Hrvatski smjer

Prije svega, osobna razmišljanja i stavovi:
Po političkom nazoru, čisti sam pravaš. Dakle, zastupam stav po kojem Hrvatska mora biti neovisna i samostalna, katolička i država hrvatskog naroda (prije svega), neutralna vojno (ali snažna po tradiciji) te usmjerena prema prirodnim bogatstvima i eksploataciji pameti (organska poljoprivreda i usluge).

Međutim, pravaše kao što sam ja nitko ne zastupa, niti Đapićev HSP, a svi drugi puno puuunnoooo manje. A ima nas, odnosno uvjeren sam da većina Hrvata starijih od 35 godina koji pripadaju nekakvoj obrazovanoj srednjoj klasi dijeli većinu stavova.

Dakle, relativno neutralno gledam predstojeće povijesne parlamentarne izbore. Neutralan radi toga jer me baš nitko ne zastupa, neutralan radi toga jer mi se svi ozbiljni politički igrači gade, neutralan radi toga jer mi vlast niti najmanje ne utječe na materijalni status, a neutralan i radi toga jer mogu u slučaju nezadovoljstva odseliti bilo gdje na ovoj Zemlji (uglavnom, u svakoj sam zemlji svijeta uglavnom dobrodošao).

=====================================

Pa, gledam i ne mogu se načuditi:
HDZ je potpuno izgubio kompas, nema to veze odavno sa državotvornim Tuđmanovim HDZ-om. Nesposobni vođa, ogrezli vrh, pošteno, ali dezorijentirano članstvo… Ne sumnjam u njihovu relativnu pobjedu (kao uvijek do sada).

SDP radi strašne greške. Od sigurnog pobjednika pretvara se malo-pomalo u opet-gubitnika, zahvaljujući političkim potezima za malog Ivicu (plaćena medijska haranga protiv HDZ-a koja samo može homogenizirati HDZ-ovo biračko tijelo i hrvatske birače uopćeno, katastrofalan program). Jedini vođa nesposobniji od Kosorice, ogavan vrh (zahvaljujući individuama poput Linića), ali disciplinirano članstvo koje, nažalost, u zadnjem džepu još uvijek drži sliku bjelosvjetskog zločinca Tita… Mogući koalicijski pobjednik (ako obuzdaju tupe kreatore strategije).

HNS, ogrezao u nedostatak vizije i korupciju. Svodi se na 2 slova, jedno slovo je najveća seljačina hrvatske politike (ujedno i najkorumpiraniji), a drugo je slovo must-be-teen baba opterećena kvaziintelektualizmom, mješavinom krvi i obiteljskim nasljeđem. Niti kakve šanse obzirom na isključivo materijalno vezano biračko tijelo, osim u koaliciji sa SDP-om (nitko drugi niti neće imati posla s njima).

HSS, bez iti kakve vizije, sa strategijom priklanjanja pobjednicima. Žalosno do čega je tu slavnu stranku doveo Tomčić, a dovršio Friščić.

HSLS, jedini sa čvrstom vizijom i strategijom. U ovom trenutku politička perjanica Hrvatske (pogotovo nakon reaktivacije Budiše), ali s jednom velikom manom - bez publike koja uopće shvaća njihove poruke.

HSP, strahota. Jedina stranka u Hrvatskoj koja je mogla voditi pokret, koja je trebala i morala vladati cijelo vrijeme nakon '95., a bori se za prelazak praga. Te činjenice govore o Kandareu i Džapiću više od svega drugog. Sami utjecali na rasjepkanost pravaške ideje, vječni HDZ-ovi sluge. Otjerali od sebe cjelokupnu inteligenciju, ali i ratnike. Bit će sretni ako se opet uvuku u Sabor.

Ostali, nisu vrijedni niti kritike.

Za koga glasati?

Kako promijeniti ovo silno beznađe?

Kako se oduprijeti globalističkom kolonijalizmu?

potpisujem

“U religioznim shvaćanjima Starčević je zastupao načelo laicizacije, tj. vjera treba biti privatna stvar, a crkva strogo odvojena od države. Vjera ne može biti smjernica u politici, jer se primarno odnosi na brigu na budući (onostrani) život. Svećenstvo treba moralno okrepljivati narod na ovom svijetu i pripremati ga za vječni život. Pravaška propaganda mora isticati da je vjera stvar «duševnosti» i da svako isticanje vjerskih razlika šteti narodnim interesima.”

“Iako nije napadao pojedine pape, Starčević je bio protivnik papinske svjetovne vlasti koju je smatrao glavnim uzrokom izrođavanja katoličanstva i moralnog pada papinstva. Njegova oštra kritika katoličkog svećenstva u hrvatskim zemljama, posebno Banskoj Hrvatskoj, bila je posljedica činjenica da je ono pristajalo uz njegove političke protivnike, Narodnu stranku, kasnije mađaronsku grupaciju u vrijeme Khuehove vladavine ili u druge opozicijske grupe, posebno Neodvisnu narodnu stranku. I to je još jedna od mnogobrojnih štetnih posljedica tuđinske dominacije. Smatrao je da su katolički popovi «poživinčili» hrvatski narod, tj. pretvorili ga u roblje Austrijanaca i Mađara. Uz anakronističke kmetske odnose, religija je glavno oruđe, kojim «otčinsko ravnateljstvo ravnateljstva», tj. Austrija, nastoji uništiti hrvatski narod. Popovi ne valjaju ništa, ali imaju veliku moć u narodu, jer mogu zavoditi «prostotu».

[SIZE=“1”]Izvor: Društveni pogledi Ante Starčevića (Tomislav Markus; Hrvatski institut za povijest, Zagreb)[/size]

[color=“White”].[/color]

Dodatak: moram pojasniti današnje pravaštvo.

Naime, Starčević je živio u 19. stoljeću i neki njegovi stavovi se jednostavno moraju uskladiti s vremenom. Tako npr. danas za Hrvatsku više nije opasan Beč ili Pešta, a bogami niti Beograd (hvala ti Bože). Danas pretenzije ima EU.
Nadalje, katolička je crkva toliko zadužila Hrvate kod osamostaljivanja te svijet kod rušenja komunizma i borbe protiv masona da je pozivanje na katoličanstvo opet postalo nedvojbena moralna vertikala.
Nadalje, Starčević je prilično odstupio od vlastitih načela krajem života, pa je današnje pravaško nasljeđe puno više vezano uz Kvaternika nego uz Starčevića, a oni su se prilično razlikovali, prije svega po praktičnosti i spremnosti na djelovanje.

====================================

Dakle, ovo nije polemika sa općepoznatim forumskim ekstremistom i izuzetno opasnim čovjekom, nego dodatno pojašnjenje današnjeg pravaštva.

Ne znam što ovakve teme rade na webmajstori forumi.

Imaš ustaskipokret.com pa tamo raspravljaj.

hahahahah :smiley:

[color=“White”].[/color]

U principu, slažem se da nemam opcije za koju bi volio glasati. Nitko nije izašao sa planom i programom za kojeg bi rekao “to je ono što nam treba”. Svi se boje povuci nepopularne a krajnje nužne poteze.

Definitivno se ne slažem oko toga da bi trebali biti katolicka drzava. U ovoj zemlji zive ljudi raznih religija i moramo se nauciti toleranciji i nipošto niti jednoj religiji davati prednosti ili pogodnosti koju neke druge nemaju.

O tome se da raspravljati, a vjersku toleranciju definitivno podržavam.

Ali, to uopće nije srž posta nego samo odraz mojih stavova. Mene uglavnom zanimaju odgovori za zadnja 3 pitanja.

Sljaker, po običaju dijelimo većinu stavova.

Ali…

Kad bi politička zbivanja u Hrvatskoj bila produkt želja i akcija hrvatskog naroda, možda bi i razmislio o idej “kako na nešto probati utjecati”

Zajebano je biti idealista nakon spoznaje da je svjetski ekonomski sustav takav da tuđa lova odlučuje u ime tebe i naroda.

Ako “stvar” kao što je priključenje države drugoj, većoj sili, državni vrh odrađuje i bez da pita narod, uz činjenicu da taj isti narod nemože saznati kuda i zašto to idemo i što nas tamo čeka ako nije pročitao i razumio ugovor na cca 30k stranica (koji btw, ne razumije ni tzv. državni vrh) … wtf?! Indoktrinacija !

Dok su mediji isključivo u stranom vlasništvu i u službi kapitala, samo im fali cjenik namještenih anketa u footeru, neinformirani narod upija PR članke koji im / nam se serviraju pod istinu, a u svrhu gomilanja kapitala nekakvog engleza ili francuza…

Ko tu koga jebe ?? Otišlo je sve u ■■■■■. Politika je postala isključivo biznis a jebanje naroda u dupe laganjem - glavni alat.

[quote=“Sljaker”]

Za koga glasati?

Kako promijeniti ovo silno beznađe?

Kako se oduprijeti globalističkom kolonijalizmu?[/quote]

@1. Do sada sam glasovao za SDP, a na ovim izborima moj glas ide HSLS-u čini mi se da Darinko od svih njih ima najveća muda, nedavno sam ga gledao na KN-u i rekao je upravo ono što sam želio čuti, trebaju nam rezovi i to veliki, promjena kompletne fiskalne politike, usmjerenost na gospodarstvo, ukidanje socijale, itd. itd.

@2. Ponajprije moramo krenuti mijenjati sebe. Moramo naučiti sebe, a onda i okolinu da ako sami nešto ne poduzmemo sami za sebe neće ni država.

@3. Bojim se nikako. Iako bi definitivno volio da građani odbiju ulazak u EU bojim se da se to neće dogoditi. Ne moramo biti ovisni ni o kome, imamo dovoljno potencijala da budemo samoodrživi, samodostatni.

[quote=“digits”]Sljaker, po običaju dijelimo većinu stavova.

Ali…

Kad bi politička zbivanja u Hrvatskoj bila produkt želja i akcija hrvatskog naroda, možda bi i razmislio o idej “kako na nešto probati utjecati”

Zajebano je biti idealista nakon spoznaje da je svjetski ekonomski sustav takav da tuđa lova odlučuje u ime tebe i naroda.

Ako “stvar” kao što je priključenje države drugoj, većoj sili, državni vrh odrađuje i bez da pita narod, uz činjenicu da taj isti narod nemože saznati kuda i zašto to idemo i što nas tamo čeka ako nije pročitao i razumio ugovor na cca 30k stranica (koji btw, ne razumije ni tzv. državni vrh) … wtf?! Indoktrinacija !

Dok su mediji isključivo u stranom vlasništvu i u službi kapitala, samo im fali cjenik namještenih anketa u footeru, neinformirani narod upija PR članke koji im / nam se serviraju pod istinu, a u svrhu gomilanja kapitala nekakvog engleza ili francuza…

Ko tu koga jebe ?? Otišlo je sve u ■■■■■. Politika je postala isključivo biznis a jebanje naroda u dupe laganjem - glavni alat.[/quote]

Da, slično razmišljamo… :wink:

Kako i sam smatram da su nekakve bitne promjene teško moguće, zato i postavljam onakva pitanja. Alternativa je odseliti ili samo plakati. :frowning:

[quote=“CreatifCode”]@1. Do sada sam glasovao za SDP, a na ovim izborima moj glas ide HSLS-u čini mi se da Darinko od svih njih ima najveća muda, nedavno sam ga gledao na KN-u i rekao je upravo ono što sam želio čuti, trebaju nam rezovi i to veliki, promjena kompletne fiskalne politike, usmjerenost na gospodarstvo, ukidanje socijale, itd. itd.

@2. Ponajprije moramo krenuti mijenjati sebe. Moramo naučiti sebe, a onda i okolinu da ako sami nešto ne poduzmemo sami za sebe neće ni država.

@3. Bojim se nikako. Iako bi definitivno volio da građani odbiju ulazak u EU bojim se da se to neće dogoditi. Ne moramo biti ovisni ni o kome, imamo dovoljno potencijala da budemo samoodrživi, samodostatni.[/quote]

Da, HSLS je do sada najviše pokazao, to se slažem, skoro na tragu ideja HSLS-a iz '95. Međutim, kako rekoh, oni će imati strašne probleme radi nedostatka publike koja ih uopće može shvatiti.

Definitivno, sviđa mi se i ekipa oko Sačića.

Ali, mislim da se kod nasilnog guranja u EU može najviše napraviti.

Moj problem sa EU je to što imam osjecaj da nam mediji konstantno serviraju samo jednu stranu price.

Ja ne znam koliko je dobro ili loše za nas da udemo u EU, i iskreno nemam pojma sta bi zaukruzio da je danas referendum. Vremena nemam da to sve proucim, a dok mi netko jasno ne predstavi i pozitivne i negativne strane ne mogu ni oformiti neko misljenje o tome. Sve sto preko medija dobijem od informacija su razni PR spinovi i uopce mi nitko ne predstavlja realnu situaciju normalnim jezikom kojeg ce vecina naroda razumjeti.

[quote=“w00t”]Moj problem sa EU je to što imam osjecaj da nam mediji konstantno serviraju samo jednu stranu price.

Ja ne znam koliko je dobro ili loše za nas da udemo u EU, i iskreno nemam pojma sta bi zaukruzio da je danas referendum. Vremena nemam da to sve proucim, a dok mi netko jasno ne predstavi i pozitivne i negativne strane ne mogu ni oformiti neko misljenje o tome. Sve sto preko medija dobijem od informacija su razni PR spinovi i uopce mi nitko ne predstavlja realnu situaciju normalnim jezikom kojeg ce vecina naroda razumjeti.[/quote]

Jesi se zapitao zašto ? :slight_smile:

Zapitaj se koji bi se jelen ukrcao na brod ( I PLATIO KARTU! ) …za koji se zna da će potonuti ? Osim ako ti ovaj kojem plaćaš kartu prešuti da će potonuti jer mu je stalo do tvojih 20kn.

Glasam za dizanje u 6.00, ljuto šljakanje, manje predrasuda i ukidanje socijalne pomoći ciganima !

Pretpostavljam da pod “ciganima” misliš na sve one koji prosjače i očekuju da im država riješi njihove probleme. Uglavnom ljenčuge…
To pretpostavljam radi malog slova “c” koje označava karakter za razliku od velikog “C” koje bi označavalo romsku manjinu.

Uglavnom, slažem se.

Treba postaviti studente politologije,prava i ekonomije koji završavaju fax neka oni provedu promjene,jer sve dok se crveni i plavi budu mijenjali na vlasti od promjena na bolje neće biti ništa…

Jučer baš na tv nešto bio gledao ekonomska emisija i akademici pričaju da treba mjenjati društveno uređenje.
Na to dama koja je predstavljala vlast (ali i da je predstavljala oporbu) priča da se ne možemo vratiti u komunizam (počela pričati dali se želimo vratiti u redukciju struje i ostali slikoviti opisi).

Ono što je bilo smješno jest da akademsko razmišljanje o neposrednoj demokraciji i veću kontrolu nad ključnim djelovima države politička elita uspije skrenuti na komunizam. Zakon samoodržavanja političke elite onemogučava ikakve promjene. U hrvatskoj ima na desetke ali i na stotine tema koja bi mogle unaprijedi naše društvo ali niti vlast niti oporba ta pitanja ne otvara jer oporba se normalno nada ako dođe na vlast će biti u mogućnosti iskorištavati stanje koje postoji (recimo HRT).

Država je postala isključivo servis banaka i postojeće ekonomske elite ona nema svoje interese u toj priči. Jedan od sugornika u emisiju je naglasio zašto bi banke riskirale sa poduzetnicima kad im je država zagarantirana mušterija koja plaća vanserijske kamate.
Jedini razlog završavanja pregovora sa EU i ulazak u EU pritisak banaka na političare. Time će banke dobiti još slobodnije ruke za manipulaciju na našem tržištu.
Banke će taj svoj novi položaj iskorištavati (kao što rade i sada) ne samo za sebe već i druge interesne skupine (korporacije) s kojima su povezane.
Mislim da je to jedini razlog ulaska RH u EU.

Mjenjati stanje se ne može jer nema interesa niti volje od građana a bogami ni politike. Jedno je pričati o promjenama a onda izaći na izbore i prije toga napraviti računicu za koga se više isplati glasati.
Koliko su se građani spremni toga odreći, ničega a željeli bi promjenu, kako je to moguče?

Imamo autoceste, ribu i vodu kao nacionalno bogatstvo a koristiti se bilo čime od toga u svakodnevnom životu je luksuz. Koji je to paradoks. Negdje litra nafte dođe kao ovdje litra vode a njih smatramo zaostalima. Sad je i njima došla demokracija da ih naući da to tako ne ide. Tvoje nacionalno bogatstvo mora doći tebe kao i mene. Ako to jest globalizacija mi smo davno globalizirani.

Meni se je HSLS pokazo uz HSS kao najnevjerodostojnija stranka na sceni i trebaju proći godine da bi izgubljeni ugled (koji se nadam da su ga nekad imali) vratili.

Prava snaga u regionalnim strankama koje bi trebale odbaciti koketiranje ljevo ili desno i isključivo brinuti o intersima svoje regije.
Kad se isljuči ustaši/partizani propaganda i izbaci vjera iz politke mi ustvari nemamo ljevice niti desnice.
Ustvari naše sve stranke prema građanima imaju ljevu socijalnu (unutarnja) politiku, vanjska i ekonomska politika je neoliberalna.
I naravno logičan zaključak jest mi nemamo desno orijentiranu politku (treba uzeti u obzir da negdje ljevica je u biti ono što bi kod nas bila desnica ili negdje su zeleni ono što bi kod nas desnica).

[quote=“Sljaker”]Pretpostavljam da pod “ciganima” misliš na sve one koji prosjače i očekuju da im država riješi njihove probleme. Uglavnom ljenčuge…
To pretpostavljam radi malog slova “c” koje označava karakter za razliku od velikog “C” koje bi označavalo romsku manjinu.

Uglavnom, slažem se.[/quote]

Da, cigani :slight_smile:

Ne znam zašto se ograničavati samo na navedene političke opcije?
Sigurno će postojati manji igrači koji bi mogli dobiti naše povjerenje (glup primjer je Pernar, glup, ali dovoljan da se dokaže da i ‘drugi’ nešto rade).

[quote=“ilistes”]
Sigurno će postojati manji igrači koji bi mogli dobiti naše povjerenje (glup primjer je Pernar, glup, ali dovoljan da se dokaže da i ‘drugi’ nešto rade).[/quote]

Lol, jel to onaj na kojeg mislim :rotfl:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja