I.O.Tur

Pozdrav momci :slight_smile:

Evo relativno sam novi u ovom svijetu web developmera pa bih vas zamolio za par krtika. Sajt nije gotov do kraja i bit će puno sadržaja koji su na pcu ali čekam da zavrsim design do kraja pa tek onda ide upload…

Inace baza je wp, te prerađena jedna njihova tema i prilagođena mojim potrebama.

Link

Bok,

Primjetio sam sljedeće:

• Header veoma lijepo napravljen
  • Ne paše mi nešto sa menu-om, nije istaknut, probaj ga centrirati.
  • Drop-down menu nije neki…
  • “Najnoviji članci” cijeli blok je uži od ostatka web stranice, ispada malo čudno. (i ima copyright :stuck_out_tongue: )
  • Pozadina blocka koji sadrži modul prijave mi je nekako ne povezan sa ostatkom web stranice
  • footer ti odstupa jedno 4-5px od dna web stranice

Eto to je moje mišljenje, vjerojatno će ti kolege reči nešto drugo, stranica je za pohvalu, štoviše sviđa mi se dizajn i ideja, samo malo poradi na dizajnu samog contenta i desnog menu-a.

Dodao bih još da bi bilo dobro da je “Registriraj se” gore desno link. Mene je potaknulo da pokušam kliknuti…
Bilo bi zgodno da je pozadina menija jedan izduženi oblak i u tom stilu izvesti drop-down. Ja ga ne bih centrirao.
Ne znam zašto svi stavljaju tako male prostore za “Tekst poruke” kad ima mjesta da se proširi.
Na stranicama s manje teksta (npr.
http://io-tur.hr/onama/jata-i-patrole/cobre/
), dno desnog stupca bježi u lijevi stupac! A i tamo gdje je na mjestu nije dobro spojen.
Forum bi trebalo prevesti.

Malo drop down menu bode oci, probaj nekako uskladit boje, ili stil samih menua kad padnu sa sajtom. Nekako mi nedovrseno djeluje. Ne znam da li je taj drop menu i na originalnom templateu tako izveden, ali mi umanjuje vrijednost sajta koji djeluje prozracno, privlacno i mislim da gadja bit izvidjaca.

I svakako stavi link na registriraj se, jer je meni isto ruka poletila gore prvo.

ps. kad vec dajes na ocjenu preradeni template, mislim da bi bilo posteno da das i link na original da ocjenimo kvalitetu preradenih dijelova, jer ovako ocjenjujemo neciji tudji rad, tj ne znamo koliki je udio tvog rada na samom sajtu.

[quote=“toom0101”]Malo drop down menu bode oci, probaj nekako uskladit boje, ili stil samih menua kad padnu sa sajtom. Nekako mi nedovrseno djeluje. Ne znam da li je taj drop menu i na originalnom templateu tako izveden, ali mi umanjuje vrijednost sajta koji djeluje prozracno, privlacno i mislim da gadja bit izvidjaca.

I svakako stavi link na registriraj se, jer je meni isto ruka poletila gore prvo.

ps. kad vec dajes na ocjenu preradeni template, mislim da bi bilo posteno da das i link na original da ocjenimo kvalitetu preradenih dijelova, jer ovako ocjenjujemo neciji tudji rad, tj ne znamo koliki je udio tvog rada na samom sajtu.[/quote]

Da … link templata nemam :stuck_out_tongue: skinut davno a folder promijenjen … potrudit cu se mozda u kodu ima neki copyright

Sto se tice slidera vjesti novih… njega moram izduzit ubiti cijeli ce bit drugaciji. Dropdown je najveći problem i takav je jer druge ideje nemam :frowning: jednostavno slično je izveden na orginalu …

Sidebar ovaj sto je u stilu old paper je prije bio bijeli kao i contejner sadržaja al mi se cinilo nekako prebijelo, pa sam promijenio u taj stil… iako i sad vidim da nije baš nešto.

Što se tiče registriraj se… bit će link čim sredim formu do kraja jer ona origigi od wp-a je katastrofa… I da sidebar bi trebalo centrirat ili nesto s njim napravit… kad se centrira ne izgleda mi nekak dobro pa sam zato ostavio ovako … ima tko kakvu ideju?

Ja sam i bacio oko na kod, i link je na freewordpressthemes.ws koji redirecta na nes drugo, ugl nebitno. Nisam njuškao da bi te provjeravao i kritizirao vec me zanimala originalna izvedba drop menua. Al eto ne nađoh original pa zato pitam.

da evo malo sam sad dropdown promijenio… odnostno origigi od nekog plugina samo blue stayle … ovo se cini prihvatljivim a vama???

I naravno shvaćam da je to bilo radi usporedbe a ne radi neznam kakve krtike :open_mouth:

Meni osobno su bolje boje nego prije ali mi se ne sviđa razmak koji nastaje dropanjem.
Ako si vec zapeo za drop menue probaj mozda ovaj stil upotrijebit. Cini mi se da bi bilo bolje u ovom slucaju.

A inace u starijim explorerima ti navigacija bjezi desno, a ispod oblaka i starog papira (to su transparentne pozadine pretpostavljam) ti prikazuje sivu podlogu, jer stariji exploreri ne prizazuju transparent png.

[quote=“toom0101”]Meni osobno su bolje boje nego prije ali mi se ne sviđa razmak koji nastaje dropanjem.
Ako si vec zapeo za drop menue probaj mozda ovaj stil upotrijebit. Cini mi se da bi bilo bolje u ovom slucaju.

A inace u starijim explorerima ti navigacija bjezi desno, a ispod oblaka i starog papira (to su transparentne pozadine pretpostavljam) ti prikazuje sivu podlogu, jer stariji exploreri ne prizazuju transparent png.[/quote]

Stariji browser tipa?? Imam ie 6 i sve je ok … sta onda da napravim ??? jpg?

Ja sam otvorio IEtester i u verziji 5.5 i 6 ne prikazuje dobro.

Postoji PNGfix, al mi se cini bolje riješenje da jednostavno te oblake exportaš sa plavom bojom kao na sajtu u pozadini, a ne transparent i miran si, itako ti je header cijeli plavi…

pozdrav ekipa

Evo ovako konacno sam naso malo vremena doradit stranicu…

trebam help…
http://io-tur.hr/onama/jata-i-patrole/akela/

klikom vidite da se sidebar raspada koji je razlog ako je na indexu sve ok ???

Probaj maknuti float: right; iz .sidebar.bottom
Alternativno, stavi min-height: 800px u .stranica class.

Govorim o CSS-u naravno.

Eto registracija je gotova … Možete pogledati

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja