Icebluehost - problem

@serverlab niko ovdje ne racuna na godinu gratisa server, nego racunam na ono sto sam platio sta vise nisam htio i koristiti kupone one za off, da bih ga nekako pogurao, jer je iamo jako dobru podrsku i naravno nije bilo nekih problema ranije, do sada ova 2015 mu je kriticna skroz. kakve su cijene kod tebe ssd hostinga vs optimahosting sa ukljucenim popustom (mozes i ovdje a mozes i privatno), btw to placajte mjesec za mjesec je amaterski, ja placam na godinu dana zato sto mislim (smatram) da su svi posteni kao i ja, koji to platim, npr problem nastaje kad broj korisnika ne moze da pokrije tekuce troskove, ali nije ni to problem, da se najavi na 10 dana prije, u normalnom poslu ili biznisu ne treba da se covjek dvoumi oko toga kao sto ti nama nudis “ako ste skeptici” pa ako ti tako nudis, sta da mislim o tebi, za mene je ljudska rijec jaca od bilo cega.

Cijene pogledaj na nasem webu http://www.serverlab.hr :smiley: Nudim za oprezne jer su razocarani u balkanske tvrtke kako kazu i sl. pa da ih razuvjerim i omogucim im ako su ultra skepticni iz nekog razloga, da ne moraju placati za cijelu godinu unaprijed. Ne vjeruj svima na forumu btw., nisu svi posteni, ima svakakvih iskustava…
Ako se uzme server kod nekog, onda taj server kosta koliko kosta najam hardvera (i cpanel licence ako se zeli cpanel) + odrzavanje i podrska. Dakle cijena takvog servera mora pokriti troskove najma te pokriti trosak znanja i vremena utrosenog na odrzavanje servera i na odgovaranje i rjesavanje upita. Ne vidim logiku da se stavi cijena servera koja je ispod cijene samog najma i cpanel licence koliko kosta providera. Ili da je cijena ista koliko kosta i providera, osim ako provider nije lud pa odrzava servere i rjesava upite za nula kuna?! : ))

Treba ga tuzit i da vrati novac nazad, to je klasicna prevara

@serverlab Upravo tako, server koji ja imam kod icebluehost na ovh je 129€ a cpanel kosta oko 30€ mjesecno znaci 159€
Meni je server dao sa cpanelom za 64€ , evo slika ispod kao dokaz

E sad bih volio da mi neko objasni kako on moze da zaradi?

Sumnjam da mu ovh moze dati server koji kosta 129eur za 34 eur… Jesi siguran da imas server koji si kupio, server information u whm-u ti ispisuje podatke o procesoru, kolicini memorije i disku koji si kupio?

Da naravno, sve je ok…sto se servera tice nema prevare. Stvar je u tome do kada je uplatio za moj server, cpanel je uplacivao mjesecno a ja mu platio za godinu…on sa novim placa stare racune i to ide nekako ali sada mislim da je gotovo.

On je za support koristio indijce i ljudi stvarno radili dobro ali sve kosta, vjerovatno ih nije placo i njih vise nema.

Evo i danas se moze uzeti server sa 50% http://icebluehost.com/infrastructure-servers.php
Kupon imate na pocetnoj, sa “full podrskom” znaci dobijete servere za ove cijene: 79,5€ - 114,5€ - 149,5€ a prava cijena je
159€ - 229€ - 299€

Treba da plati ljude da odrzavaju servere, u cistom je minusu

Najbolje je traziti drugi server: contabo.com, webtropia.com, online.net ili ovh.ie
@serverlab mi je predlozio da odrzava server i mislim da je to ok cijena koju je ponudio, racunam na njega ako uzmem sam server, jos samo da odlucim gdje je najbolje :grinning:
Ovaj kod webtropia.com mi djeluje najbolji i najeftiniji: https://www.webtropia.com/en/dedicated-server/root-server-comparison.html “Power Server” e samo kad bih znao da nece cesto biti off kao ranije

Imao sam dedicated server kod njih i prebacio sam se na hetzner na kraju. Dovoljno je zatržiti kod za transfer od patricka i prebaciti sve na hetzner.

I ja bih se prebacio da nisam platio do sredine sledece godine

I ja bih vrlo rado prebacio, ali da li ce isto da vrijedi server (vremenski kao i na icebluehost) meni “kao vrijedi” do augusta naredne godine, ne smijem se ni javit hetzneru da mi vec naredni mjesec ne ispostavi racun hahaa :smile:

Evo ponovo ne odgovara na mail, meni je obecao da ce produziti cpanel licencu ali nije, samo treba uraditi backup 10 minuta prije 12 jer moze biti server DELETE

Ja osobno bih zahtijevao povrat novca (razliku) od Patricka. Zakupljena usluga neradi, a u EU smo pa bi dopis odvjetnika mogao imati neku težinu.

Nismo svi u EU, tako da to pada u vodu, a i sami troskovi svega ce premasiti trosak servera (i onome ko to pokusa da uradi), trenutno radi, ali vidim da je sve negativne komentare pobrisao na oficijelnoj facebook stranici.

Radi ali do kada?

Treba da stavimo na sajtove da ljudi znaju da ce biti off pri kraju mjeseca

Predjite na online.net a ko hoce managed na serverlab.hr

Ovog mjeseca kad se pogase serveri vise se nece paliti, nema vise para indijce da placa a jedva je platio servere za ovaj mjesec.

Sad ce oko 16-17-tog serveri down ko i prosli mjesec tako je bilo :slight_smile: ovo se sad sprdamo i to, ali fakat nije normalno…i ja sam razmisljao da kod kolege serverlab uzmem neki ssd hosting ovih dana, samo ne znam kako prima uplate iz BiH a nemam paypal.

@stux samo napisi na sajt da ljudi znaju he he

Uplata na nas iban racun u banci. Ili paypal. Poslao sam ti to u pm-u prije 2 dana :smiley:

Pozdrav ljudi,

ne mozete za male pare da dobijete ozbiljne servere to nikako ne ide. Ja imam 5 servera na OVH i na jednom placen zagarantovani protok od 1gbps. Sve placam na mesecnom nivou, podrska besprekorna, serveri besprekorni.

Pre toga sam koristio webtropia i online, oba servisa su obicno sranje, i nestabilno je jako. Uzmite radije jeftiniju varijantu na OVH nego sva ova sranja.