.html radi .php ne

Ovako, kad uploadam index.php u root ne radi mi preko preglednika, ali kad uploadam index.html e onda učita, u čemu može biti problem.
Sjat sam tek kupio i vjerojatno je to negdje podešeno na sajtu ili server. Gdje da tražim?

Našao sam neki file web.config, jel možda tu što problem

To je IIS7, a index.php je u listi default dokumenata.
Jedino još trebaš provjeriti da li je PHP uključen.

A gdje to mogu provjeriti?

Napravi test.php i upiši unutra <?php phpinfo() ?> pa probaj otvorit kroz browser.

Neće…
Drugo pitanje, vidim u tom sajtu koji je spremljen kao .shtml kod koji služi kao include,

Meni ni taj kod ne radi kada spremim file kao .html
Čudno, ne znam što znači ovo s ispred html.

shtml je dinamički html, evo dva linka u kojime piše nešto o tome, neće radit ako promijeniš u html

i ovo što ram napisao probaj dodat ; <?php phpinfo(); ?>
trebalo bi radit i bez toga, ali… nedavno naletio na jedan server gdje php nije baš najbolje radio bez toga

Si ti opće siguran da je u pitanju php sajt/php hosting?

[quote=“sime_zd”]Neće…
Drugo pitanje, vidim u tom sajtu koji je spremljen kao .shtml kod koji služi kao include,

Meni ni taj kod ne radi kada spremim file kao .html
Čudno, ne znam što znači ovo s ispred html.[/quote]

Ako si mene pitao za .shtml a nisi dobio suvisli odgovor, to je zato jer nisam shvatio što pitaš. Ja sam mislio na nešto drugo. :rolleyes:

Datoteke s nastavkom .shtml koriste SSI (Server Side Include) za includanje vanjskih datoteka: headera, navigacije i sličnog.
Ima i još nekih manje korištenih mogućnosti.

Da bi includanje radilo, server mora imati podršku za SSI i nastavak fajla mora biti .shtml ili .sht (s je oznaka za SSI).
Ako je nastavak .html - neće i ne može raditi (osim ako nešto ne skemijaš sa postavkama servera)
BTW i error stranice su najćešće tipa 404.shtml

Ako želiš prevesti shtml u php…

1. Sve “#include virtual” i “#include file” zamijeniti odgovarajućim PHP tagovima
    Najvjerojatnije nećeš naći #exec, #echo i slične tagove.

2. Nastavke .shtml zamijeniti sa .php
    I u nazivima datoteka i u linkovima.

3. U .htaccessu podesiti da se svi zahtjevi za .shtml fajlovima preusmjere na .php fajlove istog imena
    Ako nemaš .htaccess nego web.config, s tim se na snalazim. :neznam:

Provjeri na kojoj platformi je server Linux ili Windows.

Skužio sam sve. Odlučio sam se za novu varijantu, php pa redirekcije, sve na novi server. Hvala!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja