HTML registracija korisnika

Pozdrav,

želim napraviti web stranicu u HTML-u, ali želim da mi se korisnici mogu registrirati? Može li se to i ako može koji je način? I naravno, nakon registracije, korisnici bi vidjeli dodatni sadržaj koji neregistrirani nebi.

Hvala

Nisam baš neki u tome ali mislim da jedino php to moze nikako sa html jel php stvara html. Možda bi najlaksi put bio uzet vec neki gotov system pa ga malo pregledat i slozit kak ti pase

Registraciju korisnike ćeš morati izvesti u php+mysql . Postoji mnogo tutorijala o tome i na hrvatskom i na engleskom jeziku.

znam, php+mysql…mislio sam da nekim čudom može i u html-u…a nemam vremena učit sad i php, iako je on sličan c-u, kojeg manje više znam, ali php mi ne ulazi u glavu…imaš neki link možda od tutorijala, kvalitetni, a teško “googljiv”?

Ako želiš da sadržaj mogu vidjeti samo registrirani korisnici, možeš to i bez php-a, tako da zaštitiš željeni folder sa passwordom, ali se korisnici neće moći automatski registrirat, nego ćeš im ti morati ručno poslati username i password.

Evo ti uputstva (jednostavno je):
Easily Password Protect a Website or Subdirectory | CSS-Tricks

…a možeš i preko cPanela:
Password protecting folders with cPanel | Arvixe Blog

Imaš dosta CMS-ova koji su zapravo gotova rješenja koja ti omogućuju jednostavnu registraciju korisnika, njihovo hendlanje, objavljivanje članaka, komentiranje i sve to. Pogledaj malo: Wordpress, Drupal, Joomla…

[quote=“Igor_K”]Ako želiš da sadržaj mogu vidjeti samo registrirani korisnici, možeš to i bez php-a, tako da zaštitiš željeni folder sa passwordom, ali se korisnici neće moći automatski registrirat, nego ćeš im ti morati ručno poslati username i password.

Evo ti uputstva (jednostavno je):
Easily Password Protect a Website or Subdirectory | CSS-Tricks

…a možeš i preko cPanela:
Password protecting folders with cPanel | Arvixe Blog[/quote]

Fantastično, nije mi bitno, možda čak i bolje da ih ja registriram. Hvala ti puno!

Radio sam s Joomlom, super je, al nekako želim da ova stranica bude 100% moja, ako me razumiješ! Hvala svejedno

Zasto komplikovati,ako radis uradi kako treba :slight_smile:

Register/Login - PHP i MySQL Tutorial | Kroativ

phpacademy - YouTube

[quote=“belmo996”]Zasto komplikovati,ako radis uradi kako treba :slight_smile:

Register/Login - PHP i MySQL Tutorial | Kroativ[/quote]

Hvala ti, nisam znao za ovu stranicu, jako korisno! :smiley: