I Google uveo (slicne oglase poput) FB Instant Articles

Ne znam za vas, ali je meni AdSense ponudio postavku “In-article ads”, dakle da postavim kod na sve svoje stranice, a AdSense ce “pazljivo” da postavlja taj oglas unutar paragrafa mojih clanaka.

Facebookov uticaj Instant clanaka i reklama unutar njih je ocito natjerao Google na ovakvo sto, iako jedno s drugim nece imati fizickog dodira (svako ce svoje oglase prikazivati unutar svoje “mreze”)

Zanimljivo, a ujedno i s padom CPM-a na AdSense (za koje svi okrivljuju ljeto i odmore), prvi put da vidim jednu reakciju Google-a koja je prakticno “u samoodbrani”!?

Vas komentar?

1 Like

da

1 Like

Mozda

Kod mene to ima vec neko vrime…A ovakav pad nije nikad se desio, pa rpm mi je 0.12 di je klik neki dan bia i ispod 0.01

Meni za YT US poseta vec 2 meseca ne prelazi 0.01 a nekad pise i 0.00 za ceo dan :smiley:
Dok na sajtu MGID I cintent.ad nisu nikad ispod 0.07$.

Da… ja sam isto poceo cisto informativno testati MGID i vidim da ima solidan potencijal… naravno na stranicama gdje nemam AdSense (nekako mi logicno ne propitivati jel moze jedno uz drugo uz onoliku mgid golotinju)

Koliko se secam ima opcija sa kojom izbacis tu golotinju. Ili to bese za content.

Nisam htio to da skidam imajuci u vidu “naviku” da se mnogo vise klika golotinja, u odnosu na obicne sadrzaje… to sam htio provjeriti i vidim ide jako solidno!