Http://www.moji-serveri.com

http://www.moji-serveri.com

To je novi projekt jedne od članica grupe na kojem se radilo za vrijeme godišnjih. U principu, sve je gotovo osim:
-treba dodati engleski prijevod pravila
-treba riješiti neka JS upozorenja na statičnim stranicama
-treba prilagoditi cijeli web standardu koji izaberemo (u principu, navijam za XHTML transitional jer moramo imati _blank linkove)

Korištene tehnologije:
-ASP.NET 4
-MS SQL 2008
-JS (jQuery)
-LLBL gen pro

Uz napomenu da se namjerno htjelo biti dizajnerski drugačiji od konkurencije u svijetu, molim detaljno razapinjanje.

P.S. Moram priznati da se čudno osjećam - već par godina nisam davao neki web na recenziju, a stare pljuvačke ekipe više nema ovdje… :frowning:

Prvi dojam…
Na osnovu naziva domene sam pomislio da se radi o drugačijoj usluzi, monitoring ili sl.
Djeluje pomalo nedovršeno za recenziju.
Navigacija: treba tražiti kako se vratiti na početnu, nejasno čemu služe ikone sa desne strane. Možda logi-in box za stare korisnike na naslovnici, da odma vide čime raspolažu…
Pretraživanje: Neke stavke nisu baš korisne kad se mora upisati točan RAM ili sl. jer daju manje rezultata, mislim da je raspon bitniji…

Hvala.

Dakle:
-naziv domene je dio cijelog novog centraliziranog sustava (npr. web za podršku je na
http://www.moja-podrska.com
), koji će koristiti sve članice grupe i partneri
-klikom na logo otvara se početna. Misliš da bi trebalo dodati i poseban link/ikonu?
-u pretraživanju su navedene sve komponente u svim serverima iz ponude. Ne kužim baš što si htio reći…
-bedževi s desne strane služe za odlazak na druge specijalizirane webove koji će biti napravljeni u tom novom sustavu. Dok ne budu gotovi, vodit će na te cjeline na Vogonu.

Usput, najviše kritika testera je do sad dolazilo na design, npr. da je primjereniji trgovini igračkama :). Ustvari, ili im se jako sviđa ili im se uopće ne sviđa. Ja osobno smatram da je sadržaj najbitniji, kao i to da su cijene doista svjetske, ali interesira me što mislite?

Meni logo djeluje malo neozbiljno (možda da bude u manje boja i u samo jednom fontu), ali sve ostalo mi je u redu. :slight_smile:

Hvala.

Logo predstavlja 6 webova novog sustava, od kojih će svaki biti u drugoj boji (npr. ovaj je u ljubičastoj, a podrška u plavoj itd.). Neozbiljno je namjerno :D.
Dojam previše neozbiljan?

Dizajn nije previše neozbiljan, ali fali mu jedna crta koja bi ga učinila profesionalnijim, možda osobni pristup sa slikom direkotora kao uvodna riječ ili nečiji testimonial o profesionalnosti tako da se vidi odma bez gledanja u reference…

• Skužio sam da je na logou početna stranica, no možda ne bi bilo loše i da piše, možda navigacijska traka nekakva…

• Bedževima sa strane bi također dobro došao natpis gdje vode - mislim da je brza navigacija bitnija od dizajna na ovakvom siteu. Ne mora striktni natpis, da se na masu način integrirati u design, npr. att.
    (to inače pogotovo iritira kod flash siteova gdje se moraš uživit u mozak dizajnera da pogodiš kako doći do nečega, češće ipak jednstavno zatvorim stranicu)

• Recimo da mi treba OKO 12 GB RAM-a, moram pretraživati sa 8, sa 12 i sa 16 što su tri pretraživanja umjesto da u samo jednom pretraživanju upišem raspon od 8 do 16, pa usporedim… na to sam mislio :wink:

Po mom mišljenu stranica bi imala veliki potencijal kada bi se prezentirala na ozbiljan i profesionalan način.

Prezentacija na sadašnji način daje dojam korisniku da je ovo igra nekih srednjoškolaca koji nemaju ama baš nimalo ukusu(iako se o ukusima ne raspravlja).

Mislim da bi bilo dobro da održite doslijednost u designu za cijeli network vaših usluga. Pogledaj za primjer:
http://www.fuelbrandnetwork.com/

Iako se mijenja samo boja logotipa i to u jednom detalju sve ostalo je isto tako da još uvijek imaš dojam da si na stranicama istog networka iako je na svakoj podstranici drugčiji color scheme. Što se tiće linkova i headera.

Nadam se da je ovo mišljenje bilo konstruktivno. Kao što rekoh IMNHO stranica ima potencijala ali uz puno ozbiljniji i profesionalniji look and feel nego što je to sad.

[quote=“Ibiza”]Dizajn nije previše neozbiljan, ali fali mu jedna crta koja bi ga učinila profesionalnijim, možda osobni pristup sa slikom direkotora kao uvodna riječ ili nečiji testimonial o profesionalnosti tako da se vidi odma bez gledanja u reference…

• Skužio sam da je na logou početna stranica, no možda ne bi bilo loše i da piše, možda navigacijska traka nekakva…

• Bedževima sa strane bi također dobro došao natpis gdje vode - mislim da je brza navigacija bitnija od dizajna na ovakvom siteu. Ne mora striktni natpis, da se na masu način integrirati u design, npr. att.
    (to inače pogotovo iritira kod flash siteova gdje se moraš uživit u mozak dizajnera da pogodiš kako doći do nečega, češće ipak jednstavno zatvorim stranicu)

• Recimo da mi treba OKO 12 GB RAM-a, moram pretraživati sa 8, sa 12 i sa 16 što su tri pretraživanja umjesto da u samo jednom pretraživanju upišem raspon od 8 do 16, pa usporedim… na to sam mislio ;)[/quote]

Što se tiče designa, i očekivali smo najviše reakcija :).
Ustvari, kao što rekoh, testeri su ga ili jako voljeli ili im je bio odbojno neozbiljan. Zato sam i otvorio ovaj thread…

E, sad, namjera je bila izazvati reakciju, moram priznati. Također, željeli smo biti potpuno drugačiji od svih drugih webova ovakve tematike, a željeli smo potpuno izbjeći Flash, kao i korporativni design. Vrijeme će pokazati je li pristup bio prehrabar ili ne, ali kritike na račun logotipa ćemo već danas prodiskutirati.

Ovo oko nadopunjavanja bedževa nije loša ideja, hvala.

Što se tiče pretrage, treba znati da se serveri ne mogu nadopunjavati (npr. ne može se dodati RAM ili disk). To je ustupak koji smo morali napraviti dobavljaču kako bi dobili ove strašne cijene, dakle standardizacija. Nije isključeno da će se tako moći, ali jedino ako neki datacentar u Hrvatskoj zadovolji naš SLA (BTW, niti jedan hrvatski nije niti blizu).

Znajući to, kako bi ti riješio taj problem pretrage?

[quote=“CreatifCode”]Po mom mišljenu stranica bi imala veliki potencijal kada bi se prezentirala na ozbiljan i profesionalan način.

Prezentacija na sadašnji način daje dojam korisniku da je ovo igra nekih srednjoškolaca koji nemaju ama baš nimalo ukusu(iako se o ukusima ne raspravlja).

Mislim da bi bilo dobro da održite doslijednost u designu za cijeli network vaših usluga. Pogledaj za primjer:
http://www.fuelbrandnetwork.com/

Iako se mijenja samo boja logotipa i to u jednom detalju sve ostalo je isto tako da još uvijek imaš dojam da si na stranicama istog networka iako je na svakoj podstranici drugčiji color scheme. Što se tiće linkova i headera.

Nadam se da je ovo mišljenje bilo konstruktivno. Kao što rekoh IMNHO stranica ima potencijala ali uz puno ozbiljniji i profesionalniji look and feel nego što je to sad.[/quote]

Hvala.

Inače, cijeli network će i imati identičan look and feel, razlika će biti samo u zaštitnoj boji određene usluge.

Kako je meni design skoro pa potpuno nebitan (osima ako u pitanju nije odbojni Flash site), možda i nisam prava osoba za takve rasprave. Osobno, gledam na programsku funkcionalnost i sadržaj, ali zar dosita design može odbiti ili privući ozbiljnog klijenta? Mislim, stvarno me interesira…

[quote=“Sljaker”]Što se tiče designa, i očekivali smo najviše reakcija :).
Ustvari, kao što rekoh, testeri su ga ili jako voljeli ili im je bio odbojno neozbiljan. Zato sam i otvorio ovaj thread…[/quote]
Meni osobno nije problem u neozbiljnosti, nego u tome što mi je sve previše zbrčkano.

Ova četiri nazubljena kruga desno su šarena, ali za moje pojmove djeluju profesionalno. Google isto koristi razne boje i to je ok.

Međutim, ovo gore lijevo mi djeluje neozbiljno na negativan način. Izbor boja u šesterokutu mi je loš (nisam dizajner, ali mislim da se navedene nijanse ne slažu, posebno ne ljubičasta), a natpis “moji serveri” mi djeluje dječje, a i čudan mi je izbor s obzirom da mi serveri ne spadaju u neku zezantsku temu.

Meni osobno bi stranica izgledala puno bolje kad bi se promijenili ljubićasta meni-traka, šestorokut i natpis “moji serveri” i uskladili s ostatkom sitea.

Meni se sviđa, fali jedino onhover efekti, i da se tabovi možda malo zaokruže, da ne budu tako kockasti

[quote=“bbsantic”]Međutim, ovo gore lijevo mi djeluje neozbiljno na negativan način. Izbor boja u šesterokutu mi je loš (nisam dizajner, ali mislim da se navedene nijanse ne slažu, posebno ne ljubičasta), a natpis “moji serveri” mi djeluje dječje, a i čudan mi je izbor s obzirom da mi serveri ne spadaju u neku zezantsku temu.

Meni osobno bi stranica izgledala puno bolje kad bi se promijenili ljubićasta meni-traka, šestorokut i natpis “moji serveri” i uskladili s ostatkom sitea.[/quote]

Hvala.

Da, većina kritika ide na račun neujednačenosti logotipa i ostatka, izgleda da nisu isti stil. Kao što rekoh, o tome ćemo prodiskutirati.

S druge strane, evo i odgovora njemačkog dobavljača servera na eksplicitni upit o designu: “Logo’s and everything else looks great ! :slight_smile: Very, very fresh, and brave a little bit - please, don’t change anything.”

Dakle, il’ se sviđa il’ ne - ali reakcija postoji. :slight_smile:

Hvala.

Zaobljivanje tabova je u planu. Tj. vjerojatno ćemo izbildati vlastite tabove umjesto jQuery tabova jer su malo preteški.

Onhover je već bio implementiran pa napušten iz dva razloga: tada doista postaje prešareno i drugo, stranica je doista teška i svi zahvati moraju ići u smjeru smanjivanja KB.

To bi trebala biti poslovna/profesionalna stranica? Ako je tako onda bi i dizajn trebao biti takav. Logo je sam po sebi ružan i odvraća pozornost od onoga što je bitno. Što se tiče boja - kao da je stranica namjenjena curicama.

Kada radim stranice (dizajn) onda pronađem neku koja mi se najviše sviđa i iz nje razvijem novu. Mislim da bi ovdje pripadao “corporate” design, a logo bi trebao biti puno manji na stranici i ne tako “razigran”.

http://www.conceptfeedback.com

• može se pronaći slična stranica i vidiš što su sve ljudi prepravljali da bi dobili konačni profesionalni izgled i zašto…

[quote=“MileR”]To bi trebala biti poslovna/profesionalna stranica? Ako je tako onda bi i dizajn trebao biti takav. Logo je sam po sebi ružan i odvraća pozornost od onoga što je bitno. Što se tiče boja - kao da je stranica namjenjena curicama.

Kada radim stranice (dizajn) onda pronađem neku koja mi se najviše sviđa i iz nje razvijem novu. Mislim da bi ovdje pripadao “corporate” design, a logo bi trebao biti puno manji na stranici i ne tako “razigran”.

http://www.conceptfeedback.com

• može se pronaći slična stranica i vidiš što su sve ljudi prepravljali da bi dobili konačni profesionalni izgled i zašto…[/quote]

Hvala.

S takvim se argumentima ipak ne slažem. Osobno ne mogu smisliti korporativni design, a sav se naježim od slike servera na hosting webu (ili takvih špranci, kužiš što mislim). Hahaha, pa poslovnjaci iz mog okruženja su počeli nositi šarene čarape (i to različite za svaku nogu) uz odijelo/kravata uniformu samo jer im je pun nos uniformiranosti. :smiley:

U svakom slučaju, ovo gore je završni prijedlog designa, aplikacije, HTML-a.
Još samo treba unijeti engleski prijevod Pravila i eventualno poraditi na tabovima.

Design ostaje kakav jest, a interesira me što mislite o pojmovima kao što su usability i visibility…

O ukusima nije vrijedno raspravljati, ok…

Vaša stranica vogon.hr, sječam je se od prije cca 5-6 godina nije mjenjana u pogledu dizajna. Nema potrebe da je mjenjate ni u narednih 5-6 godina…

Dizajn ovog novog projekta mi izgleda, ma uopće mi nikako ne izgleda…

[quote=“sony”]O ukusima nije vrijedno raspravljati, ok…

Vaša stranica vogon.hr, sječam je se od prije cca 5-6 godina nije mjenjana u pogledu dizajna. Nema potrebe da je mjenjate ni u narednih 5-6 godina…

Dizajn ovog novog projekta mi izgleda, ma uopće mi nikako ne izgleda…[/quote]

Hvala.

Kao prvo, Vogon nema baš prevelike veze s ovim projektom. Ima veze utoliko jer je DB info (nositelj projekta) član naše grupe i što sam ja kao glavni administrator sudjelovao aktivno u projektu (i kombinirao godišnji u isto vrijeme :D).

Što se tiče designa, osbno mi je draže da se ljudima gadi nego da ne izazove niti kakvu reakciju. Za sada stvari stoje ovako:
Od cca 60-70 komentara, većina je oduševljena designom po raznim osnovama, veliki dio ostatka smatra da design nije bitan nego sadržaj pa ga nisu ni komentirali, a cca 5-10% njih je popljuvalo design. Dakle, svi kojima je design i najmanje bitan su reagirali, a to i jest cilj. :slight_smile:

No, ponavljam, design je 5% weba. Ostatak je sadržaj, usability, visibility, potencijal itd. Više me interesiraju komentari na takve teme…

Samo ću reći Mreža, str 59 :slight_smile:

:slight_smile:
Pretplatnik ili slobodna kupnja? Ja još ništa nisam vidio, uključujući i oglas (zezaju me pa mi kažu da gledam vlastiti posao) :D…

Pretplata.

Za znatiželjne, zavirite ovdje.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja