Hrvatske Poste Novi Trosak

Novi/stari trosak. Naplacuju 4.5 kuna za dostavu poste. Vide da bi se tu dalo zaraditi buduci sve vise ljudi iz Hrvatske kupuju online. 4.5 kuna i nije neki novac, ali stvara problem.

Ako sam ja kupio free shipping ili nedaj boze platio jednom vec dostavu onda nevidim razlog zasto bi mi dostavu dva puta naplacivali. Nisam strucnjak ali mislim da oni krse vise zakona. Jedan od njih je ocit, da taj papir koji ti postar preda koji nije niti citljiv niti znas sto pise na njemu je leglo za kradju. Lakos e ti novci prebace nekom na racun jer nigdje nisu navedeni niti to tko kontrolira.

Vratimo se free shippingu i kada online platis dostavu. Pa pobogu, zar je tesko odmah u trosak uracunat tih 4.5 kune. Pa da se sve lijepo plati i da je sve transparentno, a ne da kompliciraju s ovakvim zakonom i naplatom itz doba NDH.

Mislim da je i vrapcima na grani ajsno koji je cilj ovog troska, ne da se naplati usluga, nego da netko stavi novce u djep.

Recite sto vi mislite?

P.S. zaboravio sam reci koliko ce to problema stvoriti na ebayu kada kupis nesto sto vrijedi 5 kuna i ima besplatni shipping a postar ti doma izracuna jos 5 kuna neke nepostojece takse. Sljedeci korak ti je otic na ebay i dat covjeku 1 star jer te prevario jer je napisao da je free shipping. Ocito je da ljudi u tim Hrvatskim Postama su opet neki uhljebi koji uopce ne misle kakve probleme ce ovaj trosak stvoriti. Ako su htjeli zaraditi vise mogli su dici cjene svih usluga za 5 kuna. A opet napominjem, znamo koji je cilj ovakvog prikupljanja novca bez svjedoka.

Puno, puno ranije, kada su izmišljene poštanske marke, uvedeno je pravilo da se plaća slanje pošiljke, a ne primanje. Nemoj NDH vrijeđat :slight_smile:
Plaćanje poštanske pristojbe poštaru pri dostavi pošiljke je ukinuto još prije osnutka Austro-Ugarske.

Nisi naveo ono najvaznije. Naplacuju se samo posiljke sa oznakom “small package” i ova naplata je uvedena prije dosta vremena, ali od 2.5. naplacuje se i podizanje posiljaka u postanskim uredima. Zasto bi dao selleru 1 star ili negativno feedback? Pa nije on kriv jer su se ovi nasi, da prostite majmuni, nasli haraciti. I ako hoces racun, trazis ga, dobijes potvrdu o placanju koja vrijedi isto ko racun. Mene isto zivcira njihovo izmisljanje nameta, ali jos vise me zivcira jer ljudi samo pisu po forumima, a kad im dode postar plate i sute. Trebalo bi nas se skupiti par stotina, ima paketa po 50ak centi (mozda se da naci i za manje) + free shipping, svako naruci par paketa, ne preuzmemo ih, pa nek o svom trosku vracaju natrag.

Eto mozda je neki uhljeb s 100 godina sjeo za krmilo Hrvatske Poste? Neznam sad se vlast mjenjala pa se mozda promjenio kadar u posti pa su uveli ovo?

Ma ja sad cekam sljedeci paket. Prosli je podigla zena. Necu platiti. Pa nek mi uzme paket. Vrati ga natrag i bok. Po zakonu ja imam pravo, ako sam vec platio dostavu online ili ako je dostava free onda nek bude free!!!

A uredno cu ih sad i nazvat na neki informacijski telefon i iskazat svoju zalbu da me varaju, odnosno da varaju prodavace online koji salju dostavu free a oni nam obracunavaju harac.

Nije problem sto oni nama to obracunavaju, nego oni i njemu uzmu lovu, jer nevjerujem da on nema neki ugovor ili godisnju pretplatu s nasom postom. Znaci on njima palca usluge, da moze besplatno slat, a onda ta ista posta vara njega i nama naplacuje harac.

Na sljedecoj naplati cu se buniti, nazvat cu informacije ili potrosacki kod ili sto god vec. A onda cu dalje svaku narudjbu odbaciti s razlogom da sam platio dostavu online ili da je dostava free shipping, pa nek zbog 4.5 kuna vracaju njemu, a svakom selleru na ebayu cu dati 1 star. Jer i njegova je duznost da prestane slati u Hrvatsku ili da nazove ove majmune i objasni im kakvi su idioti.

edit:
Evo kontakt:
http://hrvatska.posta.hr/kontakt
nema telefona.
Ma napisat cu im email. Mada sam 100000% siguran da nece odgovoriti. Vrlo vjerojatno ni neznaju procitati email.

Ja poštaru nisam neki dan htio platiti 5kn, ok nije do 5kn nego stvar principa. Danas mi je uredno ostavio papirić u sandučić i fino ću ici dignuti na postu sutra.

Sad nek se navikne ostaviti papirić jer ne plaćam tih za mene nepostojećih 5kn. Gdje je tih 5kn navedeno? Kome ja tih 5kn plaćam? Možda postaru za kavu ili ???

Da ali su sad uveli da to treba platiti i na posti kad ides podignuti. Jednostavno zele haraciti.

Ja mogu platiti i 10 kuna. Samo nek ne naplacuju i meni i posiljatelju tih 10 kuna jer je to onda 20 kuna.

Ne razumijem, pa i kada podignes u posti ces morati platiti. Placas tih 4 i pol kune podigao u posti ili ne, dapace, njima je lakse samo ti ostaviti papiric u sanducicu.

Za to nisam znao jer par puta nisam plaćao 5kn a onda sam jednom platio postaru 5kn sad nisam i pustio mi je papiric mislio sam da se u posti ne placa. Ok nema veze naci cu i ja rupu u zakonu pa cu ih malo i ja zezati i natezati se.

Za takve gluposti cu cijeli dan biti teti na salteru

Trazi ih fiskalizirani racun.

To sam i mislio svakako sutra ujutro do 12h imam vremena :slight_smile:

http://www.hrt.hr/enz/potrosacki-kod/320869/‚

od 14 minute.

Lopovi i HAKOM ima prste u tome. Samo slusaj kako ona zenska objasnjava, da poslijatelj placa posiljku a primatelj placa dostavu. Majko mila pa zar to nije jedno te ista stvar? Mi dva puta placamo jedno te istu stvar.

HAKOM kaze da je moguce da cemo free shipping platiti, da nas kao kinezi pokusavaju prevarit. A stvar je totalno drugacija ti kinezi kad pocnu primat 1 star iz Hrvatske vise nece uopce slat robu u Hrvatsku, barem ne preko te lihvarske Hrvatske Poste.

P.s. malo sam proguglao, pa ljudi su se digli na zadnje noge, svugdje ih nazivaju lopovima, lihvarima, bandom, lijencinama, uhljebima i tako dalje.

Malo u Provjereno i po novinama. Baš idem sastaviti jedan poduži mail pa adresirati na vise portala i provjereno, potrosacki kod etc.

4 Likeova

Jedino ne kuzim vase tipicno balkansko razmisljanje. Pa ne znaju selleri da mi jos moramo platiti tih 4.5 kn i ne zasluzuju 1 star i negativan feedback. Zbog takvih stvari vise nece slati kod nas kao sto je to slucaj sa dosta sellera koji su prije slali, ali su pametni balkanci trazili refund za posiljke koje su dobili, pa vise ne salju. Selleri nemaju ama bas nista sa tih 4.5 kn, oni posalju free jer njima drzava financira dostavu, a to kaj su se nasi dosjetili da bi na inozemne posiljke mogli lupiti neki harac je nas problem, ne njihov. Pa nece nam valjda pakete od 1-2-5$$ slati preko kurirskih sluzbi?!

Da, neznaju jer se nas narod boji buniti. Da oni znaju da nas drzava vara i da njihov free shipping ili jos placen shipping nije free onda bi oni kontaktirali tu postu ili je zaobisli u sirokom krugu. Ili nebi slali na taj nacin na koji salju.

I kako on nije kriv?
Da, salzem se da on nije kriv jer mu na kraj pameti nije da bi neka Posta u ovom slucaju drzavna (neznam ni sam vec jeli je ili su i to prodali ili ce uskoro prodati) pljacka svoj narod. Direktno to nije njegov problem sto oni nas pljackaju, ali on ujedno nemoze pisat na svojoj sell stranici da je free shipping i nemoze mi staviti da moram platiti dostavu 20$, kad ja placam 21$.

Kad pocinje dobivat 1 star onda ce ili kontaktirat ove uhljebe u drzavi ili ce prestat slat u vukojebinu. Da i to mora da se dogodi pa da se zapitaju ovi birokrati uhljebski koji smisljaju ovakve budalestine, kako to u sve drzave ide inozemna posta jedino u nasu “Europsku” neide.

Poanta je sto ti kinezi ili tko drugi vec nemaju izbora ako hoce jeftino slati proizvode od npr. $1. Svaka drzava na svijetu ima svoju nacionalnu postansku sluzbu, USA=USPS i sl. Ovo sto se kod nas radi je jednostavno lopovluk, bez ikakve pravne utemeljenosti. Druga strana medalje je slanje kurirskom sluzbom koja daleko vise kosta i kod tih sitnih posiljki se jednostavno ne isplati niti jednoj strani. Potrosacki kod ostaje jedino rjesenje.

Da ali vec je bilo na potrosackom kodu i onaj iz HAKOMA se vidi iz aviona da uopce ne kuzi problematiku. A glasnogovornica poste, nebi joj bio u kozi. Ona stvar koja je u transferu naziva dvjema rijecima, posiljkom i dostavom. Kao da ako je netko poslao posiljku ona nece biti poslana klijentu, ako on ne plati dostavu. Pa se ja pitam tko je tu lud?

Znaci ja saljem posiljku koja nece biti poslana ako klijent ne plati dostavu.

Toga ima samo kod nas.

http://www.hrt.hr/enz/potrosacki-kod/320869/

Ajde pogledajte sto su rekli od 14minute na dalje je rijec o ovome.

Oni su još debelo u socijalizmu i ne kuže neke stvari. Do sada sam koristio njihove usluge kada sam slao pošiljke jer su bili u prosjeku jeftiniji, dovoljno brzi i velika prednost je rasprostranjenost ureda. No ovim potezom postaju nekonkurentni cijenama pa cu se vjerojatno prebaciti na nekog kurira. Nema više monopola, kak nisu skužili

Pises budalastine koje nemaju veze s vezom. Naravno da moze i mora napisati da je shipping free ako prilikom kupnje ne placas dodatan shipping fee njemu kao prodavaču, sto u slucaju kada nije free shipping radis pa na osnovnu cijenu od npr. 20 $ platis jos sipping fee id 3,4,5 $. To sto tebi HP naplati 4,5 HRK dodatno to nije njegov problem i to nije shipping fee.

I nece se on buniti nego jednostavno ce reci:

U HR vise ne prodajem jer konstantno dobivam negativen reviews, a ne znam iz kojeg razloga.

I za to sto netko na eBayu ili iz Kine ne prodaje u HR se HPu jebe zivo, ovakvim ponasanjem koje ti tu potices ces nastetit jedino i iskljucivo sebi i ostalim osobama koje upraznjavaju redovnu ili povremenu kupnju preko interneta, a ti nastavi i dalje pisati bljuvotine koje nemaju tri ciste.

1 Like

Evo ja se sad vratio iz poste,slao neke male paketice i veli žena ovaj tjedan lijepimo i prodajemo markice na svaku posiljku sto vam je jos 1,5 kuna po paketicu :confused: kao to oni rade za crveni kriz il tak nes,izmislili sami to kao dodatni trosak i ono,pa sto je njima