html5 & css3 &?

Poštovanje!

Ispricavam se ak sam na krivoj temi ali novi sam na forumu i neznam
gdje se točno šta nalazi :stuck_out_tongue:

Naime, ja bi htio napravit jednostavnu web stranicu poput mojkvart.hr .
Potrebno je da se mogu ulogirati ja a i korisnici , a korisnici jedino
što bi radili je unos i izmjena svojih podataka (ime, prezime itd. (text)
… eventualno jos koja slika). S čime je najbolje krenuti ?
tj. jel postoji gotovi template koji bi ovo radio (moze biti free ali nije nuzno) ?

znam osnove html5 i css3 pa sad me zanima jel trebam se sada bacit
na php i mysql ili je mozda bolje rijesit to rijesit na drugi nacin ?

Login i registraciju sredis preko PHP i MySQL baze…ako hoces neko gotovo rjesenje uzmi si neki CMS poput wordpressa ili joomla :slight_smile:

Sve zavisi od tvojih potreba i interesovanja :slight_smile: Ako si odredio neki vremenski rok do kada želiš da završiš to (i ako je taj vremenski rok mali), onda uzmi neko gotovo rešnje poput WP sa nekim pluginom ako želiš i oglase na sajtu na primer (kao na toj stranici koju si dao).

Sa druge strane, ako te interesuju pomenuti jezici, i želih da ih naučiš, a ne žuri ti se, radi taj sajt polako i uz put vežbaj. Ovo bih barem ja izabrao :slight_smile:

[quote=“ZeroTech”]Sve zavisi od tvojih potreba i interesovanja :slight_smile: Ako si odredio neki vremenski rok do kada želiš da završiš to (i ako je taj vremenski rok mali), onda uzmi neko gotovo rešnje poput WP sa nekim pluginom ako želiš i oglase na sajtu na primer (kao na toj stranici koju si dao).

Sa druge strane, ako te interesuju pomenuti jezici, i želih da ih naučiš, a ne žuri ti se, radi taj sajt polako i uz put vežbaj. Ovo bih barem ja izabrao :)[/quote]

nisam odredio nikakav vremenski rok al najgore mi je krenuti od pocetka :stuck_out_tongue:
pa bi mi bilo idealno ako ima vec gotov template pa da ga ja samo podesim
sebi :slight_smile:

uglavnom , html i css znam srediti ali me muci ta registracija korisnika i kako/što napravit
najlakse da oni sami mogu pisati nesto (svoje ime , prezime itd) po stranici ?
koji programski jezik ? nije problem krenut otpocetka al trebam znati sta da
krenem otpocetka ucit :stuck_out_tongue: jel dovoljan my sql i php ? javascript ? jel postoji laksa varijanta ?
treba mi neka uputa :slight_smile:

Ako nikad prije nisi radio login preko PHP+mySQL onda niti nemoj sad, jer za naučit solidno PHP i mySQL treba godina dana, inače će ti možda i radit kod ali pitanje kako i sa kojim stupnjem sigurnosti. Za tebe su idealni Joomla ili Wordpress sa nekim dodacima.

Za skužit wordpress/joomlu ti treba puno manje vremena i nije nužno neko naprednije prtljanje po kodu a rezultat je poprilično zadovoljavajuć.

Pozdrav

Na Internet možeš pronaći već gotove Web predloške, pa pre-raditi po svojoj ideju i mogućim željama, no moraš poznavati tehnologije u kojima radiš (HTML5, CSS3, jQuery, PHP, MySQL…).

Također, danas postoje i CMS sustavi, koji nam olakšavaju rad. :slight_smile:

A imas i na YT gotove tutoriale :slight_smile: pokusaj sa ovime :slight_smile: Register/Login - PHP i MySQL Tutorial | Kroativ

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja