Http://no1tutorials.net

Znam da ima more ovakvih stranica, ali eto ja pokusavam biti sto jednostavniji tako da i laici mogu nesto napraviti sa svojim kompom, a da to nije samo igranje igara. Napisite sto mislite o stranici! Stara je tek desetak dana, tako da je ovo sto je sad na njoj samo pocetak…
Link: http://no1tutorials.net

Zašto me podsjeća na sajtove iz 1999?!

minus:
-dizajn
-koncept

plus:
-ideja

Mozda i podsjeca, ali pucam na jednostavnost… Moglo je to izgledati puno bolje, ali eto. Cekam kontruktivne prijedloge sto da promijenim ako ne valja

Meni osobno ne odgovara žuti font jer imam problema sa čitanjem. Nemogu duže zuriti u takav tekst. Al to je možda problem do mene jer imam problema sa kričavim bojama

Na tamnplavu pozadinu mozes stavit bijeli,cyan ili zuti font. Sve drugo je tesko citljivo

Khm, jelte… možda boja pozadine nije dobro odabrana? :zub:

Koja je tvoja ciljana skupina? (osim ljudi odličnog vida i visoke tolerancije na plavo-žutu kombinaciju boja)

[quote=“trnac”]Khm, jelte… možda boja pozadine nije dobro odabrana? :zub:

Koja je tvoja ciljana skupina? (osim ljudi odličnog vida i visoke tolerancije na plavo-žutu kombinaciju boja)[/quote]

:bljesak: osim boldanih, cilj su mi svi oni koji imaju problema sa koristenjem PC-a i koji bi htjeli napraviti na njemu jos nesto osim igranja igrica i koristenja Facebooka

Evo, malo sam izmijenio pozadinu i stavio bijela slova… Valjda je sad bolje…

Jezuš i Marija…

Zar je tako teško ići utabanim stazama web slonova i staviti tamna slova na svijetlu pozadinu?

[quote=“trnac”]Jezuš i Marija…

Zar je tako teško ići utabanim stazama web slonova i staviti tamna slova na svijetlu pozadinu?[/quote]

Da, vec vidjeno i dosadno

Sad sam probao i na crnoj bi mi površini najviše odgovaralo #cccccc (lakše za oko).
Ova bijela boja isto previše lupa u oči (veliki kontrast).
Il ako ostavljaš bijelu probaj sa #f5f5f5

Uploadao sam sasvim novu shemu boja, pa pogledajte ako zelite. Svijetla pozadina i crna slova. Istina je da izgleda puno ozbiljnije

Ovo je 100 put bolje, al nebi koristio italic.
I add by google bi stavio istu boju kao menu

[quote=“webjumfer”]Ovo je 100 put bolje, al nebi koristio italic.
I add by google bi stavio istu boju kao menu[/quote]

Hvala na savjetima. Popravljeno, e sad to vec na nesto lici :wink:

Ja obično koristim širinu browsera 1200. Pri toj širini, iza onog velikog ružnog zaglavlja izviruje “es forum”. Tek kad povećam prozor vidim cijeli natpis.
Klik na zaglavlje foruma ne vodi na home stranicu, kao što je to drugdje.

Na dnu, slovo “B” vodi na
http://no1tutorials.net/index.html
a ostatak teksta na

[HTML]

          Best PC tutorials - No. 1 Tutorials </p[/HTML]

BTW mora li kod izgledati baš ovako?

[HTML]Link page.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avoid situations as in pictures above ![/HTML]

To ti je tako kad radiš sajt u WYSIWYG editoru, sajt izgleda zastarjelo, odabir boja katastrofa, fali neki gradient i prelazi, nemogu naći ništa što mi se sviđa vezano za design, kod još veća katastrofa (html) bez ljutnje, ali ovo ko da je napravljeno za 2min
logo napravljen u photoshopu ili nečemu za 30-tak sekundi koji se nikako ne uklapa u stranicu, negdje imaš previše razmaka između slova (vertikalno), negdje premalo, ovo na contact di je svjetlo siva pozadina i žuta slova je svoj biser, ne sviđa mi se tu su i adsi totalno drukčije boje od sajta, sve je nekako prekockasto, eto toliko, uglavnom nije baš dobro…

Ideja je ok. NA tvojem mjestu bi koristio wordpress i koncentrirao bih se na količinu i kvalitetu tutorijala…

Hvala na konstruktivnim savjetima, probati cu sa wordpressom. Vecini ljudi je to jednostavno, a meni je wordpress kompliciraniji nego raditi obicnu stranicu. Mozda je to cudno, ali to je tako kod mene

Pročitaj neki tutorijal za wordpress.