Ideje za sajtove koje necete realizovat

Vjerovatno se svima u glavi vrte neki projekti ideje za sajtove koje iako vam zvuce super necete, ne znate ili ne mozete realizovat. Evo ja cu krenut pa me i zanima misljenje vase o idejama za ovakve sajtove.

  1. Sajt sa recenzijama i podjelom misljenja o dadiljama (tetama) koje cuvaju djecu po gradovima u ex yu.
    Ja sam zaposlio tetu koja pomaze zeni s djecom preko oglasa (menadzer oglasi) banjaluckih. I veze nisam imao ko mi dolazi u kucu, ali stvarno samo lijepe rijeci imam za zenu. Sad posto ce mala od jeseni na vrtic lakse bi bilo zeni naci posao uz pozitivno misljenje o njoj. Tako bi i svim ostalim zenama koje cuvaju djecu i dobro obavljaju posao bilo lakse. A uz recenziju npr da treba slika tete s djetetom i jos neke zastite da ne bude manipulacije.

  2. Druga ideja je oglasna mreza za linkove u potpisima na forumima. Svi koji imaju profile po forumima bi mogli zaradjivat. Mreza bi kontrolisala da li je link tu. Vrijednost bi se odredjivala po broju postova, rangu i popularnosti foruma i vremenu na koliko je zakupljen link.

Eto ukratko, mogu i razradjivat ideju nasire, al da ne udavim. Kako vam zvuce ideje i imate li vi sta godj interesantno u glavi, a van vasih mogucnosti ili zelja da se u to upustate

Ja imam jednu koja je nazalost iskoristena,
Sjedimo ja i prijatelji na kavi i komentira jedan od njih kako se muci s nekom curom preko fejsa, dopisuju se pa sve oce nece i te gluposti i kaze kako bi bilo super da ima neka stvar da to olaksa. Meni odma pade na pamet kako bih napravio stranicu ono cisto login sa facebookom, oznacis tko ti se svidja/s kim bi na jednu noc i ako ta cura/decko napravi isto to dobijete oboje notifikaciju i to je to, rijesen posao. Nazalost tad sam bio los sa phpom pa nisam uspio realizirat ideju i par mjeseci kasnije iskoci takva stranica. Toliko su posjeta dobili prvi dan da su im server popadali, malo mi je falilo da zaplacem :frowning:

1 Like

To se već zove tinder :slight_smile:

Nesto na tu foru ali to je jos bilo prije par godina, tad nismo ni znali za takve stvari.
Sto je najgore ta stranica sto je napravljena je bila 99% ista kao sto sam ja planiro…

Znaš šta je meni palo napamet. Isto tako sjediš u kafiću, i svi koji su spojeni npr na isti wireless (tog kafića) da mogu chatat međusobno pod pravim imenon ili anonymous. Tako bi nekom kafiću mogao donijeti jedinstvenost a samim time ogromnu zaradu, još pogotovo da nazoveš aplikaciju po imenu kafića npr “Night Club Inside Chat” Što mislite o tome?

5 Likeova

Mapa sa kaficima, pubovima kategorisanim po tipu muzike koja se tu pusta… to mi je palo na pamet pa otislo…

Ne razumijem koja bi funkcija/svrha toga bila? O cemu bi ljudi tu pricali a da ne mogu tome pricat i u zivo (kad su vec u istoj prostoriji)?

1 Like

Muzika dere, muskarac u jednoj ruci drzi pivo a u drugoj mobitel i dopisuju se sa mawa_slatka92 koja stoji na drugom kraju kluba :smiley:

1 Like

Foursquare.

muškarci sve manje prilaze ženama, sve više je onlajn muvanja, tako da meni ne zvuči kao loša ideja. I svejedno po klubovima i kafićima žene (a i muški) ne puštaju telefon. Većini je lakše počet priču sa bezbjedne udaljenosti. No imati uzivo neuspjeh.

1 Like

A nismo valjda do tog levela dosli :open_mouth:

AHAHAHAHAH

1 Like

mozda ti nisi, mozda dosta ljudi nije ali ja ih znam dosta koji jesu. moj brat kaže za banja luku da su muškarci kao nigdje pasivni (on je u bg). ali bukvalno u klubu od lupam 150 ljudi bude prilazaka djevojkama na prste ruku se moze prebrojat. još tu izlaze stariji kojim i ja pripadam. a tek tinejdžerima ovo bi bilo baš olakšavajuće čak vjerujem i zanimljivo. nekadašnjem meni od 18-19 god bi. ja vidim potencijal u ovome, možda griješim. nije da bih ja sad koristio, ali vidim potencijal.

1 Like

Zaboravio si jedan faktor - zene.

Razmisli malo da li bi se njima dopalo da ih obradjujes preko aplikacije za telefon, mislim da bi u krajnju ruku pomislile da si skroz smotan :smile:

mislim da i zene vole muvanje preko telefona… mada ja više nisam relevantan za diskusiju o muvanju. međutim dosta djevojaka, koje neke odlično neke loše izgledaju, se žale da im niko ne prilazi po kafićima i klubovima. pa i žene mogu da muvaju muškarce. uglavnom svi obožavaju čačkat telefone.

1 Like

Nisam siguran da li postoji nešto slično.

Kad posjetite neki novi grad, uglavnom ne znate sve o njemu, znamenitosti, mjestima za provod itd. Npr. trebate neku ilegalnu stvar :slight_smile:
Dobro je uvijek imati nekog lokalca da ti objasni, nabavi… , neki lični vodič, agent, kojeg bi rentali na sate.
Mozda je ideja glupa, ali ja bih volio pri ruci imati u svakom gradu takvog :slight_smile:

2 Likeova

@anja1
Meni nije jasno sto nisi krenuo u razvoj ove ideje broj 1, ili ako jesi gde je zapelo?
Ne cini mi se previse slozeno za isprogramirati, iako nisam jos uvek pro u php-u, mislim da cak jedan tutorial imas na slicnu temu, videcu da ako iskopam okacim link.
U svakom slucaju, pretpostavljam da bi odvojio user-ima da sami unose podatke o dadiljama, i ocenjuju ih kasnije pa bi ih takav rejting odvajao i preporucivao.
Opet, svaki korisnik da se uslovi registracijom da potvrdi da je real world user, da ne bude spamovanja i to je to.
Tj,nije to to, mislim da bi ovaj sajt, ako bi bilo kontakta direktnih ili oglasavanja, mogao da spada u kategoriju oglasi, a cuo sam par ljudi ovde u Srbiji da su imali problema sa slicnim sajtovima, tj oglasnim, sa inspekcijom rada ili tako nesto.
Elem, zasto nisi krenuo u razvoj te ideje, osim nedostatka vremena jesi imao neki konkretan block, posto mislim da bi imao trziste tu pristojno, i manjak konkurencije, a mozda sve cak resio nekom gotovom temom.
pozz

Meni se ovo čini kao ok ideja. Moglo bi biti zanimljivo. Ne zbog “straha” od prilaženja ženama nego zbog “mističnosti” jer ako se dopisuješ sa plavušom na mjestu na kojem je 15 plavuša može biti zanimljivo razmišljat jel to ona opasno dobra tamo lijevo ili ona debela tamo desno. A niti jedna danas ne ispušta mobitel iz ruke pa nećeš moći otkrit koja je po tome koja upravo tipka.

Jako rijetko koristim Facebook, a nikad za neko dejtanje, ali ova ideja mi djeluje zanimljivo baš zato što bi moglo biti fora. Nije bit u tome da uhvatiš žensku na taj način, nego da se zabaviš :slight_smile:

2 Likeova

“Misticnosti”??? HAHAHA! Prije svega nedostatak muda i naravno kolutanje ocima u fazonu “sto mi je ovaj prisao, meni treba visok, crn, sa zelenim ocima, sportista ali da je super pametan i da ima neki ozbiljan fakultet, i da zaradjuje brdo para, i da *ebe ko nindza”. Naravno, karikiram ali mislim da svi znaju o cemu govorim.

Evo dodatka za ideju o dopisivanju u clubu. Mozes maksimalno da razmjenis 20 poruka sa drugom osobom. U tom slucaju, ipak moras ostvariti fizicki kontakt.

Ideja 1: pravim sajt o tome kako se pravi namjestaj o iverice. Pisem neki html/php kod za kalkulator dijelova iverice. Bice tu moja iskustva sa tim, savjeti, slike.

Ideja 2: Slicno kao sto je @anja1 rekla ali za majstore za automobile/limare. Naravno, pored toga sto mi u principu ovo gledamo sa aspekta weba(posjeta, zarada od reklama) , mozda bi tim ljudimo mogli napraviti probleme jer dosta njih radi ne prijavljeno a ovi nasi/vasi lesinari samo cekaju da nekoga kazne.

Ideja 3: web kamere u kaficima. Krenes u Mr.X, kad tamo guzva. “Da smo bar znali da je guzva” Odes na sajt, vidis jel ima guzve.

Ideja uvijek ima, ali realizacije je malo.

1 Like

Shit’Appens

Instagram klon koji bi služio za šeranje “shit happens” trenutaka :slight_smile:

1 Like