Hrvatske Poste Novi Trosak

hahaah koje budalastine ahahah nemogu vjerovati.

Pretpostavljam da si slao samo unutar HR jer je medunarodno turbo nagareno.
Ja sve medunarodno saljem iz Slovenije jer je tamo skoro 50% jeftinije, s tim da su njihovi djelatnici puno bolje upuceni u posao.
Par puta kad sam kod nas slao svaki put je bila frka. nekoliko puta su mi cak i odbili poslat jer se po njihovom shvacanju odredene proizvode u neke zemlje ne smije slat- u SLO nikad takvih problema.

ja sam samo jednom platio ovih 5 kn jer mi je nesto za malog doslo pa jbg, ali za sve ostalo im kazem da necu preuzeti i nek slobodno vrate.

ma ne, to ti svi imaju obavezu naplacivati u tom tjednu. i dhl i tisak itd

da, za hr sam pisao. Za van su cijene povelike a i ovo sto kazes, stalno nesto kompliciraju - cisti socijalizam. Fora sa Slovenijom je OK

Tih 1.5 kn je nametnuo crveni križ i ne možeš ih izbjeći. Ovaj tjedan moraš platiti i kod dhla, fedexa, čak i tiska.

Kako nece njima nastetiti?
Zamisli da mjesecno imaju 10 000 paketa na koje ulihvare 5 kuna, to je 50 000 kuna, godisnje je to pola miljona kuna koji nisu nigdje uvedeni, odnosno slobodno ih neki uhljeb stavi u djep.

Ako je to tebi nista onda dobro.

A sta mislis zasto su uveli ovo? Jer tu i tamo imaju neku posiljku?

Ajd reci onda ti nama sto bi mi trebali pognuti glave i placati?
Pa nije ni cudo da ljudi u RH placaju najvise taksa u Europi kad je mentalitet pogni glave, oni na vlasti znaju sto je dobro.

Davati lošu ocjenu prodavaču koji to nikako nije zaslužio je jednako onome što HP radi tebi ovim nametom - izbijanje novca iz džepa. Taj prodavač nije niti najmanje kriv što je HP uvela ovaj nebulozni namet, niti ima pojma da se to tu događa. Prodavači na eBayu su inače vrlo fer i korektni, do sada sam uvijek riješavao sve probleme koje sam imao vrlo brzo. Njima je bitno da ne dobiju negativnu ocjenu jer im od ocjena ovisi i zarada, stoga apeliram na sve koji čitaju ovo da to ne rade. Napominjem još jednom, prodavač za ovaj namet nije kriv!

PS Mi se moramo na bilo koji (drugi) način izboriti da se ovaj namet ukine, prodavači s time nemaju veze.

4 Likeova

Dadaas, ja cu se takodjer sloziti da su ti tvrdnje pomalo smiješne i nesuvisle…vezano uz negativan feedback.

1 Like

Kakve veze to sto si ti napisao ima sa resellerom? To sto ces njemu unitstiti posao ili ce mu zbog tebe pasti prodaja nece ti pomoci, a HPu se jebe za tih pola milje godisnje.

Kaj nije bilo da tih 5kn se naplaćuje za trošak dostave od poštanskog ureda do kuće, i tak rečeno na potrošačkom kodu ili di je već bilo, da prodavač plaća dostavu do ureda? A sad odjednom više ni do ureda ne plaća?

Da jer ljudi kad im je postar dostavio nisu prihvatili posiljku nego su rekli vozi natrag u ured tamo cu si podici zabadava. Pa su ovi u postama imali jos veci posao i problem. No ipak im vrag neda mira kako da skinu tu milju godisnje u neciji uhljebnicki djep pa su uveli da i u uredu palcas.

A sto se tice davanja negativnih ocjena?
Da sta ste se pribojali da bi uskoro moglo biti Not Sending to Croatia?
Da to ce se i dogoditi, bez obzira dali ja dao 1 star ili ne. Reseleri ce zbog ovakvih nebuloznih pravila prestat slat. I da razlog ce biti negativni feedback. Jer ipak dostava se nesmije palcat dva puta i ako pise free shipping ona mora biti besplatna. Naravno svakog cu reselera kod kojeg mi naplate kontaktirat i reci sto se desava i da je za njegovo dobro da vise ne salje sa labelom Small packaging. Nek salje nekako drugacije.

Jer posta za istu vrstu slanja i iste pakete ponekad ne naplati, a ponekad naplati. A kako to funkcionira i kako oni naplate treba vidjet, a svaki reseller koji zeli biti transparentan, a ne da pise jedno na stranici a drugo je u reali ce se itekako potrduiti da se to ne desava. Jer njima su bitnije i manje sitnice od toga sto posiljka zapravo nije free shipping ili da je dva put placena.

A to da se bojite da bi Ebay i drugi uskoro prestali slat u HR su velike sanse. Malo prosurfajte vijestima na ovu temu, narod je ogorcen ovim lihvarenjem poste. A kad je narod ogorcen onda nemoze stavljat 5 star.

A kako sam kupujem puno i znadem sto je reselerima najvaznije (stars) onda ti ljudi moraju znat sto se desava ovdje. Nemozes ti drzat 5 miljuna ljudi i da nitko neda negativan feedback jer se mi jako brinemo za reselere i njihov posao i da ce ako damo negativan feedback oni prestat slat u HR. Prosjecne ljude to uopce ne zanima. Zato su velike sanse da uskoro Ebay prestane slat u HR. Mozda se onda i vi pobunite…

Jel si ti lud ili jednostavno ne zelis skuziti? Oni napisu free shipping jer je free, i dostava je i njima free jer njima dostavu placa drzava i nemaju veze sa tim kaj nasa posta naplacuje 4.5 kn. Od kud Kinez zna da ti moras platiti tih 4.5 kn?

Kad se vec nazivamo ludima onda cu i ja tebe nazvat jesi ti lud ili ti noge smrde? Zar ti ne kuzis da nemozes napsiat negdje i tvrditi da nesto kosta 20$ a zapravo kosta 20.01$ ili nemozes napisati da je dostava free pa istu naplatiti 0.01 lipu!!!

Neznam kako nerazumijes, nemozes tvrditi nesto sto nije, bez obzira tko je kriv. Drugim rijecima ovo spada pod zabludu potrosaca i svaki potrosac ima pravo biti upucen sa uvjetima pod kojima se vrse kupoprodajne transakcije.

ODNOSNO ti kinezi bi trebali na EBAY stranici napisati da svaka poslijka u Hrvatsku ima dodatne troskove, koliko tocno se nezna. Tako kupac nebi bio zakinut.

Eto toliko o ludima. Pa ti ako si i dalje lud mozes varat svoje kupce govoreci im da je nesto free ili da nesto kosta nekoliko novaca, pa kada dodje kupac da mora platiti ga ispadne vise. S takvom trgovinom daleko ces dugurat, a mozda ce samo ludi kupovati kod tebe.

Ti i dalje ne kuzis?? Oni NE ZNAJU da se kod nas naplacuje tih 4.5 kn, a i vecina sellera ima navedeno da sami odgovaramo za customs i ostale troskove kad paket dode u drzavu. Kak on moze reci da paket kosta tih tvojih 20.01, ako njemu platis 20?

PS - da si ikad narucio nekaj preko DHLa, vidio bi kaj su troskovi kad ti pored poreza lupe spediciju, lezarinu i jos svasta nesta pa te ispadne 80% vrijednosti paketa.

Ako imaju navedeno da postoje dodatni troskovi onda nema problema. O tome ja govorim. To mora negdje pisati. Jer ovako je zabluda kupca.

Dobro ja znam troskove slanja i kupovine. Kupujem svakodnevno. I imao sam kupovine gdje me dostava kostala 4x vise nego sam proizvod. Ali o tome uopce ovdje ne govorimo.

Ovdje govorimo o tome da nesto kupujes za neke novce. Recimo na ebayu sve ljepo platis 50$ i mislis da je to to onda ti oni jos uzmu 1 lipu kada ti dostave. To je zabluda kupca. Seleri na Ebayu dovode u zabludu Hrvatskog Kupca jer on misli da ce dobiti free shipping a posta mu onda taj free shipping naplati. Samo to je problem.

I aj te pitam tko je tu kriv? Ajd molim te ukljuci logiku.

Ako pise free shipping onda to znaci 0 kuna.
Dali je kriv Seller koji je napisao Free shipping (ako je negdje naveo da postoje jos neki skriveni troskovi OK, ali ako nije onda je on doveo u zabludu kupca).
Ja mislim da je kriv, nemoze slati u drzavu u kojoj free shipping ne postoji i zvati ga free shipping. (postojao je do sad)

I neznam zasto se mi prepucavamo. Niti ce tebi sto uci u djep niti izaci, a isto tako i meni.

A to sto reseleri neznaju troskove je prvenstveno njihov problem. Ja sam ovdje naveo sto cu ja napraviti. No necu davati 1 star, jer sam razmislio, ali svakog tog reselera kod kojeg mi posta naplati cu kontaktirat i objasnit mu situaciju. Jer masa ljudi iz HR ce mu da ti 1 star. A kao sto ti kazes i ja se slazem on nezna i ne prati promjene nasih zakona, ali je na nama da ga upozorimo. A i njemu na korist jer nece dobivat 1 star zbog glupe poste i vukojebine u kojoj zivimo. E sad dali ce on prestat slat u HR ili ce napisat da nije free shipping, da postoje neki skriveni troskovi to je opet njegov problem.

E jebiga, sad si potpuno otišao…
Kako može Kinez pisati da će ti nešto naplatiti $20 + 4,50 kn, kada to nije istina. Kinez će ti naplatiti $20 i to je to. Kinez šalje besplatno i tako treba i pisati.

Evo copypaste sa Ebaya:
Ispod Shipping: FREE Economy Int’l Shipping jasno piše:

International items may be subject to customs processing and additional charges.

Kad klikneš na upitnik dobiješ:

As the buyer, you should be aware of possible:

  • brokerage fees payable at the point of delivery.
1 Like

Eh gdje si bio prije. Znaci to ipak pise. Naravno ja kao i svi drugi brzisnki kupci koji ne citaju ta mala slova ovo nisu procitali.

Da, izgleda da ih ta klauzula onda spasava, odnosno zbog

As the buyer, you should be aware of possible:

  • brokerage fees payable at the point of delivery.

Ne snose nikakvu odgovorsnot.

Hehe, nazalost izgleda da ce se posta ipak obogatiti. (ili netko u posti)

Danas sam bio u pošti podići paket i uredno sam podigao paket bez ikakvog plaćanja niti mi je itko rekao da platim bilo što. Donio sam onaj papirić, uzeo paket, vidio da je sve uredu i pitao da li je to … to, a teta na šalteru je rekla “DA gotovi smo”

Hahaha, i meni dosao jucer paket i isto nisam platio. A kad je zena platila dosli su 2 paketa. Potpuno ista. Sve isto. Platila je 4.5 kune. Pa zar ako su 2 paketa nebi trebalo biti 9?

Ma tu je netko lud, treba tamo sterat uskok pa pohvatat tu gamad.

A što ako je u tvojoj zgradi lift na žetone, koji se plaćaju. Kaj, seller na ebuyu te mora upozoriti da ćeš platitu 2kn lift, da se spustiš po pošiljku? Xd

1 Like