Ideje za naziv obrta

Planiram otvoriti IT obrt, samo sam s imenima jako los, moze prijedlog kakav od vas?

Usluge : servis racunala, web stranice, hosting, web aplikacije itd…

Osamnaesti kolovoz
22222

1 Like

Sysdba, obrt za IT usluge

1 Like

Kad se sjetim kako sam uzeo taj nick. Ucio C++Borland, i u knjizi pise spajanje na bazu, i vidim korisnik sysdba…

Dobra ideja, ali mislim da tesko izgovoriti za klijente :slight_smile:

ZGB Media :smiley: il tako neka glupost

1 Like

“Obrt od sultana” d.o.o. :joy:

1 Like

sisa.ba …Post must be bla bla

Paziti sto se stavlja u ime zbog klijenata.

Nekom je to zezancija, ali ime sve govori klijentu.

Zato birati ozbiljno ime.

1 Like

Master of IT
Internet marketing
Digitalni marketing

1 Like

code365 (dvadeset karaktera)

Code Cowboy ^^ 20lijepih u pm znakova

Što ti u životu predstavlja veliko značenje, vrijednosti, motivaciju?
… potraži u tom smjeru odgovor, tako da ti ime firme bude nešto što će te biti sramota ukaljati.

SlimCode, FatCode, Webify :smiley:

ljudi vole posvecenost, znas po sebi kada odes kod zubara, ne bi voleo da znas da on kao part time radi i kao mesar, nego samo vadi zube. Isto je i sa frilensom ili bilo cime , neko ko se bavi samo jednom oblascu to znaci da to voli i da samo to radi i samim tim je odlican u tome . Ali s obzirom da imas servis racunara, verovatno ti je to glavno a i offline je, i onda usput reklamiras i ovo ostalo, ali sto se tice internet promocije, bolje je odvojiti sve te razlicite servise i imati posebne sajtove za svaku oblast, a samim tim i posebno ime. Sto se tice registrovane firme , s obzirom da imas oflajn servis, ne znam kako zakon kaze da li moras imati na izlogu i tabli isto ime kao sto je registrovano. Takodje, Paypal sada trazi verifikaciju firmi, i moras imati tacno ime registracije i ono kod prodajne stranice , i recimo kod mene je jako ruzno gde mi je doo registrovan za jednu oblast i vidi se oblast, a preko paypala prodajem nesto sasvim deseto .

Ako moras imati registrovano ime na prodavnici i tabli i reklamama, bitno je ipak da je ime vezano za servis racunara, da ima poveznicu neku, zbog brendiranja i opsteg utiska…

Nađi jednu riječ, bez HR slova, koja nije isforsirana na webu.

Primjer, lokalni birc na otoku se zove trapula (mišolovka). Vlasnica se preziva Miš :slight_smile:

Još je bolje da ne forsiraš u nazivu ono što radiš, nikad se ne zna što ćeš raditi za 5 godina.

1 Like

U BiH da pokrecem npr. source-code.ba (i domen je slobodan)

Moj obrt se zove po jednom detalju iz meni omiljene serije. Samo treba biti kreativan. Odabir imena mi je bio najslađi detalj otvaranja i nemoj pustiti da ti to netko drugi odlučuje. Zapamti da ako je IT to ne znači da ime mora biti vezano za IT.

Dvadeseti kolovoz
Skraćeno 20.8.
Znak za snagu, zajedništvo, odlučnost…

Polu šalu na stranu, ime ne treba biti duže od 3 karaktera i bez onih glupih dodataka tipa computers, code, web, marketing, jer kad izgradiš brend-ime onda ne možeš “izbrisati” takve dodatne riječi, za opis poslovanja služi slogan a ne ime !

3 Likeova

Tesna koža, obrt za svaštarenje.:cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

Pa korona, naravno!

Danas je sve korona, zašto ne bi bio i obrt.

2 Likeova