IE9 -> se bolji i bolji

Pratim razvoj IE9 sa onim platform preview, i nešto mi se čini da bi se IE mogao vratiti u sam vrh, evo pred nekoliko mjeseci imali su acid3 test negdje na 50, sad je na 95, stranice otvara impresivno brzo, animacije i podrška za css3 i html5 djeluju impresivno također, ako ga dobro upakiraju još na kraju mogao bi ubit ostale browsere, čini se da sam bio u pravu još pred nekoliko mjeseci kad sam tvrdio da MS želi ponovo imati no1 web browser, a ako žele, da njihove mogučnosti za to i nisu upitne, eto vrijeme će pokazati, no čini mi se da je IE8 bio već velik napredak naspram IE7, a ova 9 bi mogla biti bolja i od Chromea i od Opere, FF lagano ispada iz igre, i mislim da nemaju snage u Mozilli da se vrate na pravi put, previše je tu bloata i prevelike čistke bi se trebale napravit za što nitko neće imat muda, a i s tim čistkama su onda opet iza…

Ne zanima me, nikada im neću oprostiti IE6, nikada!

:slight_smile:

[quote=“mile”]Ne zanima me, nikada im neću oprostiti IE6, nikada!

:)[/quote]

Nije problem u IE6 sjeti se kad je IE6 izašao, u to vrijeme je to bio jako dobar browser, vrijeme ga je dotuklo, a nove verzije niotkud, a 7ica je bila isto promašaj, a koliko sad vidim IE9 po brzini ubija chromea pohotovo u HTML5

http://www.techbitts.com/2010/06/battle-ie9-preview-vs-google-chrome.html

IE9 ima GPU akceleraciju vektorske grafike. Uskoro ce i drugi implementirati to pa ce se razlika vjerojatno smanjiti. Samo da srede i javascript engine.

Zaboli me za IE6, ja govorim o Microsoftu i njihovoj ‘pomoći’ u razvoju weba, onda kada je to webu bilo potrebno. Prekasno su se sjetili. :uaa:
Mogu sada napraviti najbolji browser u svemiru, ja ga neću koristiti.
Radije ću instalirati onaj stari Netscape Navigator.

što se tiče JS-a vidi

http://ie.microsoft.com/testdrive/benchmarks/SunSpider/Default.html

na SUnSpideru napredak od #1 previewa do #4, meni to izgleda prilično impresivno isto
CSS3 i HTML5 podrška su čini mi se daleko ispred ostalih isto…

Sve je to za ništa kada se i dalje nemogu dogovorit oko standarda (istina, stvari idu na bolje, ali to još nije to).

Specka za HTML5 ce bitizavrsena oko 2020. Pa se ti onda dogovaraj oko standarda, i optuzuj poslje tko je bio kriv.

Ako se dobro sjecam, od Candidate Recommendation se nece puno toga mijenjati u specifikaciji i od onda se moze korisititi.

A sta se tice IE9, bez obzira na ACID3 test, imaju jos dosta posla. Testirao sam neke svoje stranice koje dobro rade u IE8, FF3, Opera 10, Chrome 5 … IE9 ih zna krivo prikazivati.
Osim toga, IE9 nema hrpu toga sta drugi browseri imaju. Sama brzina browsera je tek jedan aspekt.
FF je tu naravno najbolji, bez obzira sta nije najbrzi. :zub:

[quote=“ivan.skugor”]
FF je tu naravno najbolji, bez obzira sta nije najbrzi. :zub:[/quote]

Nemogu a da se ne složim:nono:

Koristići GMAIL na FF i IE vidi se da je puno brže, kvalitetnije se služiti FF nego IE.
A IE bi trebao biti brži.

Isto tako malo sam se igrao s RIA u Javascriptu i stvari puno bolje funkcioniraju u FF.

Dođe mi jedna slikovita usporedba, mislim da je bila recenzija nekog Lotusa koji ide samo 200km/h i ima do stotke kojih 6-7sek, i oprema jednako 0 bodova.
Košta oko 200,000kn.
Pa veli čovjek, zašto ga kupiti. Zato jer ako želiš sa 80km/h u zavoj i ostati na cesti onda ćeš ga uzeti.
Jedno je testirati brzinu na autocesti a drugo po zavojima:)

[quote=“mile”]Zaboli me za IE6, ja govorim o Microsoftu i njihovoj ‘pomoći’ u razvoju weba, onda kada je to webu bilo potrebno. Prekasno su se sjetili. :uaa:
Mogu sada napraviti najbolji browser u svemiru, ja ga neću koristiti.
Radije ću instalirati onaj stari Netscape Navigator.[/quote]

Potpisujem ovo!!! Uvijek moram hackirati za IE browsere, bila to šestica ili osmica…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja