Ide mi na Zivce ovdje na Formu!?

Ovako samo da Objasnim Naslov…
Tip (ima ih vise) Napise recimo primjer u Wordpress sekciji:
Trazim Plugin da mi vrti slike na pocetnoj Primjer ovo bla bla…
Onda dobije par odgovora…
i nakon tog on napise Rijesio sam Hvala.

Hallo ovo bi trebao biti forum da se nesto postigne na sajtu…
Znaci sad dolazim ja ili netko drugi i pise istu tu Temu i trazi isti taj problem…
Umjesto da je Taj doticni Napisao Rijesio sam pomocu bla bla i td…
Mislim da bi moderatori ovog Foruma trebali to uzeti u Uvid jer na svim stranim Forumima je to tako bar za one koje ja znam.
S Postovanjem :wink:

4 Likeova

Slazem se, ali mislim da ovaj forum i nema moderatore ili barem ja neznam tko su, hehe

1 Like

Nebi zelio da nekog istaknem ili dotaknem al ovo je preslo svu granicu… jer pratim svakodnevno ovaj forum uz kavicu, i jos nigdje nisam procitao kako je netko rijesio neki problem.

Khm :slight_smile:

Uops evo dosao moderator… Ja mislio da si dao otkaz.

Navratim, očistim flegove, bacim pogled na neke teme i to je to.

@slavko
Od članova se očekuje da su “školovani” forumaši, ipak je ovo usko specijalizirani forum. Na žalost, nove generacije sve znaju i nemaju vremena. Čim riješe problem nemaju potrebu riješenje podijeliti sa zajednicom.
To je “kućni odgoj”, moderatori nemaju s tim veze.

1 Like

Moderatori bi trebali napraviti na forumu kako se posta i odgovora te takve banirati.

1 Like

Takve stvari nisu za ban, a forumski kućni red je više-manje poznat.
Ukoliko te zanima kako je netko nešto riješio, ne vidim u čemu je problem da zamoliš člana da objasni kako je riješio problem.

1 Like

To je normalna pojava jer 60% foruma cine 16-godisnjaci, kojima je jedini cilj naci nacin kako da sto bolje zajebu adsense.

Drugih 40% su ti koji su uvidjeli prvih 60%, pa se odredjen procenat njih iskljucio sa foruma, odredjen trolla u temama, a odredjen zivi u tripu da ce se stanje popraviti.

4 Likeova

To je stvar do čovjeka želi li podijeliti ili ne, da li je možda u gužvi pa nema vremena napisati sve što je radio.
bilo bi dobro imati povratnu, ali opet to je do čovjeka i koliko doprinosi.

naprimjer ti sve pratiš čitaš, ali recimo imaš u godinu dana 13 pitanja/tema i dosta odgovara.Ništa loše.

Neki su baš o tematici, kako ovo ono napraviti, u to vrijeme postavili stotine postova.

Ja sam za slobodu pristupa znanju, dijeljenje, ali sve dok to netko ne iskorištava, dakle one stvari koje je meni trebali 3-4 godine da posložim i podijelim, i zahvaljujem svima koji su mi u eto već cca koju godinu podijelili svoja riješenja i pomogli.
Ima ih nešto i mislim da nisu 16 i slično.

@belmin Upravi si Potpuno…

@webmajstor007 Nije vazno kolko ja postova imam i sto radim ovdje ako mogu pomoc pomocu ako vidim na nije tematika za mene nemjesam se u te stvari…
Odradio sam xxxxx Poslova ovdje sa Forumasima i bio sam 1000% korekt i nikad nisam imao problema a i birao sam osobe s kojim sam nesto radio…
Jos jednom da navedem Otvorio sam ovu Temu jer mislim da je cilj svakog Foruma Rasprava te da se izbjegnu dupli postovi, ovaj Forum nema Ciljanu Grupu ovdje se skuplja svasta, u tome i jest problem, Ali ako vec Predlazem svoj Problem i zelim da mi netko Pomogne da ga rijesim tj. Zelim Javnu potporu ovdje u Forumu nevidim razlog zasto da ne prikazem u 2 minute kako sam rijesio moj problem.
I to daje netko u guzvi nije opravdanje jer daje u guzvi nebi trazio ovdje damu se pomogne vec bi uzeo Iskusnog Programera da mu to odradi za Novac…

Da to stoji.
Ono što mene mući isto su duple teme.
I teme koje nisu dobrih naslova.
To je dio moderatora.
Možda da postoji više moderatora, kji bi teme ipak možda pregledali. Ne znam to je stvar vlasnika foruma.
Ali i ovaj tvoj post ako ga dovoljno ljudi vidi nešto promijeni. Možda da SEO se odradi na njemu :slight_smile:
Uglavnom stoje neke stvari, upravu si.

Ako je neki naslov teme totalno promašen nije problem promjeniti ga. Samo pošaljite poruku (s novim naslovom teme) i stvar će biti riješena.

Ide mi na živce kad klinci instaliraju wordpress, nabace nullanu wp temu, i dođu ovde prodavat takve projekte koji su stari par dana, mislim @trnac da bi se za takve buduće teme trebalo napisati neka pravila, jer na kraju ispada samo svađa i promaši se diskusija totalno…

Koliko samo glupih postova pročitah u ovoj temi, čast trncu sa kojim se apsolutno slažem ovdje. Ne, ne želim obrazložiti zašto su mi glupi :D.

Primjer…
Ne tako davno, ima tome nekoliko godina, pokušalo se modelirati forum oglasa i stavljena su pravila.
Ako je domena onda oglas treba imati to,to,to i to… I tako za webove i sl.
Na kraju se ispostavilo da je prisiljavanje članova na poštivanje pravila iziskivalo previše energije i vremena, a s druge strane odbijalo članove od oglašavanja.
Vremenom se pustilo samoj zajednici da napravi model.
Tako je i s ostalim temama.
Važno je da diskusije budu u diplomatskom tonu (ili što bliže tome) i da nema sadržaja koji bi mogao kompromitirati sami web (utužive stvari).

Eh sad… Ovdje ima starih lisaca, iskusnjara i doktora znanosti za webove. Naravno da se takvi članovi nakostriješe čim nanjuše “zelembaća” koji prodaje muda pod bubrege, a da toga možda nije niti svjestan.
Ponekad stvarno krenu “na nož”, ponekad podcjenjivački, a nekad se zna dogoditi da sasvim korektno savjetuju manje iskusnog člana. Rezultat je isti - neiskusan član je neiskusan i u forumskoj komunikaciji i obično sve završi prepucavanjima i neprimjerenim rječnikom.

Meni je bilo super kada smo prvim postom na forumu napisali par rečenica o sebi. Nekako je sve bilo više prijateljski, nekako bolja, domaća, atmosfera.

Zato i jesam predlagao druženja uz pivkane jer smatram da nam to kronično nedostaje. Bilo bi super da se ekipa iz ZG (ili bilo kojeg grada) nađe jednom mjesečno u nekom bircu (trgovački centar, ima parking i tako to).

A šta ga mogu drobiti… :slight_smile:

3 Likeova