Hrvatski fontovi u Avanquest Web Easy Professional 8

Pozdrav svima.

Imam jedan problem sa alatom za izradu weba Web Easy Pro 8 od Avanquesta.
Program kod unosa hrvatskih znakova u web page (konkretno samo Č i Ć) izbacuje AE i E.
U postavkama samog programa nema nigdje (koliko sam uspio vidjeti) da se postavi central european code page ili windows-1250 code page, dok u propertiesima samog novog dokumenta ili web pagea ima u Object inspectoru postavka “Character set” no i nakon promjene na windows 1250 charset i dalje ne prihvaća Č i Ć nego izbacuje AE i E.
Ako je netko imao iskustva s ovim programom te sličan problem bio bi zahvalan na pomoći.

Mislim da sam pronašao odgovor.

http://www.webmajstori.net/forum/tema/17030-Pomoć!VCOM-WEB-EASY-PRO

Stvar je također u tome što tek nakon kompilacije radi dok u alatu pokazuje zbrčkano. Nadam se da će raditi i kad se stranice publishira.

Pozdrav.

Treba jednim klikom označiti tekst. Tako da se pojave oznake okvira. Zatim u padajućem meniju: MODIFY / FONT (click to continue)/ Otvara se dijasloški okvir isti kao kod “text documenta”. Tada prebaciti na Central European / OK.
Upravo sam pronašao to rješenje, ali još mi visi jedan problem. Koji put program neće da mi prihvati ovaj postupak a koji put hoće ???
Evo, upravo sam otkrio jednostavniji i pouzdaniji postupak. Dakle označiti tekst jednim klikom pa MODIFY / REACH TEXT FORMATTING. Radi 100 %. Brzo i jednstavno.
Pozdrav, Branko.

[quote=“jterry”]Pozdrav svima.

Imam jedan problem sa alatom za izradu weba Web Easy Pro 8 od Avanquesta.
Program kod unosa hrvatskih znakova u web page (konkretno samo Č i Ć) izbacuje AE i E.
U postavkama samog programa nema nigdje (koliko sam uspio vidjeti) da se postavi central european code page ili windows-1250 code page, dok u propertiesima samog novog dokumenta ili web pagea ima u Object inspectoru postavka “Character set” no i nakon promjene na windows 1250 charset i dalje ne prihvaća Č i Ć nego izbacuje AE i E.
Ako je netko imao iskustva s ovim programom te sličan problem bio bi zahvalan na pomoći.[/quote]

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja