Humanitarna pomoc

Pozdrav,

Je li moguce da mi neko iz Zagreba moze pomoci, oko pokretanja jedne humanitarne akcije za jednu maldu osobu kojoj treba hitna pomoc za vrat i vratne probleme…,U glavnom , cura zivi u Zagrebu i bez IKAKVOG primanja je, osim sto ima prav na 800 kuna, a to ne moze ni gace da pokrije, a uopce krov nad glavom. Cura je veliki veseljak i dobrog srca, radila je i dok je bolove imala ali sad kad su je bolovi preuzeli, nema snage ni da ustane. Izvinjavam se na ovakvoj temi, ali ne znam kome i sta da se javim.

Hvala Vam unaprijed!

Hej, teško ovako jer stvarno te nitko nezna a danas muljaža na sve strane a pogotovo na tu temu. Javi se nekoj televiziji sigurno ce ti pomoci a ovako po forumima sto ce netko dati par dolara neces nista postici.

Nadam se da ces uspjeti pokrenuti to i drage volje bi htio pomoci.

1 Like

Pokusaj na https://www.gofundme.com

1 Like

Razumijem, hvala na suosjecanju.

Pozdrav ljudi

Ima li ko da zna pouzdan SMS servis za koristenje u humanitarne svrhe?

AKo ima neko jos prijedloge ili zna neki sms sistem sto bi se mogao iskoristit za donacije, bio bi vise nego zahvalan!

Ima li u Hrvatskoj organizacija poput pomozi.ba ?

Hrvati vole donirati iako nemaju para, donira se na sve strane. nadam se da nisi mislio tu na forumu da ce pare frcati, ako si mislio onda je model u startu krenuo krivo.

Ja imam jedan onak u glavi model koji bi mogao itekako pretakati novce od ovih koji imaju vise nego im treba onima kojima treba.

Samo problem je pronaci suradnike koji bi radili na njemu a da nebi uzeli ni lipe, jer cim ti imas model gdje primas donacije pa onda paltis radnike sav taj system pada u vodu, to je ujedno i razlog zasto ne doniram u tim kampanjama. Tipa poslajes sms, pare si uzme TCOM i drzava na PDV…

pa eto ako tko ima volje o tome popricati mozemo vodje javno.

DETALJI:

  1. dokumentirati primatelja donacije
  2. runati kampanju na medijima online, offline, sveposvud
  3. 24/7 imati live stream
    4. primati donacije bez placanja ikome ista

broj 3 mogu riejsiti
za broj jedan treba osoba koja ima kameru i volje da ode i snimi video
broj 2 soical gurui, ima ih ovdje na izvoz
broj 4 mission impossible jer IMO tesko ce se drzava odreci PDV-a, a i multikompanije svojeg udjela kolaca. za ovaj dio nam treba ili netko u samom vrhu HDZ-ea ili neki hebeni odvjetnik. Mozda onaj Kolausic, nesto sma naletio slike i ima image heroja.

P.S. svi koji rade na projektu trose svoje vrijeme i pri tome nemaju nikakvu materjalnu korist.
Eto pa da vidimo koliko ce se ljudi javiti.

Care, ja pitam za organizaciju popt pomozi.ba gdje se naravno sve radi dobrodusno i bez malog truna zaradjenosti nego zarade dusevne i ljudskosti. Ja ne zelim da se na forumu ovdje, barem ne preko moji postova “frca” ista. Sve radim legalno i po zakonu, tako da i ovog puta sam samo zelio da se informisem. Zao mi je ako si ti to pogresno shvatio i vidio u vidu “mazanje ociju” organizacije ili NEDO BOG da se pogatim tudjim mukama!

Ej nisi me razumio. Znam da je tvoj post dobronamjeran iako je @rdamorei napisao da te nitko ne poznaje, ja te poznaje jos od davno smo pricali na forumu tak da ja nisma pisao da ti muljas. Cak nisma ni pisao da te organizacije muljaju nego drzava i velike kompanije muljaju i uzimaju postotak od donacija. Cak i banka vjerojatno uzme neke pare kad se vrse transakcije… Prema njima sam se obracao. A tebe @Enka podrzavam kako god tvoja volja i zelja da se nekome pomogne zavrsi, a usput sam se sjetio te neke ideje koju sam imao prije kakvih pola godine…

P.S.
Mozemo i mi sami pokrenuti na twitch.tv 24/7 livestream. Na njemu mozemo vrtjeti nesto sto nemora nuzno biti video osobe kojoj se donira. osoba nek napravi paypal i ima neki racun na koji moze primat novce. Zatrazimo ovdje na forumu Social Media gurue koji imaju popularne facebook stranice neka sheraju kanal i eto lavina se pokrenula. Osobno mogu 24/7 streamat pa eto to mogu ponuditi buduci imam tu vise kanti koje se vrte 24/7 pa streamanje na twitch me nebi pretjerano vise kostalo…

P.S. neznam kako je to po zakonu, ali to je direktno doniranje osobi pa mislim da mi kao ti koji smo to pokrenuli nismo u nikakvom prekrsaju, pa ako uspe mozemo sljedeci put nekog drugog zatwitchat…

P.S.S. Vidio sma na twtchu je jedan dan bila kampanja Gamers Donate na jednom kanalu, u jednom danu skupili 100 000$, a goal je bio 10 000$

ILI ono sto ti trazis:

http://humanitarne-organizacije.croinfo.org/zagreb/

Zovi i pitaj dali zele pokrenuti akciju.

Idi direktno, nemoj gledati athene, on je puko glavnom odavno.