Ideja za web shop

[SIZE=“1”](otvaram temu u birtiji i htio bi da ostane na “privatnom” dijelu foruma i bilo bi super kad bi ostala zatvorena od gostiju)[/size]

Jedan scenarij sam si razvio u glavi pa me zanima što narod misli.

Nuditi korisnicima otvaranje webshopa. Napraviti vlastiti web shop te klijentima prodavati rješenje.

Tvrtka d.o.o. treba web shop. Ja im dam skriptu i dizajn (mogu si i sami dizajn riješiti), dobivaju svoju domenu itd itd… Source kod naravno nemaju (to ni ne trebam objašnjavati)…

Tvrtka plaća xxx kuna mjesečno, neke posebne module (tipa aff modul, facebook connect i sl…) možda plaćaju par kn više itd itd…

Dakle ideja je ponuditi da svaka tvrtka može imati svoj web shop…

Argumenata za ima mnogo, sve se seli na internet, sve više raste prodaja na internetu itd itd…

Što mislite?

Meni se jako sviđa ideja. Samo naprijed.

Ideja dobra, ali mislim da sam negdje vidio sličan projekt, ali ne mogu se sad sjetiti linka.

Mislim, činjenica je da nema kvalitetne stvari za male pare. Za custom web shop treba jako puno novaca (6 znamenki).

Uobiti jedini problem je to tehnički sve napraviti, mislim da tu ima najviše posla i treba razmišljati 10 koraka unaprijed.

Tako da, ideja nije problem (sigurno je mnogo ljudi imalo), ali tehnikalije…

I ja sam siguran da sam vidio ne samo jednog, nego vise ponuđača u Hrvatskoj gdje možeš u par klikova otvoriti svoj web shop za vrlo prihvatljiv iznos, tako de se ne iznenadiš. No naravno, nije bitno biti prvi, već najbolji.

Msan to ima za svoje partnere.

http://www.msan.hr/Default.aspx?tabid=57

Ideja je OK samo znam da sam je već vidio na puno mjesta.

I opet će se na kraju svesti na to da nije bio problem napraviti nego prodati.

No…
Svi imaju problem s punjenjem weba. Treba napraviti nešto kao što je odradio Msan, centralalizacija osnovnih podataka, maksimalno olakšavanje vlasnicima weba i tak to.
User friendly do krajnjih granica.

Nitko nema da može pokupiti bilo koji artikl u svoju bazu. Bio bi kralj kada bi sve moguće artikle (naziv, sklika, barcode, opis, teh. spec) imao u svojoj bazi čim bilo koji uvoznik počne uvoziti taj proizvod.
Nešto kao centralna baza proizvoda u HR. :zub: :zub:

Ako si želio da tema bude zatvorena, mogao si je otvoriti u “seniorskom kutiću”. A moderatori mogu još uvijek preseliti temu, ako hoćeš…

Ideja je OK. Imao sam i ja sličnu ideju.
Ne znam hoću li je ostvariti jer prethodno treba ispuniti neke preduvjete da bi bilo uspjeha.

[quote=“Gosaric”][SIZE=“1”]Dakle ideja je ponuditi da svaka tvrtka može imati svoj web shop…/QUOTE]
Pa zar to nije mogla dosad i bez te tvoje ideje, malo gledam na tu cijelu stvar kritično. Zašto bih ja tebi nešto plačao xxx kuna mjesečno kad to mogu dobiti i za xxx kuna jednokratno?

Misliš nešto poput ovoga?

@CC Zato jer ne možeš dobiti za xxx kuna jednokratno. Cijene web shopa se krecu od 10.000 kn nadalje (i to ne dobijes source code), pogledaj malo cjenike nekih relevantnih tvrtki.

@trnac - da, to mi je jedan lik pred par dana objašnjavao da ne možeš ne uspjeti ako imaš to. Ali to opet je jakoo komplicirano sve skupa.

@Zmaj - pa slično, doduše, opet različito. Treba vidjeti kako će se Kliks ponašati, kreće uskoro.

Upravo tako.

[quote=“Riba”] nije bitno biti prvi, već najbolji.[/quote][/quote]Teslin transformator je smeće u odnosu na današnje, a današnji se koriste ali malo spominju. Najspominjaniji je Teslin jer je prvi. Ideja i inovacija je važna.

Ne možeš jedan transformator s web trgovinom usporediti. :slight_smile:

Kolko je Tesla zaradio para s tim transformatorom?

imo

Minusi: Puno posla, brdo konkurencije, needucirani potencijalni klijenti, puno odgovornosti nakon svake prodaje, neizvjesna sama prodaja…

Plusevi: Tvoja eventualna nabrijanost na projekt, promociju i prodaju.

[quote=“Gigolo”][quote=“CreatifCode”]
Upravo tako.
Teslin transformator je smeće u odnosu na današnje, a današnji se koriste ali malo spominju. Najspominjaniji je Teslin jer je prvi. Ideja i inovacija je važna.[/quote][/quote]

Teslin transformator je danas isti kao i onda, a osnovna karakteristika mu je da nema podrucje primjene. :slight_smile:
No ispravio bih se, biti najbolji je takodjer uzaludno ako ne znas prodati. Stovise, znati prodati je ono kljucno, mislim da je netko u threadu to vec spomenuo.

T-com ima isto. A od manjih “moja trgovina” (
http://www.moja-trgovina.net/
) je prije par godina krenula stime, sjećam se jer sam bio tamo na razgovoru baš kad su krenuli a koliko vidim sada, odustali su od toga i krenuli su posebno za svakog korisnika.

Inaće mislim da je to dosta komplicirano za kvalitetno izvesti. Mislim da je najveći problem održavanje software jer na kraju ispade da svaki korisnik mora imati svoju instancu software sa posebnim resursima.
Najveći problem je na bazi. Svaki korisnik manje više mora imati svoju bazu a to je katastrofa.
Neznam kako bi drugačije to riješio, a ako nije tako onda ćeš opet imati probleme sa potrošnjom resursa na jednoj centralnoj bazi.
Tu su i dodani moduli koje korisnik želi i treba ih ubaciti u instancu software a da ne utječe na druge korisnike.

Najbolje bi bilo postaviti neku limitiranu funkcionalnost i postaviti se uzmi ili ostavi, tako mislim da veliki rade.

No danas ljudi možda više žele svoj web shop jer su svijesni da taj web shop postaje imovina i moguće da je taj web shop preraste offline biznis. I na kraju dosta teško je prosječnom, ozbiljnom korisniku prodati web shop jer ako je ozbiljno zagrizao za njega otiće će nekoj afirmiranoj firmi jer smatra da samo mogu oni garantirati iza svojeg proizvoda.

Tako da, mislim dosta teško.

A zašto ti ne bi svoj web shop davao besplatno ali uzmeš npr. 1% od svake prodaje.

[quote=“gorrc”]T-com ima isto. A od manjih “moja trgovina” (
http://www.moja-trgovina.net/
) je prije par godina krenula stime, sjećam se jer sam bio tamo na razgovoru baš kad su krenuli a koliko vidim sada, odustali su od toga i krenuli su posebno za svakog korisnika.

Inaće mislim da je to dosta komplicirano za kvalitetno izvesti. Mislim da je najveći problem održavanje software jer na kraju ispade da svaki korisnik mora imati svoju instancu software sa posebnim resursima.
Najveći problem je na bazi. Svaki korisnik manje više mora imati svoju bazu a to je katastrofa.
Neznam kako bi drugačije to riješio, a ako nije tako onda ćeš opet imati probleme sa potrošnjom resursa na jednoj centralnoj bazi.
Tu su i dodani moduli koje korisnik želi i treba ih ubaciti u instancu software a da ne utječe na druge korisnike.

Najbolje bi bilo postaviti neku limitiranu funkcionalnost i postaviti se uzmi ili ostavi, tako mislim da veliki rade.

No danas ljudi možda više žele svoj web shop jer su svijesni da taj web shop postaje imovina i moguće da je taj web shop preraste offline biznis. I na kraju dosta teško je prosječnom, ozbiljnom korisniku prodati web shop jer ako je ozbiljno zagrizao za njega otiće će nekoj afirmiranoj firmi jer smatra da samo mogu oni garantirati iza svojeg proizvoda.

Tako da, mislim dosta teško.[/quote]
Što reći nego amen. Sve si rekao. Nisam istraživao, ali koliko vidim pokušaja je bilo i svi su propali.

Što se tiče softwarea, mislim da imam najbolju trenutnu stvar za to. Workleti preuzeti iz (čini mi se) Jave rješavaju problem na efikasan način.

Puno teža stvar je to prodati, a i, iskreno rečeno, tražim si neku zanimaciju tijekom sljedećih 9-10 mjesec, a webshop mi se cinio dobrim izborom. :smiley:

A zašto ne razvijaš teme za wordpress? Ako je stvarno kvalitetna da se dobro zaraditi. Staviš na themeforest npr.

Zato jer nemam smisla za dizajn. Mogu si zamisliti u glavi jako lijepi dizajn, ali nacrtati ga u PS-u nikako. Niti nemam tehnička znanja, a niti pogodim oblik/boju kakvu sam zamislio. Frontend sam zadnje radio pred par godina, gadio mi se IE, a i ne može se raditi dobro ako se ne radi (barem) na tjednoj bazi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja