadnjih 15g. Netko digo glas, je**š pravnu državu, glavno da budi svi sretni i zadovoljni.
U jednom trenutku se mora dogoditi da glas naroda ide kroz sustav, a i političko djelovanje ide kroz sustav.
Ovako možemo 2100g. i ništa se neće promjeniti.
Naš narod traži držanje zakona u jednom slučaju a u drugom ne. Pa kako pa nije to nogometna utakmica da postoje 14 pravila a ostalo je na sudačkoj procjeni i propisama koji se mjenjaju kako vjetar puše. I opet će neke nove majmunarije izvađat na ovom europskom u Ukrajni/Poljskoj ali se neće dirati osnovna pravila. Pa nije ovo nogometa utakmica ali izgleda da dalje od toga ne vidimo.

Problem je možda u tome što ipak 20g. nije dosta, a vjerovatno će trebati i više da društvo sazrije.

Ova afera za Zampom i Josipovićem, tko se danas toga sjeća, a unekim zapadnim zemljama bi išli na nove predsjedničke izbore. Tako narod vlada.

Razvijena sekularna i civilna društva s protestantskim mentalitetom.

vec sam ti napisao put prema tom tvom obliku zajednice. Naravno da
je sljedeci korak razvoja drustva i koristenja inteligencije pravedno
( ne jednako ) i bogato drustvo ali do njega se ne dolazi egipatsko
zidovskim gov**** koristenja radne snage umjesto tehnike i spasavanja
nepotrebnih

zbog mentaliteta. I to je ono kaj mi nikad necemo moci. Oni kad rade rade, nema kavica zajebancije i obavljanja privatnih stvari. Kuca <=> Poso. Petak se malo opuste, subotu idu u kupovinu jer prek tjedna u 5-6 popdne kad idu s posla su ducani opustoseni od bagre koja dobro zivi na socijalnoj pomoci, koju opet oni sami za njih privredjuju. U nedjelju je vec mislima u ponedjeljku.

neznam kad ce te se pocet poistovjecivat sa njima? Oni koji zive ko mi su talijani, spanjolci, grci koji su slicnog mentaliteta a bome su u slicnim govnima ko mi. nezaposlenost kod ljudi izmedju 20-25 godina, znaci onih koji traze prvi posao je u Spanjolskoj 50%!!!