Ideja za naziv pvt bloga

Pozdrav,

došao sam na ideju otvorit privatan blog, u kojem bi pisao o dnevnim aktualnostima za određene teme koje sam si zamislio, koje me zanimaju i koje pratim.

Primjerice, politički blog, gdje bi teme bile Ivo Sanader, Jaca, i slična ekipa, ali bi povremeno bacio koji komentar i na neke sportske teme i ličnosti, i aktualna događanja oko njih, svijet slavnih, itd… Ovo je primjer, ne bih ja baš o Sanaderu i Jaci, politika me previše niti ne zanima, ali da okvirno opišem šta bih htio…

Dakle, bio bi to moj ispušni plin gdje bih iznosio svoja stajališta, pisao unikatne članke, te vjerujem uspio pridobit solidnu posjetu na sajtu, iako mi na tom sajtu nije najbitnija posjeta, već gušt.

I već jako dugo razbijam glavu kako da nazovem taj blog. :ludjak:

Ima ko kakvu ideju/prijedlog? Htio bih da naziv bude lako pamtljiv i prepoznatljiv. Svakako kraći…

Oslobodite maštu :slight_smile:

mrcina.net

mrcina.me

Hehe, nije loš početak prijedloga… :wink:

Ali, želim čut’ još neke :slight_smile:

PS Zanimljivo - mrcina.com je zauzeto…

Po uzoru na Arianna Huffington-in huffingtonpost.com [tvojeprezime]post.com :slight_smile:

O ovako nečemu sam i razmišljao, najviše u početku, ali iz tri razloga nebih tako nešto:

1.) Definitivno predugačak naziv
2.) Htio bih izbjeć ime i prezime u nazivu, jer s vremenom razmišljam da napravim da još neko može pisat za taj sajt kao i ja (obitelj, prijatelj, ili čak posjetitelj stranice)
3.) [mojeprezime]post.com nikako ne zvuči pamtljivo i prepoznatljivo :slight_smile:

No ko zna, možda na kraju u nedostatku kvalitetnih prijedloga (odnosno, ako mi se niti jedan drugi prijedlog ne bude sviđao) tako i bude.

Thank you :slight_smile:

Moj prijedlog je da pronađeš neku slobodnu domenu na 4-5-6 slova koja ima neko smisleno i po mogućnosti neutralno značenje.

Primjer:
auspuh.biz/org

ja sam sebi uzeo davno prezime.biz i nikako da krenem sa doticnim blogom :wink:

[quote=“trnac”]Moj prijedlog je da pronađeš neku slobodnu domenu na 4-5-6 slova koja ima neko smisleno i po mogućnosti neutralno značenje.

Primjer:
auspuh.biz/org[/quote]

Upravo zbog ovakvo dobrih prijedloga otvorih temu. :slight_smile:

Za sada moj favorit, no pustit ćemo možda neko da još koji dobar prijedlog :ljug:

Dobro, mislim da više neće biti nekih prijedloga, tako da mogu reć da će bit Auspuh.

E sad imam nekoliko drugih pitanja:

1.) Po vama, koliko bi takav tip stranice mogao imat unikata dnevno? Tj, ima li smisla trudit se oko toga?

2.) Za koje riječi bi se trebao borit? Odnosno, na koje ključne riječi bi se trebao baklinkat? Dal za “vijesti”, “novosti”, i sl., ili pak da to bude “auspuh”, ili pak nešto treće?

Znam da sam rekao da me ne zanima zarada, ali ne isplati mi se svakodnevno gubit po pol sata-sat (nekad i više) za 20-30 unikata dnevno…

http://www.katic.biz

mj. cca od 700 pa nekad zna biti i 1300 unikatnih posjeta

[quote=“Zyex”]
http://www.katic.biz

mj. cca od 700 pa nekad zna biti i 1300 unikatnih posjeta[/quote]

Ako dobro shvaćam, na toj adresi je nekad bio tvoj personal blog, i kad si ga održavao imao je cca 700-1300 unikata mjesečno?

Ako sam dobro shvatio, onda imam nekoliko pitanja:

1.) Ako nije tajna, o komu/čemu si pisao?

2.) Koliko si često pisao na svoj blog?

3.) Nakon koliko vremena si dostigao gore navedene brojke?

4.) Jesu te brojke rasle ili su nekoliko mjeseci bile iste?

Ili sam sve ovo krivo shvatio, i ti na ovo što je sad na adresi katic.biz imaš gore navedenu posjetu?

Raspiši se :smiley:

Ma nemaš se za što boriti. Ako je specijalizirani blog onda OK, ali na blogu gdje ćeš pisati o svemu i svačemu nema borbe.

Moje
http://www.lose-vijesti.com
imaju između 500-1500 unikata mjesečno, prosinac zna otići i na 2500.
Nema optimizacije na određeni KW na all-round blogu, kako pogodiš temu tako i posjeti dolaze.

Meni je taj blog korisniji za SEO (drugi hosting, solidan PR) nego da će biti neka zarada.

ako hočeš uspjeti uzmi domenu popisaj.me :zub:
Lako je za zapamtiti, a ljudi vole pišati jedan po drugome :smije:

[quote=“mrcina”]Ako dobro shvaćam, na toj adresi je nekad bio tvoj personal blog, i kad si ga održavao imao je cca 700-1300 unikata mjesečno?

Ili sam sve ovo krivo shvatio, i ti na ovo što je sad na adresi katic.biz imaš gore navedenu posjetu?

Raspiši se :D[/quote]

Da prije davno pisao sam o seu i web dizajnu no nešto me puklo i prestao sam kada je to bilo online imao sam toliku posjetu sada se to smanjilo na 600-700 posjeta unikatnih mj. i gore ni dolje tako bude.

To me čudi jer sam mislio da će drastično pasti jer nije bila rađena nikakav seo nista znači samo prijave u trazilice i par direktorija domaćih, niti sam linkao negdje sajt (par puta na wm jesam :wink: )

i to je to al opet cu dignuti blog kroz par dana al ću uraditi full seo itd…

Pokušat ću se boriti za neke ključne rijeci od rijeci katic, seo, web itd, pa šta bude

Mislim da bar kod nas pvt blogovi nemogu zaživiti, prvo moraš steći “ugled” kako bi se korisnici svaki dan vraćali, što je najvažnije. Ja sam pratio 1-2 domaća pvt bloga ali zbog slabog interesa sada nečitam niti jedan.

ja pratim dosta blogova po tom pitanju ali samo strane

[quote=“trnac”]Ma nemaš se za što boriti. Ako je specijalizirani blog onda OK, ali na blogu gdje ćeš pisati o svemu i svačemu nema borbe.

Moje
http://www.lose-vijesti.com
imaju između 500-1500 unikata mjesečno, prosinac zna otići i na 2500.
Nema optimizacije na određeni KW na all-round blogu, kako pogodiš temu tako i posjeti dolaze.

Meni je taj blog korisniji za SEO (drugi hosting, solidan PR) nego da će biti neka zarada.[/quote]

Da, kužim, to me i najvišemuči.

Iskreno, mene ne zadovoljava 1000 unikata mjesečno.

Blog bi imao 2-3 glavne teme koje bi često bile predmet mojeg pisanja, jer te stvari me zanimaju i o njima mi nije problem pisat, a pisat i volim. uz te 2-3 “glavne teme”, imao bih i 2-3 kategoričke teme (primjer, glavne teme Jadranka Kosor i HDZ, kategorička tema Politika). Pa sad, koliko je pametno skupljat beklinkove za svaku kategoriju, pitanje je.

Mislim da bi imao neku prednost na tražilicama zbog unikatnih članaka.

• reklamirao bi se malo i po nekim većim stranicama u komentarima (net.hr i slični)

[quote=“Zyex”]Da prije davno pisao sam o seu i web dizajnu no nešto me puklo i prestao sam kada je to bilo online imao sam toliku posjetu sada se to smanjilo na 600-700 posjeta unikatnih mj. i gore ni dolje tako bude.

To me čudi jer sam mislio da će drastično pasti jer nije bila rađena nikakav seo nista znači samo prijave u trazilice i par direktorija domaćih, niti sam linkao negdje sajt (par puta na wm jesam :wink: )

i to je to al opet cu dignuti blog kroz par dana al ću uraditi full seo itd…

Pokušat ću se boriti za neke ključne rijeci od rijeci katic, seo, web itd, pa šta bude[/quote]

Aha, ajd mi, molim te, samo odgovori na sva pitanja koja sam postavio, na svako posebno. :slight_smile:

Ne znam, mislim da vrijedi probat.

Plan je kroz godinu dana dobit neku normalnu posjetu, a onda nać još kojeg tekstopisca, pa da se učestalost tekstova poveća. Ko zna, možda od svega toga bude i nešto.

PS Žao mi je što nisam malo određeniji bio na početku teme, i svoj projekt predstavio preciznije, možda bi vaši prijedlozi bili konkretniji i bolji, a odgovori na moja pitanja konkretniji.

[quote=“mrcina”]Ako dobro shvaćam, na toj adresi je nekad bio tvoj personal blog, i kad si ga održavao imao je cca 700-1300 unikata mjesečno?

Raspiši se :D[/quote]

evo ih @mrcina

1. pisao sam o SEO optimizaciji i web dizajnu

2. pisao sam svaki dan po dva nekad i tri članka

3. Nakon 3 mj. sam dostigao toliku posjetu

4. konstantno su se tu negdje "držale od 700 pa do 1300 a ako prode 1300 sto je bilo mislim 2 mj. bio sam sretan kao mala beba :wink:

Pisati blog nije lagano, pogotovo ako imaš sve ostale obaveze za koje ti realno treba 36 sati dnevno.
Pogotovo ako ti za jedan članak treba priprema od sat ili više. Najlakša forma je hejtersko-zafrkantsko-ozbiljna gdje olakšaš dušu, ponekad napišeš i nešto korisno ili napišeš post iz čiste *ajebancije.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja