Html forma option u phpu

Kad se korisnik logira na stranicu ispisuju se svi podaci iz baze o njemu u obliku forme… Znam kako ispisati ove jednostavne podatke koji su , ali problem je što imam padajući izbornik sa popisom županija i onda bi u tom izborniku trebala biti označena korisnikova županija, ali to mi nikako ne uspijeva… Znam kreirati padajući izbornik iz podataka koji su u bazi, ali nikako mi ne uspijeva označiti korisnikovu županiju. Tada sam probao u php-u dodati još jednu liniju u taj padajući izbornik i napraviti da ona bude označena (selected=“selected”), ali ne uspijevam označiti ni nju (doda se u izbornik, ali nije označena), pa da postavim pitanje gdje griješim?
Ovo je ta dodatna linija koju dodam na kraj, ali ne mogu napraviti da bude označena.

U htmlu mi radi ovaj selected, ali u phpu ne, stvarno neznam di griješim, pa molim pomoć.

Ispričavam se na zbunjevitom opisu, tek sam početnik i ovo su neki školski zadaci preko kojih nastojim naučiti php.

nabrzinu napisano, trebalo bi raditi.

nabrzinu napisano, trebalo bi raditi.

Ne radi mi tako, u ovom slučaju mi slektira zadnju županiju iz niza.

Ma je ne znam jel sam glup ili šta… Probao sam ovo tvoje kao posebnu stranicu i radi mi sad to ocu stavit u ovo svoje al nikak da proradi…
Razlika je u tome što ja čitam ove podatke iz baze i opet mi svaki put selektira prvu zupaniju, evo moj kod, pa ako imas vremena da mi kazes di grijesim, zajebavam se s time vec dosta vremena…

Aha vidim da je tvoj kod bogami isti kao moj. Probaj otvoriti source code mozda ima negdje u htmlu erorr :wink:

eto meni radi, samo si postavi sve sa klasama i sve sa sqlom ;9

eto meni radi, samo si postavi sve sa klasama i sve sa sqlom ;9

Puno hvala, radi meni sad. Ocito kaj mi je bilo krivo su ovi “” u liniji
[php]echo “<option value=”".$red[‘id’]."" “.$selected.”>".$red[‘ime’]."\n";[/php]

Isto tako, do sada nisam znao za ovaj način zapisivanja vrijednosti u varijablu, gdje se ispituje neki uvjet
[php] $selected = $user[‘zupanija’] == $red[‘id’] ? " SELECTED" : " ";[/php]

Sve u svemu, puno hvala… i da javit cu se uskoro sa novim pitanjima :slight_smile:

[quote=“trokut”]Puno hvala, radi meni sad. Ocito kaj mi je bilo krivo su ovi “” u liniji
[php]echo “<option value=”".$red[‘id’]."" “.$selected.”>".$red[‘ime’]."\n";[/php]

Isto tako, do sada nisam znao za ovaj način zapisivanja vrijednosti u varijablu, gdje se ispituje neki uvjet

Sve u svemu, puno hvala… i da javit cu se uskoro sa novim pitanjima :)[/quote]

" stavljas kada imas echo " " i zelis da ispadne ". znaci ako zelis dolar znak stavis $ etc :slight_smile:

ovo ti je isto kao:

[php]$selected = $something operator $something ? true : false;

if($something operator $something) {
true
}else {
false
}

:smiley:
[/php]

[quote=“jojo”]
ovo ti je isto kao:

[php]$selected = $something operator $something ? true : false;

if($something operator $something) {
$selected = true;
}else {
$selected = false;
}

:smiley:
[/php][/quote]

Mali ispravak. :wink:

ma dobro, kuži što zelim reci :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja