Hrvatski smjer

Da je momak malo smireniji u nastupu, ostavljao bi daleko bolji dojam nego ovako.

Mulac koji je sretan što se sve stišalo, inače bi ga netko dobro isprebijao (mada sumnjam da već nije). Za nekakve revolucije treba osoba sa stavom, samopouzdanjem i hrabrošću. Nešto tipa Mamić u sportu a ne mamin sin.
Uostalom i da ima sve to, gdje mu znanje, neće nam valjda državu voditi srednjoškolac.

[quote=“gorrc”]Jučer baš na tv nešto bio gledao ekonomska emisija i akademici pričaju da treba mjenjati društveno uređenje.
Na to dama koja je predstavljala vlast (ali i da je predstavljala oporbu) priča da se ne možemo vratiti u komunizam (počela pričati dali se želimo vratiti u redukciju struje i ostali slikoviti opisi).

Ono što je bilo smješno jest da akademsko razmišljanje o neposrednoj demokraciji i veću kontrolu nad ključnim djelovima države politička elita uspije skrenuti na komunizam. Zakon samoodržavanja političke elite onemogučava ikakve promjene. U hrvatskoj ima na desetke ali i na stotine tema koja bi mogle unaprijedi naše društvo ali niti vlast niti oporba ta pitanja ne otvara jer oporba se normalno nada ako dođe na vlast će biti u mogućnosti iskorištavati stanje koje postoji (recimo HRT).

Država je postala isključivo servis banaka i postojeće ekonomske elite ona nema svoje interese u toj priči. Jedan od sugornika u emisiju je naglasio zašto bi banke riskirale sa poduzetnicima kad im je država zagarantirana mušterija koja plaća vanserijske kamate.
Jedini razlog završavanja pregovora sa EU i ulazak u EU pritisak banaka na političare. Time će banke dobiti još slobodnije ruke za manipulaciju na našem tržištu.
Banke će taj svoj novi položaj iskorištavati (kao što rade i sada) ne samo za sebe već i druge interesne skupine (korporacije) s kojima su povezane.
Mislim da je to jedini razlog ulaska RH u EU.

Mjenjati stanje se ne može jer nema interesa niti volje od građana a bogami ni politike. Jedno je pričati o promjenama a onda izaći na izbore i prije toga napraviti računicu za koga se više isplati glasati.
Koliko su se građani spremni toga odreći, ničega a željeli bi promjenu, kako je to moguče?

Imamo autoceste, ribu i vodu kao nacionalno bogatstvo a koristiti se bilo čime od toga u svakodnevnom životu je luksuz. Koji je to paradoks. Negdje litra nafte dođe kao ovdje litra vode a njih smatramo zaostalima. Sad je i njima došla demokracija da ih naući da to tako ne ide. Tvoje nacionalno bogatstvo mora doći tebe kao i mene. Ako to jest globalizacija mi smo davno globalizirani.

Meni se je HSLS pokazo uz HSS kao najnevjerodostojnija stranka na sceni i trebaju proći godine da bi izgubljeni ugled (koji se nadam da su ga nekad imali) vratili.

Prava snaga u regionalnim strankama koje bi trebale odbaciti koketiranje ljevo ili desno i isključivo brinuti o intersima svoje regije.
Kad se isljuči ustaši/partizani propaganda i izbaci vjera iz politke mi ustvari nemamo ljevice niti desnice.
Ustvari naše sve stranke prema građanima imaju ljevu socijalnu (unutarnja) politiku, vanjska i ekonomska politika je neoliberalna.
I naravno logičan zaključak jest mi nemamo desno orijentiranu politku (treba uzeti u obzir da negdje ljevica je u biti ono što bi kod nas bila desnica ili negdje su zeleni ono što bi kod nas desnica).[/quote]

Dalo bi se dosta toga dodati, ali nema se što mijenjati u ovom postu, po osobnom mišljenju. Rep+

[quote=“Bugi”]Mulac koji je sretan što se sve stišalo, inače bi ga netko dobro isprebijao (mada sumnjam da već nije). Za nekakve revolucije treba osoba sa stavom, samopouzdanjem i hrabrošću. Nešto tipa Mamić u sportu a ne mamin sin.
Uostalom i da ima sve to, gdje mu znanje, neće nam valjda državu voditi srednjoškolac.[/quote]

U manirama slavnog teniskog komentatora - uf.
Može mu se prigovorit puno toga, ali barem otvara neke teme o kojima svi ostali šute.

[quote=“Bugi”]Mulac koji je sretan što se sve stišalo, inače bi ga netko dobro isprebijao (mada sumnjam da već nije). Za nekakve revolucije treba osoba sa stavom, samopouzdanjem i hrabrošću. Nešto tipa Mamić u sportu a ne mamin sin.
Uostalom i da ima sve to, gdje mu znanje, neće nam valjda državu voditi srednjoškolac.[/quote]

U kakvom nam je stanju država izgleda da su nas dosad vodili ljudi sa završena 4 razreda osnovne škole. :doki:

Nemamo ključni potencijal, a to su ljudi.
Znam da je nepopularno, ali evo ja ću to prvi reći: Hrvati su nesposobna gomila. Meni je napokon neugodno nekome se izjasniti kao Hrvat. Dugo nisam to sebi želio priznati, međutim činjenicu su jasne. Nemojmo se zavaravati; upravo ovakvu vlast su izabrali Hrvati, u ovakvo stanje nas nije dovela ni EU, ni Srbi ni komunisti, ni ova ni ona strancka - već smo si to napravili upravo sami.
Otkad sam se pomirio s tim puno mi je lakše - ja više nikakve iluzije ne gajim.

Ljudi pa mi smo osudjeni na propast. Vlast je odnjela Hrvatsku u propast?
Da nebi. Mi smo je sami odnjeli, jedinos to vidimo su crvo i plavo, ustase i partizani, lijeo i desno, crno i bijelo.

A nazalost nijedno od toga ne valja. A sto onaj HSP? Toliko su gladni da misle da ce onih 40% koji nisu za EU glasat za njih? Kaze tip na spotu da cemo mi sami odabirat kako cemo voditi industriju, pa to je najveci problem, mi sami nesmijemo nista odabirat jer mi sami (vlast) krademo sami sebe.

Eto na izbore je bolje ne izac, opcije su nikakve, HDZ/SDP zlo mi je od svih njih, a trecih nema.

[quote=“Riba”]Nemamo ključni potencijal, a to su ljudi.
Znam da je nepopularno, ali evo ja ću to prvi reći: Hrvati su nesposobna gomila. Meni je napokon neugodno nekome se izjasniti kao Hrvat. Dugo nisam to sebi želio priznati, međutim činjenicu su jasne. Nemojmo se zavaravati; upravo ovakvu vlast su izabrali Hrvati, u ovakvo stanje nas nije dovela ni EU, ni Srbi ni komunisti, ni ova ni ona strancka - već smo si to napravili upravo sami.
Otkad sam se pomirio s tim puno mi je lakše - ja više nikakve iluzije ne gajim.[/quote]

Jbg ja sam to javno govorio i konstantno upadao u sulude diskusije i osobne napade i onda sam odustao. Ali ne mogu reći da mi je neugodno reći da sam Hrvat nije i nikada neće, čak nsuprotno tome vrlo ponosno se izjasnim kao Hrvat I svoju djecu učim tome, da budu ponosni na sebe, na sebe kao Hrvate i na svoju domovinu.

S ostatkom posta se slažem i dodao bih još da smo vrlo jalan narod pa tako gledamo kako će tko koga uništiti i “podetnutmu kajlu” umjesto da si međusobno pomažemo.

Svi tražimo mlade i pametne, namjerno naglašavam pametne, a ne školovane, a kad se netko pojavi odmah na njega drvljem i kamenjem, da šta on zna, on hoće samo sebi u džep stavit, itd. itd.

@sljaker, vidi vraga ja ponosan na sebe i domovinu i tako odgajam djecu, a spadam pod one koji bi sebe nazvali ljevičarima.

mislim da nisi u dodiru sa stvarnošću. tvoje stavove dijele većinom neobrazovani dvadesetogodišnjaci iz predgrađa koji vole pohodit nogometne utakmice i tamo se goli do pasa prolijevat pivom i neartikulirano urlikat. :doki:

Od početnog posta potpisujem sve, uz napomenu o “katolička” u

Vjera treba biti osobna stvar svakog pojedinca, i vjera i crkva trebaju biti odvojene od države.
Pretpostavljam da si pod “katolička” mislio na katolički sustav vrijednosti. To da.[/QUOTE]

Nikako. Ako moraš biti jeben, trebaš se namjestiti kako ti je najugodnije.
Zato sam za ulazak u EU.
Ako ćemo biti (a već jesmo) poslušne sluge Europske unije, i ako će hrvatskom politikom i gospodarstvom upravljati netko izvana (a tako već je), manje će boljeti ako budemo dio te EU nego ako budemo samo njihova kolonija.

O da, imali su ugled, naročito u vrijeme kada je HSLS vodio Vlado Gotovac. Nakon što je Budiša istjerao Gotovca iz stranke i preuzeo vlast u stranci (Gotovac je bio protiv toga da HSLS postane poslušni HDZ-ov koalicijski partner, za što se zalagao Budiša), HSLS se od snažne treće stranke postupno pretvorio u veliku nulu.

Istarski IDS je najjača regionalna stranka u Hrvatskoj. Uvjerljivo su pobijedili na svim izborima na koje su izašli. U Istri od samog početka imaju većinu. Nikad u Hrvatski sabor nije ušao zastupnik iz Istre koji nije član IDS-a.
Izbore dobivaju time što neprekidno izazivaju sukobe sa HDZ-om i predstavljaju se kao jedina zaštita od HDZ-ovog zla. A golem broj ljudi u Istri ne shvaća da je IDS puno veće zlo od HDZ-a. Šačica mafijaša koji čine vrh IDS-a su puno više opljačkali Istru nego što bi to HDZ mogao učiniti.
Evo ti, pročitaj na primjer ovdje
http://www.labin.info/1,7355,bruno-langer-sanader-i-jakovcic-bili-su-hypo-braca-!-.aspx
što je “regionalna stranka”. Vrijedi pažljivo pročitati da se dobije barem približna predodžba o tome što je IDS.

Za IDS znam jer sam 11 godina živio pod njihovom vlašću.
Kako je sa HDSSB-om u Slavoniji, ne znam, ali ako su regionalne stranke veće zlo od HDZ-a - ne hvala.

To je slika kako desnicu prikazuju naši mediji.

A nakon toga svi zajedno idemo mlatiti mlade jugonostalgičare i popišat se na njih. :wink:

Mislim, po kojem osnovu se osjećaš pozvan uopće primirisati u ovu temu? :zub:

[quote=“gambo”]Nikad u Hrvatski sabor nije ušao zastupnik iz Istre koji nije član IDS-a.
[/quote]

ooo, kako ne: nevio šetić, marino golob, milan meden, lino červar - svi hdz.

[quote=“gambo”]
To je slika kako desnicu prikazuju naši mediji.[/quote]

pa prilično je točna ta slika.

Naravno da sam mislio na katolički sustav vrijednosti. Ne mislim da kardinal treba biti kancelar, ne brini. :smiley:

HSLS je, još gore, tada bio snažna druga stranka. SDP se još uvijek u to vrijeme nije usuđivao pojaviti na danjem svijetlu.

[quote=“gambo”]Istarski IDS je najjača regionalna stranka u Hrvatskoj. Uvjerljivo su pobijedili na svim izborima na koje su izašli. U Istri od samog početka imaju većinu. Nikad u Hrvatski sabor nije ušao zastupnik iz Istre koji nije član IDS-a.
Izbore dobivaju time što neprekidno izazivaju sukobe sa HDZ-om i predstavljaju se kao jedina zaštita od HDZ-ovog zla. A golem broj ljudi u Istri ne shvaća da je IDS puno veće zlo od HDZ-a. Šačica mafijaša koji čine vrh IDS-a su puno više opljačkali Istru nego što bi to HDZ mogao učiniti.
Evo ti, pročitaj na primjer ovdje
http://www.labin.info/1,7355,bruno-langer-sanader-i-jakovcic-bili-su-hypo-braca-!-.aspx
što je “regionalna stranka”. Vrijedi pažljivo pročitati da se dobije barem približna predodžba o tome što je IDS.[/quote]

O, da, istina.

[quote=“Sljaker”]
Mislim, po kojem osnovu se osjećaš pozvan uopće primirisati u ovu temu? :zub:[/quote]

po osnovu toga šta sam član ovog foruma.

Po ovom mora sigurnu barem jedan zastupnik biti u saboru koji nije iz IDS a da dolazi iz istre;

http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=98

[quote=“Riba”]Nemamo ključni potencijal, a to su ljudi.
Otkad sam se pomirio s tim puno mi je lakše - ja više nikakve iluzije ne gajim.[/quote]

Ovo rijetko gdje vidim i cujem, ali to je nas najveci problem. Mi gledamo na vlast, stranke i ljude koji su na vlasti, kao na nekog tko nas je dosao opljackat ili prevarit.

Pa to nisu oni, to smo mi, oni su mi!!! Mi smo ih izabrali izmedju sebe, i oni predstavljaju nas… Nisu oni dosli od nekud i pokrali nas, mi smo ih izabrali i dali im tu sansu…

Najgore je distancirati se od politike… Puno puta cujem da ljude ne zanima politika, i da ne zele nista o tome znati jer su to samo lopovi… E pa ako se netko ne zeli mijesati u politiku, znati nista o tome i glasovati, onda jednostavno nema pravo sutra sra* da nema posla, da nas politicari kradu, da mi itako ne mozemo nista…

Dok se ne promijeni mentalitet ljudi, dok ne prestanemo razmisljati o politicari kao o njima, a ne kao o nama svima, kad prestanemo krivit njih za svo zlo i preuzmemo odgovornost za to sto smo ih izabrali, biti ce potpuno svejedno tko ce biti na celu ove zemlje…

nazalost…

Pa zar doista mislite da smo toliko posrani da ovakve političke stranke doista odražavaju nekakvog prosječnog Hrvata?

Recimo, krug ljudi u kojem se krećem (napominjem da je dosta širok) nisu ni ljenčine ni zadojeni medijima, a bogami niti ekstremistički neokomunisti. Svi imaju isti problem: nitko ne zastupa njihove stavove pa ne izlaze na izbore još od devedesetih. Što je najgore, u realnom životu takve ljude susrećem relativno često, a ovog “prosječnog” Hrvata skoro pa nikad…

Dečki, 40 % građana Hrvatske je sponzorirano: što činjenjem Vlade (subvencije za neposijane hektare, mirovine, subvencije kredita, legalizacija nekretnina, protekcije poput prodaje državnih sirovina poput drva okorjelim neplatišama, costa nostra stranačke mreže, …), što namjernim nečinjenjem vlade (plavi dizel, nerad inspektora, neutjerivanje poreznih dugovanja, …).

Dakle, 40 % građana Hrvatske ZNA da ako veliki lopovi ne dođu na vlast, niti mali lopovi neće moći krasti.

Zato je SDP vrlo oprezan i vrlo glasan u svome stranačkom programu gdje naglašavaju da nikakvih rezova niti gubitaka prava neće biti. Pa nisu ludi!

Logika je izuzetno jednostavna i vidi se u Grčkoj: Grčka je pred bankrotom, ali mali lopovi (narod) i dalje ne želi početi plaćati poreze i prestati živjeti na tuđi račun.

Ne postoji “hrvatski smjer” - hrvatski smjer je smjer koji je izabrao veliki dio građana. I mi čvrsto kročimo tim smjerom.

Vdim da se zagovara katolička Hrvatska.
U zadnje vrijeme mogu samo reći da se treba bojati uplitanja vjere u politiku.

Katoličanstvo u HR postoji u tragovima. Sve one vrijednosti koje bi trebale krasiti vjernika su nestale. Na oltaru se propovjeda jedno, radi se drugo.
Odlasci na misu nisu odlasci na molitvu nego modne revije.
Strah, licemjerje, nerazumijevanje, oholost i bahatost, osvetoljubivost.

Etika + moral
Ljudskost + razumijevanje
Tolerancija + suživot

Međutim, jučerašnji kratki razgovor s jednom osobom mi ostavlja nadu da nije sve tako crno i da ima nade za nas.

Kako rekoh, da, osobno zagovoram katolički sustav vrijednosti, između ostalog. Naime, u današnjem svijetu još nisam pronašao niti jedan sustav vrijednosti koji bi i približno odgovarao mojim osobnim stavovima osim katoličkog.

Međutim, kako već rekoh, to su moji osobni stavovi i ne moraju se u cijelosti podudarati s nečijim drugim stavovima. Osim toga, borio sam se za pluralizaciju pa je onda i podržavam. U prijevodu, može se razgovarati o bilo kojoj temi…

Nakana ovoe teme je bila u dubokom uvjerenju da puno Hrvata ima slična (ne identična) stajališta te da ih baš nitko ne zastupa. Također, namjera nije bila da se bodu razni opasni ekstremisti, nego rasprava takvih Hrvata (koje nitko ne zastupa) o mogućnostima ipak-utjecaja.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja